Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 34

Thread: Dr. Sexologist

 1. #1
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043

  Thumbs up Dr. Sexologist

  آموزش مسائل جنسی را به فرزندان باید از چه سنی و به چه
  شکلی باید شروع کرد؟

  آموزش مسایل جنسی مثل آموزش مسایل پزشکی دیگر است، همینطور که به بچه یاد می دهیم که دستهاشون را قبل از غذا بشورن و یا واکسن بهشون میزنیم ، آموزش مسائل جنسی هم باید به همین سادگیه و هیچ چیزعجیبی هم نیست. منتهی مسئله اینه که برحسب فرهنگ حاکم بر جامعه ما که بعضی از اوقات این واقعیت را انکار می کنیم که دانستن بعضی از اطلاعات مفید هست.
  مثلا یکی از اولین سوالاتی که دخترها در سنین پایین می پرسند در مورد چگونگی زایش است. مادران می توانند به یک زبان بسیار ساده این موضوع را توضیح بدهند. من به یک موردی برخورد کردم که یک مادر به دختر بچه اش گفته بود که بچه از همون جایی بیرون می آید که معده کار میکنه و این باعث شده بود که دختر بچه از ترس تا سه ماه معدش کار نکنه!

  به تفکیک سنی میشه گفت که سوالات معنی دار بچه ها در مورد مسایل جنسی از پنج سال به بالا شروع میشه، والدین باید در این سن واقعیتها به زبان خیلی ساده به بچه ها بگن و اگر صلاح دیدن جواب ندهند. بد ترین نوع جواب ، جواب غیر واقعی دادن به سوالاته.
  نزدیکهای سن بلوغ ، پدر مادرها باید در مورد بلوغ و تغییرات فیزیکی که در بدن بچه ها ایجاد میشه ، شروع کنند به صحبت کردن و بچه ها را از بابت فکری آماده بکننن. خیلی خوبه که با مشاهده کردن اولین نشانه ها ی بلوغ براشون یک جشن کوچک بگیرم. زمانی که والدین بچه ها را از بابت ذهنی آماده کرده باشن و اطلاعات را بهشون داده باشن، با بالغ شدن بچه ها دیگه هیچ ترس و وحشتی ندارن.

  در سنین بزرگسالی، اطلاعات در مورد ازدواج را میشه با خواندن کتاب یا مراجعه به مشاور کسب کرد ولی در صورتی که هیچکدوم از این روشها ممکن نباشه ، پدر و مادرها باید دانش و تجربه خودشون را در اختیار بچه های خودشون قرار بدهند، مثلا مادرها به دخترهاشون بگن که چه وظیفه ای برای عروس شدن دارن و به همین ترتیب برای پسرها توسط پدرهاشون. در بعضی از خانوادها اگر فرزندان با سایر افراد فامیل (مثل عمو، عمه، خاله یا دایی) احساس نزدیکی بیشتری می کنن، اونها می تونن این نقش را در آموزش اونها به عهده بگیرن.

  یک نکته مهم دیگر در آموزش کودکان در سنس پایین مربوط میشه به علاقه شدید دختر بچه ها به پدرهاشون و پسر بچه ها به مادرهاشون. گاهی این علاقه به حدی زیاده که مثلا پسر بچه ها آرزو می کنن که پدرهاشون بمیرن تا اینها بتونن با مادرهاشون باشن. در این سنین خیلی مهمه که پدرها بیشتر پسرهاشون را به طرف خودشون جلب کنن تا پسرها رفتار مردانه یاد بگیرن و مادرهاشون هم به همچنین.

  مشکل تمایل جنسی پایین را چگونه میشه حل کرد؟

  تمایلات جنسی مثل تمایل به غذاست، همینطور که آدم باید اشتهاش به غذا خوب باشه باید تمایلات جنسیش هم خوب باشه. بعضی از وقتها اتفاقاتی می افته که باعث میشه که تمایلات جنسی کم بشه. این اتفاقات دو نوع هست یکی مربوط به ذهن میشه، مثلا پدر مادرها بچه هاشون را در سنین پایین ار ارتباطات جنسی ترسوندن، مثلا گفتن که گناه داره یا بد هست و یا بدلیل فرهنگ حاکم مرد سالاری در جامعه بعضی از دختران ما با جنسیت زنانه خودشون مشکل دارن

  بعضی از اوقات مشکلات روانی دیگه مثل افسردگی باعث پایین آمدن شدید تمایلات جنسی می شود و از همه مهمتر دوست نداشتن همسر هست، اگر میزان علاقه پایین باشه تاثیر مستقیمی بر روی رغبت زوج در تماس جنسی خواهد داشت. هرگونه مشکلی که برای زوج مشغله ذهنی ایجاد کنه مانند مشکلات اجتماعی، اقتصادی و یا دعواهای خانوادگی باعث بروز مشکل در تمایلات جنسی خواهد شد. داشتن روابط صلح آمیز راه حل خیلی از مشکلات خواهد بود.

  عاملی دیگه باعث پایین آمدن شدید تمایلات جنسی میشه مشکلات فیزیکی است مانند بیماریهای دیابت، سل و هر چیزی که جسم را به خودش مشغول بکنه و یا درمانهایی که تاثیر بگزاره بروی سیتمهای هرمونی بدن.

  نقش یک زن در یک رابطه طبیعی چیست؟

  هیچ فرقی با نقش مرد نداره، زن باید فعالانه وارد یک رابطه بشه، متاسفانه بعضی از خانومها در ایران فکر می کنند که باید مفعولانه وارد یک رابطه بشوند و هیچ کاری نکنند و بدین ترتیب زن نمیتونه به ارضای جنسی برسه. زن باید هم به صورت ذهنی و هم جسمی، همزمان و هماهنگ با حرکات مرد در فعالیت جنسی شرکت بکنه.

  یک رابطه جنسی معمولی به این ترتیب است که زن و مرد با هم شروع می کنند، مرد زن را آماده میکنه و بعدش هر دو قدم به قدم با هم جلو برن تا به نهایت ارضای جنسی برسند.

  مشکل انزال زود رس را در آقایان چگونه می شود حل کرد؟

  در ابتدا باید به دنبال علت بود و سپس با توجه به علت به دنبال درمان بود. یکی از دلایل انزال زود رس اینه که آقایان تشریفات آغازین یک رابطه را برای خانومها به جا نمیارن مانند معاشقه و بوسیدن. اگر این تشریفات انجام بگیره آقایان به مشکل زود انزالی برخورد نمی کنن، این هم به این دلیله که زمان انزال در خانومها طولانیتر از آقایان هست و بدین ترتیب زمانی بیشتری طول میکشه که آقایان به انزال برسند و زمان انزال آقایان به زمان انزال در خانومها نزدیکتر می شود و بنا به تعریف زود انزالی اتفاق نمی افته.

  بعضی وقتها زمان انزال جنسی در خانومها بسیار طولانی هست و در این صورت باید تشریفات مفصل تری انجام بگیره. بعضی از اوقات خانومها در حین یک رابطه جنسی حواسشون به جاهای دیگه هست ولی مردها همیشه حواسشون کاملا متمرکزه و این باعث میشه که مردها زودتر از خانومها به انزال برسند.

  برای درمان انزال هم روشهای تکنیکی وهم دارویی وجود داره که با توجه به نوع مشکل باید با مراجعه به یک روانپزشک این مشکل حل بشه.

  اندازه آلت تناسل مردانه تا چه اندازه در یک رابطه جنسی مهم است؟
  به هیچ وجه مهم نیست. از دستگاه تناسلی زن بچه بیرون می آید، بعضی وقتها دوقلو و بیشتر، پس می تونه به مقدار زیادی انبساط پیدا می کنه و اندازه دستگاه تناسلی مردانه بطور متوسط 14 سانتیمتر است. بعضی وقتها مردها فکر می کنند که اندازه آلت تناسلیشون کوچکه و این خودش یک بیماری هست. برای داشتن یک رابطه خوب ، اندازه زیاد مهم نیست بلکه این احساس و عشق هست که حرف اول را میزنه.

  آیا استمنا کردن مضر است؟ ایا یکجور بیماری است؟

  استمنا یا همون ارضا جنسی توسط خود شخص یک امر طبیعی هست که از دوران بچگی شروع میشه و تا بلوغ و بزرگسالی میتونه ادامه داشته باشه ولی بعد از ازدواج نباید این موضوع ادامه پیدا بکنه. بعضی از وقتها از استنما به عنوان معالجه استفاده میشه، مثلا یکی از راه های درمان انزال زودرس یک تکنینک خاصی هست که شامل استمنا هم میشه که به این ترتیبه که مدتی قبل از آغاز ارتباط جنسی، مرد استمنا داشته تا زمان انزال را به عقب بندازن. تمامی اون چیزهایی که در مورد استمنا گفته میشه مثل اینکه باعث کوری یا کچلی میشه کاملا دروغ است و از هیچ بنیان علمی برخوردار نیست.

  ولی دلیل مخالفتهایی که وجود داره این هست که اگر شخصی که ازدواج کرده استمنا بکنه دیگه علاقه ای به داشتن رابطه جنسی با همسر خودش نداره و اینجاست که میتونه مشکل ساز بشه.

  نیروی جنسی جوانان که امکان ازدواج ندارن، چجوری باید مهار بشه؟

  احساست جنسی چیزی نیست که مهار بشه، مانند گرسنگی که تنها با غذا خوردن مهار میشه، نیاز جنسی هم باید از راه درست خودش برطرف بشه. ورزش کردن، کتاب خوندن و از این قبیل پیشنهادات زیاد تاثیر گذار نیست. باید هم این را هم گفت که هر چه احساس جنسی زیادتر باشه، نشانه سلامتی بیشتره.

  تمایل جنسی نسبت به هم جنس آیا طبیعی هست؟در سالهای اخیر احساس به هم نوع یک جور احساس طبیعی در نظر گرفته میشه. اگر تعریف یک رابطه جنسی طبیعی را بین دو جنس مخالف بدانیم، در این صورت احساس به هم جنس غیر طبیعی میشه ولی در کشورهای غربی این رابطه بعنوان یک رابطه عادی تلقی میشه.

  آیا داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج میتونه مشکل سازبشه؟

  نداشتنش به نظر من میتونه مشکل ساز بشه، من منظورم فقط مقاربت نیست، بلکه داشتن اطلاعات و یا یک رابطه عادی. نداشتن هیچ رابطه ای باعث بوجود آمدن مشکل در ازدواج میشه. از اون طرف داشتن ارتباطهای غیرعادی مخصوصا توسط آقایان میتونه در مشکل آفرین بشه.

 2. #2
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  اندازه آلت تناسلی مردان

  نگرانی در مورد اندازه آلت در مردان یک مساله جهانی است و بسیاری از مردان این سوال برایشان مطرح است که : آیا آلت من کوچک است؟
  برای پاسخ به این سوال دانستن یکسری اطلاعات پایه ضروری است :

  اندازه آلت :

  برای اکثر مردان جهان ، آگاهانه یا ناخدآگاه ، آلت یکی مهمترین مسایل است . و از همان ابتدای کشف این عضو سوالی که به ذهنشان خطور می کند اینست که : "آلت من یه کم کوچیک نیست؟" و از آن به بعد در شرایط مختلف این آرزو را می کنند که ای کاش آلت من کمی بزرگتر بود! علی رغم تاکید کتاب های مختلف بر این نکته که اندازه آلت مهم نیست و نیز اینکه زنان به خاطر اندازه آلت جذب مردان نمی شوند ، باز هم این تفکرات ادامه پیدا می کند.
  یک نکته دیگر این است که وقتی یک فرد به آلت خود نگاه می کند به دلیل زاویه دید ( نگاه از بالا ) ، آن را کوچکتر از آلتهای دیگری که دیده است ، می پندارد. پس می بایست مردان درک درستی از اندازه آلت داشته باشند . آلت مردانه در حالت شل اندازه ای بین 5/8 سانتیمتر تا 5/10 سانتی متر دارد. البته باید در نظر داشت که عواملی مثل سردی هوا و شنا کردن بر اندازه گیری تاثیر می گذارد .
  البته تفاوت اندازه در آلت مردان واقعیت دارد ولی این تفاوتها مثل تفاوت در اندازه دست یا پای افراد می باشد و در قدرت باروری فرد تاثیر نخواهد داشت . نکته دیگر اینکه بیشتر افراد فکر می کنند که افراد قد بلند و قوی هیکل آلتهای بزرگتری دارند، ولی این تفکر با توجه به بررسیهای انجام شده غلط است.

  اندازه آلت در حالت نعوظ :
  اندازه آلت در حالت نغوظ چه قدر باید باشد ؟


  کسانی که کوچکترین اندازه ها در حالت عادی را دارند تا 100% در حالت نعوظ افزایش سایز پیدا می کنند و این در حالی است که افراد با آلت بزرگ حداکثر تا 75% افزایش اندازه پیدا می کنند . با این پیش زمینه مقدار متوسط طول آلت نعوظ یافته در جمعیت مردان بین 15 تا 18 سانتیمتر خواهد بود .
  نکته مهم دیگر که شاید بیشتر مردان به آن توجه نمی کنند اینست که واژن زنان طوری ساخته شده که خود را با هر اندازه آلت مردانه مطابقت می دهد . طول واژن در زنی که تا به حال بچه دار نشده و از لحاظ جنسی تحریک نشده، 5/7 سانتیمتر است ( این اندازه در زنانی که بچه دار شده اند اندکی متفاوت است ) . این اندازه در حالت اوج تحریک جنسی به 10 سانتیمتر می رسد . پس با توجه به اینکه طول آلت مردان در حالت نعوظ به ندرت کمتر از 10 سانتیمتر می باشد، آلت مرد به طور کامل واژن زن را پر خواهد کرد .

 3. #3
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  خوشبختي در روابط زناشويي مانند پول است؛ شايد بتوان آن را به راحتي به دست آورد؛ اما نگهداشتن آن براي مدت زمان طولاني کار هر کسي نيست. زوجين کار مي کنند، پول درمي آورند و هزاران سختي و مشکل را پشت سر مي گذارند تا بتوانند با کسي که دوستش دارند به راحتي زندگي کنند.

  شما مي توانيد با حضور عشق در زندگي ، سلامت روابط زناشويي را بيمه کنيد ولي اگر تنها به همسر خود عادت کرده ايد، ممکن است روزي از اين عادت دلزده شويد. اگر خواهان عشق در روابط زناشويي هستيد، بايد عشق بي قيد و شرط را به همسر خود هديه کنيد، زيرا تنها عشق ضامن بقاي روابط زناشويي است.

  وقتي هنوز با يکديگر ازدواج نکرده اند، براي جلب رضايت همديگر خودشان را به آب و آتش مي زنند؛ ولي بعد از ازدواج از تب و تاب اوليه مي افتند. چرا؟ آيا اهميت زندگي مشترک کمتر از آن است که براي بازگشت آن به مدار عشق دوباره خودتان را به آب و آتش بزنيد؟

  مطمئن باشيد يک پدر موفق بودن و يک همسر فوق العاده بودن ارزش آن را دارد که دوباره از خود فداکاري نشان دهيد.

  فراموش نکنيد با ازدواج به آخر خط نرسيده ايد، بلکه به شروع همه چيز رسيده ايد و بايد براي حفظ زندگي مشترک خود تلاش کنيد تا نتيجه زحمات گذشته شما به هدر نرود.

  اکنون که صاحب زندگي شده ايد، بايد بدانيد به منظور تقويت آن ، چه کارهايي انجام دهيد تا خوشبختي را در روابط زناشويي بيمه کنيد.

  گوش کنيد، صحبت کنيد

  هيچ احساسي بدتر از آن نيست که کسي در عين اين که متآهل است ، احساس تنهايي کند و نتواند حرفهايش را با شريک زندگي خود در ميان بگذارد.

  يک قلم و کاغذ برداريد و حساب کنيد يک هفته چند ساعت يا چند دقيقه است. سپس به اين سؤال پاسخ دهيد که چقدر از اين زمان را به گفتگو با همسرتان اختصاص مي دهيد.

  30 دقيقه ، يک ساعت ، 10 ساعت؟ از همسر خود بپرسيد آيا اين زمان براي او کافي است تا تمام حرف ها و مشکلاتش را با شما در ميان بگذارد.

  به جاي اين که هر شب بعد از رسيدن به خانه جايي بنشينيد، تلويزيون نگاه کنيد يا روزنامه بخوانيد، با همسرتان صحبت کنيد و اگر وقتي باقي ماند به ساير کارهايتان بپردازيد.

  هنگامي که همسر شما کنارتان مي نشيند تا با شما صحبت کند روزنامه را به کناري بگذاريد و تمام وقت خود را به او اختصاص دهيد.ممکن است بگوييد که تمام طول روز را کار مي کنيد و شب که به خانه برمي گرديد خسته مي شويد، ولي نبايد از اين بهانه براي ناديده گرفتن نياز همسرتان به صحبت کردن سوء استفاده کنيد.

  بايد طوري برنامه ريزي کنيد که هميشه فرصت کافي براي صحبت کردن با همسرتان داشته باشيد. براي آن که از همسرتان شناخت کافي داشته باشيد، بايد مقدار زيادي از زمان خويش را صرف گفتگو با او درباره علايق و طرز تفکر يکديگر کنيد. اين کار باعث مي شود همديگر را بهتر بشناسيد.

  در کنار صحبت کردن با همسر بايد وقت کافي نيز به گوش کردن حرف هاي او اختصاص دهيد. فراموش نکنيد خوب گوش کردن ، کامل کننده حلقه روابط زناشويي است.

  انسان ها ناخودآگاه جذب کساني مي شوند که به حرف هاي آنان مشتاقانه گوش مي کنند. با خوب گوش کردن مي توانيد موانعي را که سر راه زندگي مشترکتان قرار دارد به راحتي برطرف کنيد.

  در غير اين صورت همسر شما تصور مي کند براي همه وقت کافي داريد و تنها براي او وقت نداريد و کم کم از شما فاصله مي گيرد.

  روان شناسان ثابت کرده اند گوش کردن باعث افزايش مهر و علاقه در زندگي مشترک مي شود. نيمي از مشکلات زوجين در زندگي زناشويي از خوب گوش نکردن شروع مي شود و نهايتاً آنها را دچار سؤتفاهم و مشکلات بعدي مي کند.

  تعريف کنيد، احترام بگذاريد

  اگر به دنبال راهي مي گرديد تا نزد همسر خود محبوب تر شويد، مي توانيد از تکنيک تعريف و تمجيد استفاده کنيد.

  در تعريف و تمجيد، نيرويي جادويي نهفته است که به کمک آن مي توانيد به اعماق قلب همسر خود نفوذ کنيد. اگر مي خواهيد بيشتر در قلب همسر خود نفوذ کنيد، بايد در تعريف و تمجيد سخاوت بيشتري نشان بدهيد.

  ديل کارنگي نويسنده کتاب معروف «آيين دوست يابي» در اين زمينه گفته است «از صميم قلب تاييد کنيد و در تحسين دست و دلباز باشيد». زوجين در ابتداي زندگي به علت اين که شناخت زيادي از يکديگر ندارند در کارهاي خود دچار شک و ترديد مي شوند.

  هنگامي که همسر شما کنارتان مي نشيند تا با شما صحبت کند روزنامه را به کناري بگذاريد و تمام وقت خود را به او اختصاص دهيد.ممکن است بگوييد که تمام طول روز را کار مي کنيد و شب که به خانه برمي گرديد خسته مي شويد، ولي نبايد از اين بهانه براي ناديده گرفتن نياز همسرتان به صحبت کردن سوء استفاده کنيد.


  شما مي توانيد براي برطرف کردن شک و ترديد و به منظور افزايش مهر و علاقه در روابط زناشويي از اين نيروي عظيم که در دسترس شماست استفاده کنيد. اين کار براي شما خرجي ندارد.

  مطمئن باشيد پيرامون شما انسان هاي بسياري وجود دارند که براي شنيدن کلامي تحسين آميز حاضرند به هر کاري دست بزنند. شايد همسر عزيز شما يکي از اين افراد باشد. ارزش و احترامي که براي همسر خود قائل هستيد، به طور مستقيم بر افکار، گفته ها و اعمال او تاثير مي گذارد.

  شما با اين کار باعث مي شويد او از زندگي لذت بيشتري ببرد و اعتماد به نفس بيشتري پيدا کند و به راحتي و بدون اضطراب با ديگران ارتباط برقرار کند.

  احساس با ارزش بودن به معناي قبول شايستگي ها و لياقت احترام داشتن براي همسر تلقي مي شود، اما در صورت کمبود اين احساس اين باور به او دست مي دهد که لايق يک زندگي خوب نيست و وضع روحي او هر روز بدتر مي شود و نهايتاً وضع زندگي هرگز بهبود نخواهد يافت.

  ابراز علاقه کنيد

  بي توجهي رفتاري است که هيچ انساني نمي تواند آن را تحمل کند و غير قابل تحمل بودن آن زماني به اوج مي رسد که بي توجهي از جانب همسر باشد.

  آيا همسر خود را واقعا دوست داريد و به او و نيازهايش توجه کافي مي کنيد يا در نتيجه سال ها زندگي مشترک فقط به او عادت کرده ايد؟ دوست داشتن با عادت کردن به همديگر فرق دارد.

  شما مي توانيد با حضور عشق در زندگي ، سلامت روابط زناشويي را بيمه کنيد ولي اگر تنها به همسر خود عادت کرده ايد، ممکن است روزي از اين عادت دلزده شويد. اگر خواهان عشق در روابط زناشويي هستيد، بايد عشق بي قيد و شرط را به همسر خود هديه کنيد، زيرا تنها عشق ضامن بقاي روابط زناشويي است.

  عشق و محبت يک فلش دوطرفه است. هر چقدر بيشتر به همسر خود عشق بورزيد، به او بيشتر توجه کنيد، او هم شما را بيشتر دوست خواهد داشت. شما بايد از هر طريقي که مي توانيد به همسر خود محبت کنيد؛ بعضي زوج هاي جوان فکر مي کنند فقط با خريد کادوهاي گرانقيمت مي توانند علاقه خود را به همسرشان نشان دهند ولي حقيقت اين است که همسر شما به جاي کادوهاي گرانقيمت، بيشتر به رفتار محبت آميز شما نياز دارد.

  گاهي يک شاخه گل سرخ يا يک عبارت «عزيزم دوستت دارم» تاثيري بر همسر مي گذارد که گرانقيمت ترين هديه دنيا جاي آن را نمي گيرد.


 4. #4
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  هديه دهيد، غافلگير کنيد

  هديه دادن يکي از قديمي ترين زبان هاي بيان عشق است ، حتي برخي از حيوانات به يکديگر هديه مي دهند.

  پنگوئن هاي قطب جنوب، در سرزمين باير خود براي هديه دادن حق انتخاب زيادي ندارند، اما پنگوئن نر در ميان قلوه سنگ ها جستجو مي کند و وقتي سنگ صاف و براقي مي يابد آن را برمي دارد و پيش پاي جفت خود مي اندازد.

  اگر در قطب جنوب گل سرخي وجود داشت، حتما پنگوئن آن را انتخاب مي کرد. مايه تأسف است که انسان ها خود را از چنين هديه با ارزشي که قيمت چنداني هم ندارد محروم مي کنند و گل دادن را تنها محدود به روز تولد يا عيادت از بيمار کرده اند.

  شما مي توانيد با هديه دادن ، زندگي و محل سکونت خود را سرشار از امواج مهر و محبت کنيد. به ارزان بودن هديه اي که مي خواهيد بدهيد فکر نکنيد، بعضي اعمال محبت آميز داراي امواج کوچک ولي خاصي است که بسيار دورتر از امواج هداياي گران قيمت مي روند.

  شما بايد اينقدر به کار خوب خود ادامه دهيد تا مهرباني و هديه دادن بخشي از وجود شما شود. نگران نباشيد که هداياي شما بي ارزش يا تکراري شوند. مطمئن باشيد هيچ وقت اين اتفاق نمي افتد. گرانترين هديه حاکي از بالاتر بودن ميزان عشق نيست. مهم اين است که شما هنگام هديه دادن به فکر همسر خود بوده ايد.

  بزرگترين هديه اي که مي توانيد به همسر خود هديه دهيد عشق بي قيد و شرط است. عشق بدون قيد و شرط نه تنها به فرديت هرکس احترام مي گذارد بلکه آن را پرورش مي دهد؛ حتي اگر جدايي يا از دست دادن همديگر را به همراه داشته باشد.

  امنيت عاطفي

  امنيت، محبت و پول سه چيزي هستند که هر انساني در زندگي به آن ها نياز دارد. امنيت نياز مشترک تمام انسان هاست. هيچ کسي روي کره زمين وجود ندارد که به امنيت نياز نداشته باشد.

  وجود بعضي ارگان هاي دولتي نظير پليس و ارتش گواه اين نياز انسان ها و ملت ها براي تأمين امنيت جاني و منافع ملي آنهاست. مردم به امنيت در شغل، محيط خانواده و جمع دوستان نياز دارند، اما در روابط زناشويي امنيت مهمتري وجود دارد که فقط به وسيله شما، نه به کمک سازمان هاي دولتي تأمين مي شود و آن امنيت عاطفي همسر شماست.

  اولين وظيفه زوجين در قبال يکديگر توليد امنيت عاطفي است. امنيت عاطفي همسر شما وقتي تأمين مي شود که احساس کند شما به او نياز داريد.

  اگر همسر شما در روابط زناشويي احساس ناامني کند، حسادت ايجاد مي شود و حسادت عاطفي تقاضايي است که تنها با دريافت مهر و محبت بيشتر برطرف مي شود.

  شما بايد اين احساس را در همسر خود ايجاد کنيد که او را در کره زمين بيشتر از هر کس ديگري دوست داريد و براي رسيدن به خوشبختي به او نيازمنديد.

  غذاي سوخته ،دست پخت عاشقانه

  «زندگي» يک فرآيند روبه رشد است. همسران در ابتداي ازدواج هر دو بي تجربه اند و در مسئوليت پذيري تجربه چنداني ندارند. وقتي همسر شما اشتباهي مي کند، سريعاً درباره اشتباه او قضاوت نکنيد. فکر کنيد که خودتان هم ممکن است در آينده اشتباه بکنيد.

  آيا دوست داريد با شما بد برخورد شود؟ بيان اين موضوع خنده دار است ، اما يکي از بزرگترين مشکلات زوج هاي جوان در ابتداي زندگي مشترک مسئله پخت و پز است. مهم نيست چه کسي مقصر است ؛ والديني که به فرزندان خود پخت وپز ياد نداده اند يا همسراني که بيشتر به غذاي خوشمزه فکر مي کنند تا روابط عاشقانه. به هر حال در ابتداي زندگي مشترک ممکن است همسر شما توانايي زيادي در پخت و پز نداشته باشد و حتي گاهي غذاي خام و سوخته به شما بدهد، ولي به او برچسب نزنيد (تو اصلاً آشپزي ات خوب نيست، يا...) و او را تحقير نکنيد.

  بزرگترين هديه اي که مي توانيد به همسر خود هديه دهيد عشق بي قيد و شرط است. عشق بدون قيد و شرط نه تنها به فرديت هرکس احترام مي گذارد بلکه آن را پرورش مي دهد؛ حتي اگر جدايي يا از دست دادن همديگر را به همراه داشته باشد.

  مطمئن باشيد بعد از چند بار غذاي سوخته يا خام خوردن، همسر شما به يک آشپز حرفه اي تبديل مي شود و شما ديگر غذاي سوخته نمي خوريد. خوردن غذاي سوخته بعداً به يکي از خاطرات فراموش نشدني زندگي شما تبديل مي شود. فکر نکنيد اگر همسر خود را جلوي جمع ضايع کنيد، او تصميم مي گيرد دقت بيشتري کند و دست پختش بهتر شود.

  شما با اين کار چاشني عشق را از غذاي خود حذف کرده ايد و به جاي آن به غذاي خود سم ِ ترس را افزوده ايد. او به جاي اين که با عشق براي شما آشپزي کند با ترس آشپزي مي کند تا مبادا شما غذاي سوخته يا نپخته بخوريد.

  مطمئن باشيد با هر قاشقي که از غذاي توام با ترس بخوريد احساس لذت و شادابي را از زندگي خود دور کرده ايد.

  شما فقط سير مي شويد ولي لذت نمي بريد. به اين فکر کنيد که ممکن است همسر شما يک عمر به خاطر اين ترس ها، از هرگونه تغيير و تحول مثبت در زندگي خودداري کند.

  معذرت مي خواهم ، اشتباه کردم

  براي برخي عشق وامي بانکي است که بايد به اقساط پرداخت شود. عشق وام نيست. بعضي ها به غلط فکر مي کنند نبايد بيش از حد به همسر خود ابراز علاقه کنند، زيرا ممکن است او از عشق سير و برايش عادي شود.

  اين اشخاص فراموش کرده اند که انسان ها کبوتر نيستند که براي اهلي کردن آنها بالهايشان را ببنديم و کم کم به آنها غذا بدهيم و اين ترس را در آنها به وجود بياوريم که در صورت فرار کردن از گرسنگي مي ميرند.

  چنين انسان هايي از ترس اين که مبادا همسرشان آنها را ترک کند اقدام به اين کار مي کنند. همان طور که کبوترها فقط به خاطر غذا در خانه مي مانند نه بخاطر عشق به صاحبشان.

  براي رسيدن به خوشبختي ، عشق بي قيد وشرط ، امنيت عاطفي و... شرطي وجود دارد و آن اين است که ببينيد در زندگي سابق خود چقدر اشتباه کرده ايد و آيا حاضريد از همسر خود به خاطر اشتباهاتتان معذرت خواهي کنيد، يا غرورتان به شما اجازه انجام چنين کاري را نمي دهد.

  ارتباط مستحکم و پابرجا در روابط زناشويي نصيب کساني مي شود که به اهميت آن پي برده اند و حاضرند از همسر خود به خاطر اشتباهاتي که در حق او مرتکب شده اند، معذرت بخواهند.

  در حقيقت عذرخواهي خالصانه، برتر از تشخيص اشتباه است و نشان مي دهد شما اشتباهاتتان را به رسميت شناخته ايد و آنقدر به رابطه زناشويي تان اهميت مي دهيد که مي خواهيد از همسر خود عذرخواهي کنيد.

  فراموش نکنيد هيچ کس در دنيا وجود ندارد که همسري به خوبي شما داشته باشد. مطمئن باشيد با به کار بستن اين پيشنهادها مي توانيد کليدي براي باز کردن قفل مشکلات زندگي مشترک خود بيابيد و آن را باز کنيد. درنگ نکنيد.

  اين کليد را هرچه سريع تر در قفل قرار دهيد و آن را باز کنيد. امروز به جاي اين که دست خالي به خانه برگرديد، يک شاخه گل براي همسر خود بگيريد و با صداي بلند به او بگوييد دوستش داريد.


 5. #5
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  دکتر نهضت فرنودی :گرمی عشق یا سردی خود پرستی

  یادم هست روزی یک مرد ایرانی 33 ساله روی خط رادیو آمد و گفت که روزهای بسیار سختی را می گذراند و اگر به خاطر پسر 9 ساله اش نبود، حتماً خودکشی می کرد.
  وقتی که مسئله را جویا شدیم، اظهار کرد که 6 سال قبل به اتفاق همسرش و فرزند سه ساله شان به آمریکا آمدند، در ایران مهندس بوده ولی در اینجا برای نگهداری از زن و فرزند، رانند تاکسی شده و ساعات طولانی کار کرده تا همسرش به تحصیلات خود در رشته کامپیوتر ادامه دهد. بالاخره همسر فارغ التحصیل شد وکار خوبی گرفت.
  کم کم هر قدر از نظر مادی بهتر می شد، رابطه زناشوئی رو به تیرگی می گذاشت. همسرم که دیگر خانم مهندسی شده بود از زیخت و لباس من، از شغل من، از دوستانی که من در آمریکا پیدا کرده بودم و حتی از برخورد و رفتار من با پسرمان، ایراد می گرفت. خلاصه کلام، در ایران من مهندس بودم و او یک دختر دیپلمه و در اینجا او خانم مهندس شده بود و من راننده تاکسی. کم کم اتاق خواب را ترک کرد و به اتاق پسرمان رفت و دیگر حوصله مرا هم نداشت و بالاخره پیشنهاد کردکه ما فقط «هم اتاقی» باشیم و نه چیز دیگر و در آرامش پسرمان را بزرگ کنیم.
  یادم هست، شبی که به قولی خودم را تر و تمیز کردم و دسته گلی خریدم و به منزل آمدم تا او را برای شام بیرون ببرم. با بی تفاوتی به من نگاه کرد و گفت:«چرا دوزاری تو نمی افته؟»
  بین من و تو دیگر هیچ چیز جز پسرمان نیست. نمی دانم چرا نگاه بی تفاوت او به من جرأت داد که از او پرسیدم، مرد دیگری را دوست داری؟
  او هم بعد از یک سکوت چند لحظه ای گفت: اگر جوابم مثبت باشد ، می توانی متمدن رفتار کنی؟ و من سرم را به علامت مثبت تکان دادم و سپس او با صدایی که هم احساس ترس داشت و هم احساس گناه، گفت من عاشق یکی از همکارانم هستم ولی هنوز چیزی بین ما اتفاق نیافتاده است، من از زورگوئی و قلدری تو خسته بودم و مهربانی این مرد توجه مرا گرفت.آنشب من به آرامی از خانه بیرون رفتم و تصمیم گرفتم که مأمور مخفی استخدام کنم و به تمام قصه پی ببرم. اینکار را کردم و زنم را با دوست پسرش در صمیمانه ترین لحظات گیر انداختم و آقای جوان به من نصیحت کرد که بروم دنبال کارم و مزاحم زنم نشوم و قبول کنم که اینجا آمریکاست و هیچ کس را به زور نمی شود در رابطه نگهداشت.»
  آنروز در رادیو گفتگوی من و این پرسشگر نسبتاً طولانی شد و هیجان زیادی در شنوندگان ظاهر گردید، شنونده ای می گفت باید اینگونه زنان را کشت، دیگری می گفت نباید اسباب رشد دیگری را فراهم کرد که همان آدم بعد ها دشمن تو می شود.
  نفر سوم می گفت: زنها در آمریکا پررو شدند.
  خانمی گفت: دکتر فرنودی به این آقا بگویید«همیشه شعبان یک بار هم رمضان» همیشه آقاها اینکار را کردند یکبار هم زنان بکنند چه ایرادی دارد؟
  امروز حدود 12 سال از آنروز می گذرد و چشم حرفه ای من و دهها روانشناس ایرانی در شهر فرشتگان شاهد پدیده نوظهوری است که آسیب دیدگان بسیاری بر جای می گذارد. این پدیده جدید، زنان و مردان خانواده مند هستند که زندگی معمولی برایشان کسل کننده شده و در جستجوی هیجان و شور و تجربه عاشقی و رُمانس، به روابط تاریخ مند خود پشت می کنند و در دنیای عشق و خیانت، پنهان کاری و دروغ، هیجان های زودگذر و قوس و قزح عاطفی وارد می شوند. طولی نمی کشد که آبها از آسیاب می افتد و یأس و تأثر جای شور و شوق را می گیرد و متأسفانه در چنین وضعیتی، عزیزانی که آسیب دیده اند دیگر برای دلجویی و غم گساری در کنار ما باقی نمی مانند.
  این قصه دهها مراجعی است که هرروز به مطب روانشناسان می آیند و از افسردگی و اضطراب و بی میلی به کار و زندگی و تنهایی و انزوا حرف می زنند.
  علت تدریس کلاسی که در زمینه شناخت«عشق»، کشش و جاذبه جنسی، هوس و وسوسه های زودگذر و تفاوت آن با پیوند و هم بستگی های تاریخ مند و روابط عمیق عاطفی، در این هفته آغاز می کنم، درباره همان پیش بینی و پیش گیری حرفه ای است که آینده روابط زناشوئی و خانوادگی را سخت در خطر می بینم.
  علت اینکه از لغت«خطر» استفاده می کنم، آسیب و دل شکستگی بر جای مانده از خیانت برای بزرگسالان و ترس و نا امنی و پا در هوایی کودکانی است که در طوفان روابط غیر مسئول مادر و پدر قرار می گیرند و زندگیشان زیر و رو می شود. آگاهی از نقش مغز در حالات مختلف عاطفی دریچه جدید از دانش امروزی علم بیوشیمی و مغز و اعصاب است که علل گرایش به هیجان و علل افت و خیز های تند احساسی و عاطفی را برای ما روشن می کند. از جایی که آگاهی همیشه می تواند مسئولیت و قدرت انتخاب ایجاد کند، من این شیوه را به عنوان یک روش پیش گیری از گسترش این اپیدمی رو به افزایش انتخاب کرده ام.
  تردیدی نیست که هر انسانی عشق و لحظات شور عاشقی را هم می خواهد و هم می شناسد، به خصوص در سایه هالیوود و بادیدن فیلم هایی مثل «تای تانیک» «دکتر ژیواگو»، پلی روی رودخانه مدیسون، دهن هر آدمی که یک زندگی روزمره عادی و پر از گرفتاری دارد آب می افتد، و هوس می کند عمرش اگر یک لحظه است آن لحظه ای باشد که دخترک از چنگ شوهر قلدر و بی احساس وخودخواهش رها می شود و به آغوش مهربان و پذیرای پسرک پر شور و پر حرف و عاشق پیشه می آید. ولی این لحظات چقدر واقعی و چقدر با دوام است و چندمدت طول می کشد که زندگی دو دلداده دوباره عادی می شود و آنوقت چه باید کرد؟
  شاید اگر امکانات مردم عادی مثل امکانات هنر پیشگان سینما بود که هر کدام بجز چند استثناء چندین بار عاشق و فارغ می شوند، اشکالی نداشت ولی برای من و شما که مجبوریم در صحنه زندگی واقعی ونه در صحنه فیلمبرداری هالیوود زندگی کنیم، این سر به هوایی ها چقدر گران تمام می شود؟ و چه اثراتی روی عزیزان ما می گذارد؟
  توجه خوانندگان را به دو نکته مایلم جلب کنم و آن دو اینکه:
  1- سکوت، سربزیری، اطاعت، در تنهایی های زنانه غرق شدن و دل به فرزند خوش کردن و درد دل خود را به مادر و خواهر سپردن دیگر سنت امروزی زنان نیست. اولاً زنان از نظر اقتصادی و اجتماعی در وضعیت دیگری قرار دارند و در ثانی خانواده هسته ای یعنی زن و شوهر و بچه ها، نیاز های سیستم خودش را باید خودش برآورده کند. یعنی زن امروزی نیاز دارد با شوهرش حرف بزند، درد دل کند. در تصمیم گیریها مشارکت کند. مردی که به او فقط پول و سکس بدهد، برای او کافی نیست. نیازهای عاطفی- روانی او نیز برایش مطرح و شناخته شده اند.
  زن رابطه ای برابر تر می طلبد. دیگر زمان بچه داری کاملاً مال زن و حساب بانکی و سرمایه گذاری کاملاً مال مرد ، سپری شده. زن و مرد هم در پرورش بچه ها بایدمشارکت داشته باشند و هم در سرمایه گذاری با هم مشورت کنند.
  تنها اشکال این تمنا از جانب زن در این است که گاه ما زنان آمادگی و مهارت و اصول این برابری را نمی دانیم و امتیازات زن سنتی یعنی بی خبری از کم و زیاد و عدم مسئولیت را دوست داریم ولی از طرفی حقوق زن مدرن را تمام و کمال می خواهیم. این یک بام و دو هوایی سالم نیست و نه برای ما زنان مفید است و نه سبب رشد مردان می شود.
  نکته مهم دوم که باید به مردان یادآوری کنم اینکه زنان به دلایل مختلف زمانی و مکانی و اجتماعی برای «سکس» و رضامندی جنسی اهمیتی به مراتب بیشتر از زمان مادران خود قائلند. لذا باید به عدم رضایت و گله های زنان حساس بود و اگر مشکلی هست فکری کرد. امکانات بسیار آموزشی در دست و شیوه های بسیار درمانی مهیاست. مرد امروزی باید بداند که همسرش با بی میلی، و از روی اجبار جسم خود را برای رضایت مردانه تقدیم نمی کند و اینهم از آن «ممه هایی است که لولو برده و دیگر پس نمی آورد»
  به جای عصبانیت و قهر و انتقام به مسئله با توجه و دقت و واقع بینانه برخورد باید کرد.
  خلاصه اینکه فرهنگ مهاجرین ایرانی در حال ساخته شدن است و مثل هر مهاجر دیگری، ایرانیان نیز پس از گذشت سالها، دو فرهنگی خواهند شد. اما اینکه چه بخش هایی از فرهنگ مادری را نگهداریم و چه بخش هایی از فرهنگ میزبان را انتخاب کنیم، بزرگترین چالش ماست. چون«گزینش اصلی» یعنی چیزی که تئوری «گل چینی» نامیده می شود، سبب رشد و سلامت ما می شود در حالی که گزینش های تصادفی و بدون تفکر از ما موجود «شتر گاو پلنگ» می سازد که بیش از دیگران خود ما را در بحرانی هویتی و گرفتاریهای ناشی از آن می کشانند، احساس از خود بیگانگی و پا در هوائی می تواند منشاء اضطراب و افسردگی گردد.

  هم چنین در نوشتار هفته قبل اشاره کردم که تحولاتی در جامعه ایرانی دیده می شود که اگر درست هدایت شود در مسیر خیر و رشد روابط زن و مرد خواهد بود و اگر به بیراهه برود، دلبستگی های خانوادگی و پایداری روابط را آسیب می زند. منظور از بیراهه رفتن یعنی جابجایی دو مدل زندگی و رو در روئی انسان به شدت خرد شده که با انسان ارتباط است و هر کدام خاستگاه خاص خود را دارد.
  به هر حال نیازی به تکرار نیست که ما با دو مدل زندگی و فراورده های آن روبرو هستیم و اگر درست به بررسی بپردازیم و صبورانه دست آوردهای علمی را پیش هم قرار بدهیم و شاید بتوانیم به جای پا در هوایی فرهنگی و بحران هویتی، به یک انتخاب برسیم و اگر انتخاب ما صد در صد نه در قالب فرهنگ مادری و نه در قالب فرهنگ میزبان می گنجید ولی از پشتوانه تحقیقاتی خوبی بر خوردار بود، دیگر دل نگران قضاوت دیگران نباشیم.
  دو مدلی که از آن سخن می گوییم یکی مدل انسان بسیار «خرد» شده و موفقیت طلب است که در را پیشرفت و کسب بهترین امکانات مالی و شغلی خود را مثل تلفن همراه از مرکز نصب و ایستگاه اصلی و سیم و دو شاخه و صل، خلاص کرده و سیار و بی پایگاه متحرک است و هدف فردی را دنبال می کند.
  مدل دوم انسان وابسته، ارتباطی و پای بند روابط عاطفی گهگاه هم بسیار دست و پاگیر است. انسانی که مثل تلفن خانگی حتی اگر گوشی اش بی سیم باشد خیلی از دستگاه مادر نمی تواند فاصله بگیرد و اگر گرفت در کارش اشکال به وجود می آید.
  مدل دوم بیشتر از بقایای فرهنگهای شرقی است و جایی که خانواده گسترده برخانواده هسته ای ارجح است.
  در مدل اول فرد و هدفهای فردی، استقلال، آزادی و رضامندی فرد محور توجه است و همین مسئله سبب شده که مسئله ای به نام «هویت جمعی» یا خانوادگی ، وزن چندانی در زندگی انسان ندارد.
  هر آمریکایی در طول عمر خود به طور متوسط 7 بار بن کن می شود و به دنبال کار بهتر و در آمد بهتر یا آب و هوای بهتر محل و شهر خود را ترک می کند و در جایی دیگر آشیانه می گزیند.
  در حالی که برای مدل شرقی شهر و محله و سرزمین آبا و اجدادی حالتی شبیه اماکن مقدسه را دارد ، و گاه انسان برای نزدیک بودن به عزیزان و خانواده، از خیر کار و درآمد بیشتر می گذرد و در کنار وابستگان زندگی می گذراند.
  امیدوارم خواننده عزیز تا اینجا احساس نکرده باشد که من یکی از این دو مدل را به دیگری ترجیح می دهم. چون هر کدام از این دو مدل سهمی در تاریخ تمدن بشر داشته است.


 6. #6
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  اجـازه بـدهيـد كمـي در مورد جزئيات روز عروسي و فضاي
  آن که بسياري خانم ها را تحت تاثير قرار مي دهد صحبت
  کـنــيم. چطور مي توانيد ياد بگيريد که با مردي که دوست
  داريـد زنــدگي کنيد بدون اينکه خودتان را از دست بدهيد.
  اين مسئله دو جنبه دارد.

  بعـضي خـانـم ها، به خصوص آنهايي که شاغل هستند و
  کمي دير ازدواج کـرده اند، ارزش فـردي خود را درک کرده و
  ميدانند کـه کيسـتند. هويت آنها برايشان مشخص است.
  بـه انـدازه کـافي وقـت داشـتــه اند که در مورد توانايي ها،
  ضعف ها و نقششان در جامعه بررسي کنـند. ازدواج براي
  اين خانم ها، ممکن است فقط قسمتي از زندگيشان باشد. زندگي کردن با فردي ديگر ممکن است کمي برايشان سخت باشد. عشق به همسر مسئله اي است که بايد در مورد آن آموزش ببينند.

  براي ساير خانم ها اين مسئله حداقل در ظاهر متفاوت است. همسر (يا مادر) شدن براي آنها رويايي است که از زمان کودکي در ذهن مي پرورانده اند. به خانم ها هميشه آموزش داده مي شود که بايد خود را در راه عشقمان قرباني کنيم و سايرين را هميشه مقدم بر خود بدانيم.

  خطري که در اين طرز تفکر پنهان است اين است که ممکن است آن زن با اين کار خود را به دست فراموشي بسپارد. خود را تسليم روياهايش کرده تا بتواند تمايلات همسرش را کاملاً برآورده کند. او با اين کار قسمتي از خود را از دست مي دهد و بعدها خواهد فهميد که چه چيز ارزشمندي را از دست داده است. کاري که بايد انجام دهد اين است که هيچگاه تمام خود را وارد ازدواج نکند.

  چگونه خانم ها مي توانند از اين دو خطر دوري کنند؟ کليد اصلي اين است که گفته هاي خداوند را در مورد هويت و شخصيت زن قبول کنيم. خداوند مي فرمايد که هويت و شخصيت زنان نه در کار و نه در ازدواجشان است زيرا هر دو آنها مسئله اي ظاهري هستند و ممکن است تغيير کنند. مردم هر روز شغلشان را عوض مي کنند و حتي يک ازدواج هم ممکن است با مرگ، بيماري يا حوادث غم انگيز ديگر از بين برود. اگر مي خواهيد فقط دو فرد مختلف نباشيد که زير يک سقف با هم زندگي مي کنند و فقط از نظر فيزيکي در مکاني مشابه نباشيد بدون اينکه واقعاً زندگي خودتان را با هم قسمت کنيد، نياز به هويتي داريد که سطحي و ظاهري نباشد.

  شما قلباً زني هستيد که خداوند دوست مي دارد. او به شما منزلت داده است. برايتان هدفي دارد و قسمتي از اين هدف در نقش شما به عنوان همسر و مادر خلاصه مي شود. قسمت ديگري از آن ممکن است در نقش اجتماعي شما به عنوان يک پرستار، معلم، مدير يا ساير شغل ها باشد. اما به ياد داشته باشيد که همه اينها بخشي از زندگي شماست نه همه آن. اگر نمي خواهيد خود را از دست بدهيد، بايد بفهميد که چه کسي هستيد و به چه کسي تعلق داريد.

  كلمات خداوند به زنان را بخوانيد و از او بخواهيد که ميزان عشقش را به شما نشان دهد. از او بخواهيد که بگويد شما را چطور مي بيند. او مي تواند بيشترين کمک را به شما بکند تا بتوانيد آرزوها، اميال و روياهايتان را با همسرتان شريک شويد. او بهترين را براي هر دوي شما مي خواهد!

 7. #7
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  يافتن يك شريك مناسب براي يك مرد حقيقتا كار دشواري است. مردان هميشه بدنبال زيبا ترين زن روي زمين هستند چرا كه فكر مي كنند زن زيبا پاسخ جنسي و تحريك جنسي بالاتري خواهد داشت در حاليكه اين مسئله كاملا غلط است.خاصيتهاي يك زن سكسي چيز هاي ديگريست كه آنها را فهرست كرده ام. وي مي تواند لاغر باشد ، چاق باشد ، پير باشد ، صورت يا پوست فوق العاده نداشته باشد . عاقل باشد و يا ساده باشد و يا شيطان باشد و يا خيلي خنگ! اما بايد شرايط زير را داشته باشد تا شما هيچگاه كمبود جنسي را حس نكنيد

  شريك شما تميز است.

  اين اولين چيزي است كه بايد به آن توجه كنيد.وي به تميز بودن خود اهميت ميدهد.آرايش مي كند و نمي گذارد موهاي زائد بدنش رشد كنند. وي بخوبي مي داند كه تمامي كرمها و وسايل آرايشي براي وي تهيه شده و در خدمت وي قرار گرفته است تا براحتي از آنها استفاده كند و خود را زيباتر سازد. وي پوست لطيف و عاري از مشكل دارد. وي همواره هر از گاهي رنگ موهايش را عوض مي كند تا مبادا گرفتار يكنواختي چهره گردد.وي لباسهاي مختلفي را با هم ست مي كند و از آنها در جهت زيباتر كردن خود به استادي استفاده مي كند.مد و لباسهاي گران اگر به وي نيايد آنها را استفاده نمي كند و چيزي را مي پسندد كه به رنگ پوست وي و فرم اندام و چهره وي همخواهني دارد. وي هميشه عطر بخصوصي دارد و هرگاه كه وي را بغل كنيد عطر وي سراسر جانتان را فرا خواهد گرفت.خستگي اجازه نمي دهد كه وي بخواهد تنبلي كند و لباسهاي عرق كرده و يا اتو نشده بپوشد. وي همواره قبل از سكس حمام مي كند و يا هميشه قبل از شروع سكس خود را به حمامم رسانده و جهاز جنسي خود را مي شويد تا مبادا زمانيكه شما قصد اورال سكس يا همان سكس دهاني را داشته باشيد احساس كنيدكه جهاز وي بوي نامناسبي مي دهد.وي همينطور همواره موهاي خود را كوتاه مي كند كه هرگز عرق بدن باعث نا مطبوبي جهاز نگردد. چنين فردي هميشه براي شما جذاب و تازه خواهد بود.انگار كه هر لحظه كه وي را مي بينيد او از حمام بيرون آمده است.چنين چيزي هميشه شما را داغ و تازه و سراسر شهوت نگه خواهد داشت


  در برخوردهاي دهاني وي هميشه تك خال است.

  اين نكته مهم ديگريست.اينكه وي براي شما ادا اصول در نمي آورد! وي هر زمان كه لازم باشد از سكس دهاني لذت مي برد و آن را مي پذيرد.شما نيز در آن لحظه احساس نمي كنيد كه وي اينكار را براي شما انجام مي دهد بلكه حس مي كنيد وي نيز در حال لذت بردن مي باشد. وي سعي مي كند كه براي شما تريكها و تكنيكهاي زباني ديگري را هم بكار برد كه شما هرگز احساس يكنواختي نكنيد. وي به چشمان شما خيره مي گردد و تمام تلاشش را براي لذت بخشيدنن بشما انجام خواهد داد و باعث خواهد شد كه دنيا دور سرتان بچرخد.همينطور وي گاهي بدون اشاره شما ناگهان بشما پيشنهاد سكس دهاني مي دهد و هميشه شما را شاداب نگه مي دارد.


  شريك شما هميشه براي پاسخگويي به خيالهاي جنسي شما آماده است.

  اين واقعا مهم است.شما هرگز با زيباترين و بهترين زن دنيا راحت نخواهيد بود اگر وي نتواند پاسخ ديوانگي هاي جنسي و خواستهاي عجيب شما را بدهد! وي بسرعت رابطه را مكانيكي كرده و همه چيز را تكراري خواهد كرد.هر چقدر هم كه وي هماهنگ باشد اگر حاضر به انجام كاري كه شما مي خواهيد نباشد شما را شديدا اذيت خواهد كرد.

  ذهن شما بطور مداوم تحت چكش تبليغات و تجريبيات جديد جنسي خواهد بود.شما فتيش خواهيد داشت و خواستهاي پنهاني.اين خواسته ها همه چيز مي تواند باشد. از بازي هاي جنسي مثل آقا و برده ، از لباسهاي گوناگون ، از آنال سكس ، از حرفهاي بدون حر و مرز در طول رابطه ، از بازي هاي ادراري ، از ماساژ آنال براي شما ، از خوردن مشروب و داشتن سكس و از همه چيزهاي عجيب و غريبي كه در معرض آن هستيد و دوست داريد آن را حداقل يكبار تجربه كنيد. وي البته به شرط اينكه پيشنهادات شما منصفانه باشد حاضر است كه آنها را امتحان كند بدون اينكه بر سر شما منت بگذارد. وي به شما اجازه مي دهد كه تا هر كجا كه مي خواهيد بتازيد.وي چراغ سبز را نشان مي دهد تا تمامي عقده هاي جنسي شما را خالي كند.آن را از شما بگيرد و احساس به شما بر گرداند.شما در صورت چنين امري به كجا خواهيد رفت؟ آيا جاي ديگري زني نشسته كه اينگونه براي شما ايثار كند؟

  شريك جنسي شما خود را براي سكس بروز مي كند.

  بر عكس حالت بالا وي نيز با شما همراهي مي كند.وي مقالات و اطلاعات روز جنسي و بهداشتي را مي خواند.وي به شما مي فهماند كه وي مي داند سكس براي وي نيز هست و فقط يك وظيفه نيست.او نمي خواهد كه سكس با شما فقط در يك كليشه بگذرد.وي حالتها و چيزهاي جديد را به شما پيشنهاد مي دهد و از شما مي خواهد كه آن را انجام دهيد.

  وي زني است كه مانند شما عقده هاي جنسي خود را خالي مي كند.از سكس براي شما حرف مي زند و در مورد كاستي ها و نقاط خوب آن اظهار نظر مي كند.وي با شما كاملا راحت است و به شما اطمينان دارد. اين تنها نتيجه اي است كه مي توانيد بگيريد از اينكه يك زن خود را بروز مي كند و در مورد خواسته هاي پنهان ذهنش با شما صحبت مي كند. در غير اين صورت وي ناخواسته خود را سركوب مي كند. ان براي شما بسيار هديه بزرگي خواهد بود كه ببينيد وي سكس را بشما پيشنهاد مي كند و در مورد نكته ، تكنيك ، كار ، جسم ، حالت يا هر چيز جددي در سكس از شما نظر مي خواهد و يا پيشنهاد انجام آن را مي دهد.

  وي اندامي ورزيده و سالم و رشد كرده دارد.

  همه ما مي دانيم كه زيبايي چيز نسبي مي باشد.فردي آن را ندارد ولي در مقابل ديگري آن را دارا مي باشد. اما همه ما همينطور اعتقاد داريم كه اندامهاي فرد بايد بطور كامل رشد كرده باشند.تمامي مردان مي دانند كه اهميت سينه و نقش آن در بدن يك فرد و نحوه نمايش آن در پشت لباس چه گونه مي تواند مغز يك مرد را يه بيابان بفرستد! لبهاي سالم و سينه ها و شكم بدون چربي و صاف همينطور باسن جا افتاده تماما يك زن را سكسي نشان مي دهد. اينكه وي چگونه لباس بپوشد كه آيا اگر معايبي دارد تا حدودي برطرف گردد و اگر حسن دارد چگونه نمايان گردد نيز باز يكي از عوامل دلفريبي در زنان است كه مي تواند هميشه شما را به اصطلاح High نگه دارد!

  از طرفي زني كه آمادگي بدني نسبتا خوبي دارد و مي تواند براحتي بدود و همينطور انعطاف بدني خوبي را دارا مي باشد هميشه باعث خواهد شد كه بتواند مكمل خوبي در اجراي صحيح يك حركت جنسي باشد و دايره جنسي بازتري دارد. مردان از اندامهاي شل و آويزان زنان خوششان نمي آيد. يكي از حرفهايي كه ساديسميهاي روابط با كوچكترها وبچه ها مي زنند اشاره به سفت بودن اندام دختران جوان مي كنند و اين نكته اي است كه مي توان از آن بهره برداري كرد براي يك رابطه طولاني مدت.

  با وي شما تحت فشار نيستيد.

  آيا تا بحال برايتان پيش آمده كه در مقابل يك دختر سوپر مدل قرار بگيريد؟ ديده ايد كه عموما دانستن اين مهم كه وي زيبا و احتمالا گران قيمت است چنان اعتماد بنفسي به آن دختر داده است كه شما نيز مجبوريد خود را مدام نگه داريد و با شخصيت باشيد؟. آيا تا بحال دوست دختري داشته ايد كه از ترس از دست دادن وي مجبور بوديد شخصيتي غير از خود باشيد؟ آيا شده براي بودن با كسي و يا بدست آوردن كسي مجبور باشيد كه نقش فردي را بازي كنيد كه نيستيد؟ مدام در تلاش براي ارائه كلاس و شخصيت و ارزشي باشيد كه مي دانيد مربوط به ژنتيك شما نيست اما بايد آنگونه باشيد تا وي را بدست بياوريد يا در وي تاثير گذار باشيد؟. به تجربه بگويم كه هرگاه ديديد خود نيستيد رابطه را خاتمه بدهيد. با شريك جنسي مناسب شما ارام هستيد.شما لازم نيست همه چيز خود را زير سوال ببريد و راحت بدون كسر شان از كاستي هاي خود حرف ميزنيد در حاليكه در چشمانش نمي خوانيد كه وي شما را مواخذه مي كند.وي هميشه شما را براي شما مي خواهد.

  هر دوي شما يك خوي حيواني داريد!

  فحش ندهيد لطفا! . قبل از هر چيز بايد بدانيد كه خب لابد توضيح اين مسئله اندكي سخت بوده كه اينطور نوشته ام.

  ببينيد.حيوانات براي جذب يكديگر از يك حس عجيبي استفاده مي كنند.آنها مي دانند كه مثلا اين ماده يا اين نر از نظر ژنتيكي برايشان مناسب است.در انسانها هم همينطور است.افراد بعضي مواقع اصلا حس مي كنند كه ژنتيكي با هم اخت هستند.حالا به چه دليل برايشان مشخص نيست اما كلا زنان قابليت دارند كه تمامي ژن مناسب يك مرد را تخمين بزنند.اين حس باعث مي شود كه ناگهان شديدا نسبت به يك نفر علاقه نشان دهند يا جذب گردند و بدون هيچ دليل اشكار براي ديگران از آشنايي با فردي بظاهر مناسب خود داري كنند.اين تماما از مورد توليد مثل و قدرت موجود ماده در طبيعت نشات مي گيرد كه بدنبال ژنتيك مناسب مي گردد. آمار قابل استنادي نخواهد بود اگر مقايسه كنيم كه توليدمثل ناقص در حيوانات با اين همه گونه كمتر از انسانهاست.اگرچه كه موجود ناقص در حيوانات مثل انسانها نمي تواند زنده بماند و چيزها و عواملي ديگر . در ابتدا گفتم آمار قابل استنادي نيست اما مسلما قابل تفكر است!


  در پايان بايد گفت كه :

  1- پيدا كردن فرد مناسب از نظر جنسي كار ساده اي نخواهد بود.

  2- مسلما و بدون شك فرد مناسب شما يك جايي بيرون از اتاق شما وجود خواهد داشت! حتي فكر خلاف آن را هم نكنيد. آمار بي خود نگيريد. به شانس خود الكي تهمت نزنيد. اگر پيدايش نمي كنيد اشكال از جاي ديگر است!!

  3- شايد پيدا كردن آن براي شما باعث شود كه تجربه هاي شكسته و نا موفق زيادي را داشته باشيد اما بدانيد كه هر تجربه شما را بسمت فرد مورد نظر شما جلوتر خواهد برد. اين جزئي از اسراريست در دنيا كه دليل منطقي ندارد اما واقعا وجود دارد.

  4-هر زمان كه وي را پيدا كرديد مهم نيست كه وي در ابتدا چگونه است.به هم زمان بدهيد.قول مي دهم كه بي نهايت زيبايي در وجود هم ببينيد و حاضر نباشيد يك لحظه از يكديگر جدا گرديد

  5- زيباترين زن دنيا در طول رابطه تنها يك ارتباط است ، يك حس است ، يك نفس است ، يك لمس است. و حالا هر چيز ديگري هم كه مي خواهد روي آن باشد! اما باور كنيد زشت ترين زن دنيا هم دقيقا همانطور است!

  6- زيباترين زن دنيا بعد از يك رابطه نا فرجام فيزيكي فقط يك زن زيباست .

  7- زشت ترين زن دنيا بعد از يك رابطه دلپذير فقط دو چيز را بهمراه خواهد داشت " زيبايي يك لبخند و حسي خوب از بودن و داشتن "


 8. #8
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043


  بيماري هاي مقاربتي

  مـتاسفانه این روزها شیوع بیماریها و عفونت هایی که از طریق ارتباطات جنسی منتقل می شوند بسیار گسترده شـده است و تمام افرادی که از نظر جنسی فعال هستند در معرض خطرات ناشی از این بیماریها قرار دارند.

  بـرخـی از آنـها با درد، زخم و ترشحات زیاد همراه هستند امـا سـایر آنها بدون هیچ گونه نشانه ای بوده و برای مدت زمـان طـولانی بـه صورت نهفته باقی مانده و ممکن است سـهـوا بـه دیگران منتقل شوند. تعدادی از بیماری ها قابل درمـان بـوده و بـرخـی دیـگـر درمـان نـاپـذیـرند. کسانی که مـی خـواهـنـد برای اولین بار با فردی ارتباط جنسی برقرار کنند باید مراقب باشند و از خود محافظت کنند. بهتر است پیـش از انجام هرگونه رابطه ای کلیه آزمایشـهای پزشکی را انـجـام دهـیـد تـا از سـلامـت فردی خود و شخص مقابل
  آگاهی لازم را بدست آورید.

  در این بخش برای بالا بردن اطلاعات شما در مورد مسائل جنسی و بیماری هایی که سلامت جنسی شما را به خطر می اندازند لیستی از شایع ترین بیماری های مقاربتی را به طور خلاصه فراهم آورده ایم. شما را آگاه می کنیم که این قبیل بیماریها چگونه منتقل می شوند، علائم آنها چیست و روش های درمانی هر یک به چه صورت انجام می پذیرد. این مقاله را پیش از اینکه تصمیم بگیرید با کسی رابطه جنسي داشته باشيد بخوانید تا با حقایق آشنا شوید.

  بیماری های آمیزشی درمان پذیر

  سوزاک

  روش انتقال: از طریق ارتباط دهانی، مهبلی، مقعدی و همچنین از طریق مادر آلوده به فرزند در هنگام بارداری

  علائم:
  برای مردان: ترشحات زردرنگ و غلیظ آلت تناسلی، احساس سوزش به هنگام دفع ادرار
  برای خانم ها: افزایش ترشحات مهبلی، سوزش به هنگام خروج ادرار و خونریزی های نا مرتب قاعدگی

  درمان: آنتی بیوتیک ها

  سفیلیس

  روش انتقال: ارتباط دهانی، مهبلی، مقعدی و یا از طریق لمس کردن قسمت های عفونی

  علائم: پس از گذشت مدت زمان 2 تا 4 هفته پس از ابتلا به بیماری زخم های شدید گرد و بی دردی در محل عفونی شده پدید می آیند

  درمان: پنیسیلین


  کلامدیا

  روش انتقال: ارتباط دهانی، مهبلی، مقعدی و یا از طریق تماس دست ها با چشم پس از آنکه دست ها با آلت تناسلی آلوده ارتباط برقرار کردند.

  علائم:
  در مردان: احساس درد به هنگام خروج ادرار، ترشحات آلتی و بروز گلو درد در صورت وجود ارتباط دهانی
  در زنان: نیز دفع ادرار همراه با درد شدید، ترشحات مهبلی و گلو درد در صورت ارتباط دهانی

  درمان: آنتی بیوتیک ها

  بیماری های آمیزشی غیرقابل درمان...

  ویروس تبخال انسانی (HSV) نوع اول

  روش انتقال: لمس کردن، بوسیدن و یا برقراری تماس جنسی با نقاط حامل ویروس مثل جوش ها و خراش ها. این بیماری از طریق تماس دهان با آلت تناسلی و یا بالعکس منتقل می شود

  علائم: زخم های سرد و جوش های خیلی گرم که بر روی لب ها ، داخل حفره دهان، گلو و در موارد نادر بر روی آلت تناسلی ظاهر می شود.

  درمان: دارو هایی برای درمان موضعی تجویز می شوند مثل آسایکلویر و یا والاکسیکلویر. به خاطر داشته باشید که این روش های درمانی تنها رشد بیماری را متوقف و یا کند می کنند ولی بیماری به طور کامل درمان نمی شود و از بین نمی رود.

  ویروس تبخال دستگاه تناسلی(HSV) نوع دوم

  روش انتقال: ارتباط دهانی، مهبلی و یا مقعدی. این بیماری ممکن است در حین آمیزش از آلت تناسلی به دهان و یا بالعکس منتقل شود

  علائم: ایجاد برآمدگی های قرمز رنگ و دردناک در اطراف آلت تناسلی، پایین باسن و رانها. البته ممکن است این برآمدگی ها در خانم ها درون مهبل و رحم نیز پدید آیند. دفع ادرار همراه با درد شدید، تب، درد و ورم سینه ها و سایر غدد از دیگر نشانه های این بیماری می باشند.

  درمان: داروهای تجویز شده توسط پزشک معالج از قبیل آسایکلویر، فامسیا کلویر و والاکسی سایکلویر. به خاطر داشته باشید که مصرف این داروها تنها رشد این بیماری را متوقف می کنند و به منزله نوعی درمان قطعی جوش های آلت تناسلی به شمار نمی روند.

  ویروس هپاتیت: E,D,C,B,A

  روش انتقال: ارتباط جنسی به ویژه ارتباط مقعدی (و یا تماس با مدفوع آلوده) که بیشتر مربوط به نوع A است، تزریق خون آلوده ( به ویژه در نوع C,B ).

  علائم: نشانه های این بیماری تقریبا شبیه به آنفلونزاست و در موارد شدیدتر با تب، دردهای شکمی، استفراغ، یرقان (زردی پوست و چشم ها) همراه است

  درمان: استراحت مطلق، مصرف مایعات و گاهی اوقات نیز مصرف آنتی بیوتیک برای جلوگیری از بروز باکتری های نهفته. برای هپاتیت B نوعی واکسن درست شده است اما باید توجه داشت که واکسنها تنها از ابتلا به بیماری جلوگیری می کنند و نوعی روش درمانی به حساب نمی آیند.

  زگیل آلت تناسلی (برآمدگی ویروسی در انسان یا HPV)

  روش انتقال: از طریق ارتباط جنسی و یا تماس با حوله و لباس های آلوده.

  علائم:
  برای مردان: ظاهر شدن زگیل های بدون درد (معمولا شبیه به گل کلم) بر روی قضیب، پوست ختنه گاه، بیضه ها و مجرای پیشاب داخلی.
  در خانم ها: این زگیل ها بر روی فرج و لب های آن، دیواره مهبل و داخل رحم ظاهر می شوند. همچنین این امکان وجود دارد که زگیل ها در اطراف مقعد و یا حتی در روده نیز هم در مردان و هم زنان پدید آیند

  درمان: زگیل ها را می توان از طریق انجماد، سوزاندن و جراحی لیزیک بر داشت. اما هیچ تضمینی برای عدم رشد مجدد آنها وجود ندارد

  ایدز (سندرم اکتسابی فقدان ایمنی بدن) و HIV (ویروس انسانی کمبود مصونیت بدن)

  روش انتقال: ارتباط جنسی، تزریق خون آلوده، و همچنین انتقال بیماری از مادر آلوده به جنین در طول زمان بارداری، وضع حمل و یا شیر دادن به نوزاد.

  علائم: HIV نشانه هایی شبیه به آنفلونزای خفیف را دارد و ممکن است پیش از اینکه ایدز آشکار شود برای سال های متمادی نهفته باقی بماند. نشانه های ایدز نیز شامل تب، کاهش وزن، خستگی بیش از اندازه، اسهال و عفونت هایی که در برخی موارد نادر منجر به بروز سرطان می شوند ( مثل تومور سرطانی کاپوسیز) و ذات الریه می باشد.

  درمان: مخلوطی از داروهای ضد ویروس و آنهایی که رشد سلول های بیماری را متوقف می کنند و سایر داروها.

  از خود مراقبت کنید

  بطور حتم متوقف کردن کامل ارتباط جنسی برای تعداد زیادی از افراد گزینه واقع بینانه ای به شمار نمی رود. در هنگام برقراری ارتباط جنسی از کاندوم و در صورت برقراری ارتباط دهانی از محافظ های دهانی استفاده کنید. انجام تست بیماری های آمیزشی نیز پیش از برقراری هر گونه ارتباطی شدیدا تاکید می شود.

  این خیلی مهم است که از آغاز یک ارتباط صادقانه را با شریک خود پی ریزی کنید اصلا مسئله ای نیست که تا چه حد ممکن است که موضوع ناخوشایند به نظر برسد، سعی کنید همیشه حقیقت را بازگو کنید.

 9. #9
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  عدم رضايت جنسي و جدايي

  روانپزشك مشهور و استاد گرانقدر دكتر محمد مجد معتقدند در ايران 40% طلاق ها به علت عدم رضايت جنسي صورت مي گبرد. اين پديده هر چند ممكن است در نظر اول عجيب و يا باورنكردني به نظر برسد و شايد به نظر پاره اي متشرعين ، بيش از حدمتآثر از مكتب فرويدباشد يا به نوعي ساده كردن مسئلهء طلاق به نظر برسد، ولي از ديدگاه بسياري از صاحب نظران، امري مقرون به واقعيت و حتي حقيقتي انكار ناپذير است.
  عدم رضايت جنسي خصوصاَ در جامعهء ما از شيوع بسيار بالائي برخورداراست. اكثر زنان و مردان متآهل از روابط جنسي خود لذت كامل و كافي را درك نمي كنند. اين مسئله حداقل در مورد زنان به شدت صادق است.

  پژوهشي كه چند سال پيش در يكي از شهرهاي غربي ايران به انجام رسيد نشان داد كه بيش از 90% زنان متآهل شهري هيچگاه در عمر خود ارگاسم (اوج لذت جنسي) را تجربه نكرده اند.

  اغلب افراد متآهل (اعم از زنان يا مردان) گمان مي كنند كه رابطهء جنسي سرويسي است كه توسط زنان به شوهرانشان داده مي شود و در اصل به منظور تآمين آسايش مردان صورت مي گيرد و البته ممكن است تا حدودي زنان را نيز هيجان زده كند. در اين تفكر غالب رضايتمند بودن زنان ملاك عمل نيست و آنها چه تمايل داسته باشند و چه نداشته باشند، شرعاً موظف به تمكين جنسي در برابر شوهري كه نفقه مي پردازد مي باشند. (البته اين برداشتي غير واقعي از شرع مي باشد)
  البته در مورد مردان هم وضع چندان رضايت بخش نيست زيرا اكثراً مبتلا به پاره اي مشكلات رواني – جنسي نظير خروج زودرس مني يا تحريك ناقص آلت تناسلي مي باشند و يا غالباً از تكنيكهاي صحيح آميزشي استفاده نمي كنند لذا حاصل فعاليت جنسي شان در بسياري مواقع يك ارگاسم كامل و با مدت زمان كافي نمي باشد.

  رابطهء جنسي مطلوب آنست كه در يك زمان منجر به رضايت كامل و كسب لذت ماكزيمم در هر دو طرف شود و ارگاسم زن و شوهر همزمان شود.موفقيت در اين امر سمبل موفقيت در زندگي زناشويي است و ناديده گرفتن احساسات و نيازهاي يكديگر در اين مورد سمبل بي توجهي به يكديگر در زندگي است البته بيشتر اين برداشتها در سطح ناخوداگاه رخ مي دهد ولي تآثير عميق آن بر رابطهء دو طرف باقي مي ماند و در دراز مدت به عاملي پنهان براي شعله ور تر شدن اختلافات زناشوئي مبدل مي شود .

  ارگاسم يا اوج لذت جنسي يكي از موهبتهاي بزرگ الهي است كه موجب رفع بسياري از تنشهاي دروني و كسب آرامش رواني مي شود. اين پديده يك تخدير يا نشئة سازي طبيعي است كه در زندگي پر تنش امروز همچون آبي برآتش التهابات دروني انسان عمل كرده و در صورتي كه بطور كامل و به مدت كافي و به دفعات مناسب حاصل شود به سلامت روان كمك شاياني مي كند.


  زن نيز همچون مرد به اين عامل آرامبخش نياز دارد. اما مراحلي كه او براي رسيدن به اين حالت بايد پشت سر بگذارد با مرد متفاوت است . او بايد اولاً از انگيزه و ميل كافي براي فعاليت جنسي برخوردار باشد كه مسايلي چون اضطراب يا اختلاف با همسر يا نامطلوب بودن ظاهر همسر(مثلاً بوي بد پا يا دهان او) يا سابقهء برخي رفتارهاي جنسي مرد كه از نگاه زن ناخوشايند بوده است اين ميل و انگيزه را كم مي كند. گذشته از اين او براي رسيدن به امادگي لازم براي ارگاسم به زمان بيشتر و تحريكات ملايم و متوالي نياز دارد و مرد با صرف حوصله بايد آمادگي لازم را در وي به وجود بياورد و به سلايق وي احترام بگذارد و اساساً نحوه و زمان فعاليت جنسي بايد مورد توافق دو طرف باشد. البته زن نيز بايد نيازهاي شوهر را در نظر بگيرد و با او براي دستيابي به يك ارگاسم موفق و همزمان همكاري كند.


  از آنجا كه نياز جنسي از قويترين نيازهاي دروني بوده و رابطهء تنگاتنگي با ناخودآگاه انسان دارد عدم رعايت نكات فوق الذكر به اختلالات پيدار و عميقي در روابط زوجين منتهي مي شود كه مي توان به تنفر از همسر ، دلخوري ، حسادت و رقابت براي سركوب يكديگر، مقصر دانستن همسردر بسياري از مشكلات زندگي، حس انتقام گيري ناخودآگاه ، احساس تحقير شدن توسط همسر، احساس عدم اعتماد به نفس، احساس شيئ بودن و ملعبه واقع شدن و احساس مورد بي اعتنايي واقع شدن اشاره نمود.

  اين مسايل توسط ساير تنشها و اختلافات، تقويت شده يا در قالب آنها تجلي و بروز مي يابد و شكاف بين همسران را رفته رفته عميق تر مي سازد.


 10. #10
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  نوازش
  از لذت بخش ترین و زیبا ترین اوقات یک زندگی مشترک زمانی است که همسر تان را نوازش می کنید. بی شک لذت چنین احساسی قابل مقایسه با لذت هم آغوشی نیست با این وجود بسیار تاثیر گذار تر است. اگر تا کنون امتحان نکرده اید اکنون زمان مناسبی است تا این لذت را در یابید.

  هر زمانی از روز که باشد و در حال هر کاری که باشید فرقی ندارد. به آرامی همسر تان را نوازش کنید و در این نوازش تمام تلاش تان بر آن باشد که همسر تان لذت بیشتری ببرد اینگونه مطمئن باشید لذت بیشتری نصیب خودتان خواهد شد.
  یکی از دلچسب ترین حالتها " حالت قاشق " نام دارد. در این حالت هر دو نفر به پهلو دراز میکشند به طوری که پشت نفر جلو با سینه نفر عقب تماس داشته باشد. معمولا زنان بیشتر تمایل دارند که نفر جلو باشند. در این حالت مرد میتواند یک دست را مانند بالش در زیر سر همسرش قرار دهد و با دست دیگر همسرش را نوازش کند و پای بالا را بر روی پای همسرش قرار دهد زن نیز با دستان آزادش می تواند دست و ران پای مرد را نوازش کند.
  از حالات بسیار مورد علاقه همسران حالتی است که زن در آغوش مرد بنشیند به طوری که پشت زن با سینه مرد در تماس باشد و مرد دستان اش را مانند حلقه ای به دور همسرش قرار دهد. در این حالت زن احساس امنیت بسیار دلچسبی دارد و هر دو می تواند به آرامی با صورت شان صورت طرف مقابل را نوازش کنند و یا همدیگر را ببوسند. از حالات دلچسب دیگر میتوان به حالتی مشابه حالت اول اشاره کرد با این تفاوت که در این مورد هر دو نفر رو در رو قرار دارند. این حالت دلچسب تر از دو حالت قبل است با این وجود چون حالت اول برای خوابیدن بسیار لذت بخش تر است طرفداران بیشتری دارد. به یاد داشته باشید که " حالت مناسب " یک قانون نیست و بسته به نظر شما و همسر تان می تواند هر حالتی که در آن احساس آرامش می کنید حالت مناسب تلقی شود.

  آقایان فراموش نکنید که همسران تان از اینکه شما او را در آغوش بگیرید بیش از هر چیز دیگری لذت می برند و احساس آرامش و امنیت می کنند.

  خانمها فراموش نکنید که همسران تان نیز گاهی نیاز دارند شما آنها را در آغوش بگیرید و آنها در پناه دستان شما بیارامند.


  --------------------------------------------------------------------------------
  ویژگیهای یک رابطه سالم
  آيـا رابطه شما با دوست و يا همسـر خـود سـالـم و رشـد دهنده است؟ و يا آنكه رابطه اي يك سويه و مـخـرب؟ گـاه ما درگيري رابطه اي ميگرديم كه از سالم بودن آن آگـاهي نداشته و دائما احساس بدبختي و سردرگمي ميـكـنـيــم بي آنكه بدانيم علت، همان رابطه ناسالم مي باشد. يك رابطه سالم داراي ويژگي هاي ذيل است:
  1- احساس خوشايندي نسبت به خود و يكديگر.

  2- دوستي و رفاقت متقابل - تنها يك رابطه فيزيكي نميباشد.

  3- رعايت حريم شخصي از سوي دو طرف.

  4- پذيرش عقايد يكديگر.

  5- نداشتن خواسته ها و تقاضاي غير معقول از همديگر.

  6- داشتن سهم برابر از قدرت و كنترل در رابطه .

  7- تمايل بمذاكره براي دستيابي به يك راه حل منصفانه در مشاجرات از سوي دو طرف.

  8- پذيرفتن مسئوليت اعمال و تصميمات از سوي دو طرف.

  9- داشتن احساس امنيت در هنگام بيان حقايق و رك گويي ها.

  10- پذيرفتن يكديگر بدون قضاوت و عدم نياز به تغيير دادن يكديگر.

  11- وجود آرامش و عدم تنش و خشم.

  12- ايجاد رشد و پيشرفت به همراه لذت و شادابي.

  براي دستيابي به يك رابطه سالم به 2 نكته زير توجه كنيد:

  · خود شناسي: مـهـم اسـت كـه پـيـش از آنـكـه عـاشـق شويد خودتان را كاملا شناخته باشيد. يك رابطه سالم زمان و فضاي لازم را در اختيار شما قرار خواهد داد تا به زندگي شخصي خودتـان ادامـه داده و آرزوها و عـلايـق خـود را همچنان دنبال كنيد. در ضمن از كنار يكديگر بودن لذت ميبريد.  · حقوق خود را بشناسيد: يك رابـطه سـالم دربـرگيرنده احترام متقابل ميباشد. در هـر رابـطه اي شما حق داريد كه سهم برابري در اتخاذ تصميمات دارا باشيـد.

  ديگر حقوق شما شامل:

  1- عـقايـد خـود را بـيان كرده و از همسرتان بخواهيد آنها را محترم شمارد. ( حتي اگر با آنها موافق نباشد )

  2- رابطه را به آهستگي و با ميل خودتان پيش ببريد.

  3- محترم شمرده شدن عقايد و خواسته هاي جنسي شما.

  4- نـيـازهـاي عـاطفي و جسماني شما و همسرتان رعايت شود. ( مورد سوء استفاده جنسي، جسماني و احساسي قرار نگيريد)

  نشانه هاي هشدار دهنده

  اساسا در يك رابـطـه نـاسـالـم يـكي از دو نـفر معتقدند كه رابطه را بايد تحت كنترل خود داشته باشد. شما ميتوانيد با يافتن نشانه هاي ذيل در فرد مقابل مـتوجـه آن گـرديد كه دچار يك رابطه نا سالم مي باشيد يا خير:

  1- حسادت مي ورزد و رابطه شما با دوستان و خانواده تان را قطع ميكند.

  2- معمولا جاي شما پاسخ ديگران را داده و يا تصميم ميگيرد.

  3- امر و نهي ميكند.

  4- قول ميدهد اما به آنها عمل نميكند.

  5- نصيحت ميكند اما خودش به آنها عمل نميكند.

  6- به شما از روي رياكاري ترحم و مهرباني ميكند.

  7- شما را در يك موقعيت "هميشه بازنده" قرار ميدهد.

  8- انتقام جو، پرخاشگر و كينه جو بوده، رفتار باج خواهانه و تهديد آميزي دارد.

  9- دائما در صدد تغيير دادن شما بوده و در صـورتي كه تمايلي به تغيير نداشته باشيـد، به شما حمله ور ميشود. اما در مقابل خود تمايلي به تغيير ندارد.

  10- با شما بد رفتاري جسماني و كلامي مي كند.

  11- در پذيرفتن اشتباهات خود ناتوان است.

  12- از دادن پاسخ طفره رفته و يا غير مستقيم و كنايه آميز پاسخ ميدهد.

  13- شما را مكررا تحقير كرده و بازي ميدهد.

  14- از دستيابي شما به ضروريات و نـيـازهـايـتـان مـمـانـعـت مـي ورزد ( مـانند پول و يا تفريحات) .


 11. #11
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  هویت جنسی کودکان و نوجوانان

  اشاره:
  نقش والدین در شکل دهی متعادل و پایدار «هویت جنسی» فرزندان، یکی از مهمترین، دشوارترین و در عین حال ظریف ترین مداخله گری های تربیتی است که سهم بزرگی در آینده کودکان- یعنی زمانی که خود در نقش پدر و یا مادر ظاهر می شوند- دارد.

  آشنایی والدین با مراحل رشد جنسی کودکان و چگونگی برخورد مناسب و سازنده با نیازها و ویژگیهای روان شناختی و زیست شناختی آنان می تواند سلامت جنسی کودکان را در مراحل بعدی تأمین کند.

  آموزش های زودرس، شتابزده و ناشیانه مسائل جنسی به کودکان و نوجوانان همان اندازه آسیب زا خواهد بود که اگر این آموزش ها با تأخیر، پنهان سازی و یا نادیده گرفتن همراه باشد.

  اگر والدین به پرسش ها و کنجکاوی های کودکان واکنش های مناسب، طبیعی و متناسب با ظرفیت و ادراک شناختی آنها- به دور از مخفی کاری و سرکوب- داشته باشند، خطر منحرف شدن ذهن کودکان نسبت به مسائل جنسی، کاهش می یابد. چرا که کنجکاوی کودک در ابتدا صرفا جنبه شناختی دارد. اما اگر برخورد والدین با سرکوب و ممنوعیت همراه شود، ممکن است این کنجکاوی معمولی و شناختی، جنبه جنسی پیدا کرده و نهایتا زمینه های انحراف اخلاقی را در آنها به دنبال داشته باشد.

  آنچه پیش رو دارید، به قصد آشناسازی والدین، مشاوران و مربیان تربیتی با مراحل رشد جنسی کودکان و نوجوانان وچگونگی برخورد با نیازها و انتظارات آنها برای تأمین و تحکیم سلامت جنسی است.

  این مطلب بر گرفته از کتاب کلیدهای آموزش و مراقبت از سلامت جنسی در کودکان و نوجوانان اثر کریستال دفرتیاس با ترجمه سارا رئیسی طوسی است که توسط انتشارات صابرین به دست چاپ سپرده شده است.

  از اولین سال های رشد فرزندان، والدین همواره با مسائل مربوط به جنسیت فرزندان و برخورد آنها با این مسئله و همچنین سؤالاتی که از سوی آنها مطرح می شود، مواجه می شوند، به طوری که بسیاری از والدین همواره با این نگرانی روبه رو هستند که چه مسائلی را باید با آنها مطرح کنند و پاسخ سؤالات آنها را به چه صورت و تا چه حد روشن، ارائه کنند. برخورد مناسب با این مسئله در سطح وسیعتر به سلامت جامعه مرتبط می شود. چرا که امروزه یکی از معضلات بسیاری از جوامع مشکل برخورد با مسائل جنسی است.

  کودکان از آغاز تولد دارای نوعی کنجکاوی نسبت به مسائل محیط و از جمله نسبت به بدن خود هستند، آگاهی و کنجکاوی شدید آنها نسبت به کارکردهای بدنشان از نوپایی آغاز می شود و تا دوران بلوغ ادامه می یابد. بچه هایی که نحوه کارکرد بدن خود را می شناسند، درک بهتری از مفهوم جنسیت دارند و از هویتی محکم تر برخوردارند. دانش به کودکان قدرت می بخشد، بنابراین کودکان نیز مانند نوجوانان باید به منابع اطلاعاتی قابل اعتماد دسترسی داشته باشند، چه درون خانواده و چه دیگر منابع موجود در جامعه. کودکان علاوه بر دانش زیست شناختی، به آموزش درباره روابط انسانی هم نیاز دارند.

  چنانچه کودکان این اطلاعات لازم را از منابع سالمی مانند خانواده یا مراجع صحیح آنان در جامعه دریافت نکنند، از آنجا که کنجکاوی بخش لاینفک وجود آنهاست، به دنبال منابع دیگری از جمله دوستان و اینترنت و... برای کسب اطلاعات می روند و چه بسا این منابع، صلاحیت لازم را نداشته و اطلاعات غلط و نامناسبی در اختیار آنها قرار دهند. پس بهتر است این آموزش در خانواده و به صورت صحیح صورت بپذیرد.

  یکی از روش های حفظ سلامت جنسی کودکان، آموزش مفاهیم خصوصی و سری به آنان است. باید به کودکان از همان سنین پائین آموخت که برای اشاره به اعضای تناسلی خود از عبارت: «اعضای خصوصی بدن» استفاده کنند. یکی از کارهای مهم والدین این است که سطح شرم را در کودکان روبه رشد خود در سطحی نگهدارند که وقتی بچه ها به اطلاعات نیاز داشتند، نه والدین و نه کودکان نسبت به پرسش در این باره بی میل نباشند. کلید این مسئله درک بین «سری» و «خصوصی» است. باید به آنها بگوئیم «راز» یا «سر» چیزی است که فقط تعداد محدودی از افراد از آن آگاهی دارند و نباید آن را با دیگران در میان گذاشت. از سوی دیگر اطلاعات خصوصی اطلاعاتی است که ممکن است دیگران از آن آگاه باشند. اما ضرورتی برای در میان گذاشتن آن وجود ندارد. مثلا هر یک از اعضای خانواده مسائل خصوصی خود را دارند. اعضای خصوصی بدن نیز چنین وضعی دارند. یعنی همه آدم ها در بدن خود اعضای خصوصی دارند ولی هر کس فقط می تواند به اعضای خصوصی بدن خود دسترسی داشته باشد.

  صحبت درباره جنسیت برای اغلب والدین کار دشواری است. والدین یا نگران زیاد گفتن هستند و یا کم گفتن و یا نگران گیج کردن بچه های خود. بسیاری از والدین هم فکر می کنند که اگر درباره مسائل جنسی به کودکان خود چیزی بگویند، افکار جنسی را در ذهن های کوچک آنها پرورش می دهند و با این کار بچه ها را به تجربه جنسی تشویق می کنند. مسئولیت شما این است که حرف بزنید و اجازه ندهید که ناراحتی خودتان یا سکوت فرزندتان مانع از بازکردن باب گفت وگو شود. نزد فرزندتان اعتراف کنید که سخن گفتن درباره جنسیت گاهی با شرم و حیا همراه است .چون موضوع حساس و خصوصی است.

  سؤالاتی که اغلب کودکان با کنجکاوی از والدین خود می پرسند این است که نوزاد از کجا می آید؟ نوزاد چگونه بیرون می آید؟ بچه چگونه داخل شکم مادر می شود؟ برای پاسخ به این سؤالات باید زمان مناسبی را انتخاب کرد و ابتدا بهتر است سؤال کنیم که فرزندمان چه چیزی در مورد آن مسئله می داند و با توجه به اطلاعات، سطح سنی و درک او پاسخ دهیم.

  لحظه های مناسب آموزش، موقعیت هایی هستند که در طی زندگی روزمره ما رخ می دهند و به صورت فتح بابی برای گفت وگوی بیشتر درباره موضوع جنسیت عمل می کنند.

  نکات کلیدی هنگام گفت وگو درباره جنسیت
  هنگام گفت وگو درباره جنسیت، نکات کلیدی زیر را به خاطر بسپارید:

  ۱- پدر و مادر نخستین آموزگاران کودک در زمینه جنسیت هستند.
  ۲- هنگامی که می خواهید گفت وگو درباره جنسیت را با فرزند خود آغاز کنید شرم و حیا تا حدودی طبیعی است.
  ۳- کودکان به منابع اطلاعاتی قابل اعتماد نیاز دارند، آنها باید توانایی این را داشته باشند که با شما یا فرد بزرگسال قابل اعتماد دیگری درباره این موضوع خیلی حساس صحبت کنند
  ۴- اگر احساس می کنید که این کار برایتان دشوار است، با والدین دیگر صحبت کنید و برای تمرین، نظرات و پاسخ های خود را با صدای بلند به زبان بیاورید.
  ۵- اگر فرزندتان شما را با سؤال خود غافلگیر کرد، می توانید پاسخ خود را به تعویق بیندازید، اما حتما در اولین فرصت به سؤال او پاسخ دهید.
  ۶- اطلاعات در مورد جنسیت، مانند هرموضوع دیگر، نیاز به بیان مکرر دارد، یک بار گفتن کافی نیست.
  گاهی اوقات والدین به خاطر ارزش ها و عقاید خود، به صحبت با فرزندانشان درباره جنسیت علاقه ای نشان نمی دهند، آنها پیش خود می گویند: «اگر من این واقعیت ها را به او بگویم و او از این اطلاعات برای تجربه جنسی استفاده کند چه؟» یا «نکند فرزند من علاقه مرا نسبت به گفت وگو در این باره، چنین تعبیر کند که من رضایت داده ام وارد تجربیات جنسی زودهنگام و نامناسب شود؟» اما ترس والدین را می توان با نتایج تحقیقات علمی ارزشمند کاهش داد. ثابت شده است که ارائه اطلاعات بیشتر به نوجوانان، باعث افزایش تجربیات جنسی در آنها نمی شود، در واقع کودکانی که نسبت به کارکرد بدن خود و مسائل مربوط به جنسیت آگاهی دارند، تمایل بیشتری برای به تأخیر انداختن آمیزش جنسی دارند، پس والدین می توانند ترس های خود را کنار بگذارند و مطمئن باشند که به نفع بچه هاست اگر اطلاعات جنسی خود را از بزرگسالانی که به آنان علاقه دارند، دریافت کنند. بچه ها به هر حال کنجکاوی خود را ارضاء خواهند کرد و اطلاعات لازم را از منابعی مانند دوستان، نشریات و... به دست خواهند آورد. از این رو والدین باید آموزش جنسی کودکان را برای اطمینان از رشد سالم آ نها تا بلوغ کامل، رهبری کنند.


 12. #12
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  تصویر بدنی

  بیشتر بچه ها، با آغاز سن بلوغ، نسبت به ظاهر خود نارضایتی هایی پیدا می کنند. بیشتر بچه ها واقعا نمی دانند که چه می خواهند و با نگرانی منتظر می شوندتا ببینند چه شکلی از آب درمی آیند بیشتر بچه ها ده- دوازده ساله نسبت به تغییرات دوران بلوغ احساساتی متناقض دارند.

  بلوغ زمانی است که بدن کودک شروع به تغییر کرده و توانایی تولید مثل پیدا می کند، بلوغ فرآیندی طبیعی و بهنجار است که در تمام انسانها رخ می دهد، آغاز بلوغ در بیشتر دخترها، حدود نه یا ده سالگی است اما گاه ممکن است این رویداد، بین سنین هشت تا پانزده سالگی آغاز شود. بلوغ در بیشتر پسرها بین یازده و دوازده سالگی آغاز می شود، ضمن آنکه در پسرها هم تفاوت زیادی وجود دارد.

  هر چه آغاز دوره بلوغ دیرتر باشد، مدت کامل شدن آن نیز بیشتر می شود.

  باید به آنها آموخت که عواملی از قبیل وراثت و تغذیه بر شکل ظاهری افراد تأثیر زیادی دارد. یکی از نکات مهم، توجه به بهداشت به ویژه در دوران بلوغ است. به بچه ها یاد بدهید که چگونه بهداشت بدن خود را با تمیز کردن موهای ناخواسته و استفاده از وسایل بهداشتی و محصولات ضد عرق حفظ کنند. هنگام بلوغ ترشح چربی در پوست سر نیز افزایش می یابد. شاید لازم باشد فرزندتان موهایش را با فاصله کمی مثلا هر روز یا یک روز در میان بشوید.

  در مورد مسائلی مانند آکنه که مخصوص سال های رشد بچه هاست به ویژه با توجه به محصولات ضد آکنه و بهداشتی که امروزه وجود دارند باید به فرزندانمان کمک کنیم تا در این باره نگرانی نداشته باشند چرا که آنها در این سنین بسیار نگران شکل ظاهری خود هستند.

  از میان تغییرات دوران بلوغ، نوسانات خلقی بیشترین ناراحتی را برای والدین ایجاد می کند، بچه ها در این مرحله از رشد، اغلب با والدین خود اصطکاک پیدا می کنند. وقتی فرزندتان دچار نوسانات خلقی است، هرگز کنایه ها، حالت ها و نیش خندهای او رابه خود نگیرید.

  اگر نسبت به نوسانات خلقی فرزندتان صبور باشید، بهتر می توانید راههای ارتباط کلامی را با او نگه دارید. ممکن است فرزندتان برای مدت طولانی بد خلق باشد و تمایلی به همکاری با شما نشان ندهد، اما شما باید در زندگی او حضور دائم داشته باشید و برایش چارچوب و حد و حدود تعیین کنید و او را مورد حمایت قرار دهید.

  هویت و سوگیری جنسی
  بچه ها از پنج تا هشت سالگی در معرض پیام های بی شمار رسانه های جمعی، مدرسه و نهادهای مذهبی درباره هویت و سوگیری جنسی، قرار می گیرند. صحبت با بچه ها در مورد هویت جنسی و سوگیری جنسی موجب می شود آنها در فراز و نشیب های عاطفی خود کمتر با مشکل برخورد کنند. می توان با بچه ها درباره انواع عشق ها صحبت کرد مانند عشق به فرزندان و همسر و به آنها توضیح داد که این عشق ها با هم تفاوت دارند. بین افراد احساسات خاصی به وجود می آید که جاذبه جنسی نامیده می شود. وقتی نسبت به کسی این احساس عاشقانه را داشته باشیم، دچار هیجان می شویم، این احساسات ،احساساتی خوشایند است.

  وقتی بچه ها دنیای بیرون خود را کشف می کنند، نسبت به اعضای خصوصی بدن هم جنس خود و جنس مخالف نیز به طور طبیعی کنجکاو می شوند. بچه ها در بازی های عادی خود از فرصت استفاده می کنند و از نظر جسمی به بچه های جنس موافق یا مخالف خود نزدیک می شوند تا شکل بدن آنها را کشف کنند. معمول ترین سناریو، دکتر بازی کردن بچه هاست. بیشتر بچه ها تجربه دارند که وقتی نزد پزشک می روند او بدن آنها را معاینه می کند، پس دکتر بازی می کنند تا بتوانند فرصت دیدن بدن دیگران را به دست آورند.

  آگاه باشید که بچه ها از سر کنجکاوی بازیهای جنسی می کنند واین امری طبیعی است. اگر دیدید که فرزندتان در حضور بچه های دیگر برهنه یا نیمه برهنه شده است، عکس العمل شما بسیار مهم است و بر احساسی که فرزندتان در آینده نسبت به بدن خود و اعضای خصوصی آن پیدا خواهد کرد تأثیری بسیار مهم خواهد گذاشت.
  نویسنده در کتاب مراقبت از سلامت جنسی در کودکان و نوجوانان سناریوهای دیگری را نیز در این زمینه بررسی کرده است.

 13. #13
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043


  هوش جنسي ات را پرورش بده


  سانسور و كنترل انتشار مطالب مربوط به امور جنسي و زناشويي تقريباً در همه*ي كشورها سابقه داشته و اكنون نيز كم و بيش، اعمال مي*شود. در بعضي از ايالت*هاي آمريكا _ از جمله آريزونا_ انتشار اينترنتي مطالبي كه به حال كودكان و نوجوانان مضر باشد، قانوناً ممنوع است. البته منظور از چنين مطالبي، عمدتاً تصويرها و نوشته*هاي جنسي است.
  امروزه به علت گسترش فوق*العاده**ي كامپيوتر و اينترنت، اغلب مردم و از جمله كودكان خردسال، براحتي و به ميزان نامحدود و غير*قابل**كنترلي به انبوهي از تصاوير، فيلمها، داستانها و شوخي*هاي مستهجن جنسي دسترسي دارند و تنها چاره**اي هم كه به نظر صاحبان اين*گونه سايتها مي*رسد است اين است كه بالاي دكمه*ي ورود به سايت، بنويسند: «اگر سن شما كمتر از 18 سال است، لطفاً وارد نشويد». واضح است كه تنها ضامن اجراي اين درخواست چيزي جز اصول اخلاقي نيست!

  اما استفاده*ي بزرگسالان از اين*گونه برنامه*هاي اينترنتي در اغلب كشورهاي جهان آزاد است و هر كسي مي*تواند و حق قانوني اوست كه جلوي مانيتور كامپيوتر بنشيند و به تماشاي تصوير زنان و مردان عريان و يا مطالعه*ي مطالب محرك جنسي بپردازد _ كه البته بعضي از آنها تا حدودي بر ميزان آگاهي جنسي افراد هم مي*افزايد. امروزه حتي شهروندان شهر كوچك تامپا، واقع در ايالت فلوريدا هم به مدد صرف وقت، انرژي و هزينه*ي فراوان، مي*توانند مانند شهروندان شهرهاي بزرگ جهان، به اين*گونه مطالب اينترنتي دسترسي داشته باشند. با وجود اين، سكس هنوز يك تابو است و ناآگاهي، خرافات و باورهاي غلط درباره*ي آن فراوان است. حتي در پيشرفته*ترين كشورها هم هنوز اين*گونه باورها شيوع دارد و علاوه بر اين بعضي از شركت*هاي تبليغاتي براي فروش كالاها و خدمات خود، اطلاعات غلطي در مورد مسائل جنسي به كاربران كامپيوتر مي*دهند. همه*ي اين عوامل سبب شده است كه موضوع آگاهي يا شعور جنسي، در ميان روان*شناسان و متخصصان مطرح شده و حتي به يكي از موضوعات روز تبديل و كتابهايي درباره*ي آن نوشته شود.

  آگاهي جنسي، خودآگاهي جنسي

  شعور جنسي بر سه ركن يا عامل اساسي استوار است؛ ركن اول، آگاهي عمومي نسبت به مسئله*ي جنسيت است. اين بخش شامل كليه*ي ديده و شنيده*ها و خوانده*هاي ما درباره*ي امور جنسي است، از تشريح و فيزيولوژي اعضاي تناسلي گرفته تا واكنشهاي رواني، نقش تغذيه و دارو، بيماري*هاي جنسي و امثال آن.

  ركن دوم،خودآگاهي جنسي است كه شامل شناخت فرد از باورها، سليقه*ها و رفتارهاي خودش مي*شود. طبعاً هر كسي داراي شخصيت جنسي خاصي است و اميال و خواسته*هايي دارد كه او را از ديگران متمايز مي*كند.
  ركن سوم در واقع، تلفيق دو ركن قبلي و به كارگيري آن در عمل است. در اين ركن، شناخت طرف مقابل و تنظيم و تصحيح رفتارها و هماهنگي آنها از اهميت ويژه**اي برخوردار است.

  آگاهي عمومي از راه*هاي مختلف حاصل مي*شود. مثلاً كودكان با صحبتهاي درگوشي چيزهايي را از همسالان*شان فرا*مي*گيرند، پدر و مادر و معلمان ممكن است در آموزش جنسي كودكان نقش داشته باشند. همچنين وسايل ارتباط جمعي مثل راديو، تلويزيون، كتاب، مطبوعات و اخيراً شبكه*ي اينترنت نقش عمده**اي را در انتقال اطلاعات ايفا مي*كنند. اين وسايل مي*توانند در بردارنده*ي آگاهي*هاي غلط و يا اطلاعات درست اما سانسور*شده باشند.

  سانسور مطالب جنسي حتي در پيشرفته*ترين كشورهاي جهان هم معمول است. نشان دادن صحنه*هاي جنسي در سينماها و كانال*هاي عادي تلويزيوني داراي محدوديت**هاي خاصي است. معمولاً نشان دادن اندامهاي جنسي در اين فيلم*ها مجاز نيست، ولو اين كه تماشاي فيلم براي افراد كمتر از 18 سال ممنوع باشد. در بعضي از نقاط جهان تلاش بر اين است كه اطلاعات مربوط به امور جنسي حتي اگر صحيح و مورد تأييد مجامع علمي هم باشد،

  از طرفي معمولاً بازار شايعات در زمينه*ي مسائل جنسي داغ است. حتي در بعضي از كشورهاي اروپايي هم عقايد غلط و مضحكي درباره*ي امور جنسي ميان مردم شيوع دارد. مثلاً بيشتر مردم معتقدند پسري كه خود*ارضايي كند، در كف دستش مو خواهد روييد! البته بعيد است كه كسي در عمر خود _ حتي يك مورد _ كف*دست مودار مشاهده كرده باشد و اين در حالي است كه نسبت مرداني كه در دوراني از حيات خود به خود*ارضايي دست زده باشند، نزديك به صد*درصد است. بعضي عقيده دارند كه خود*ارضايي باعث نابينايي، جوش صورت، انزال پيش*رس و يا ديررس، افسردگي و ساير ناراحتي*هاي رواني و حتي جنون مي*شود. اما آيا اين عقايد داراي پايه*ي علمي است؟

  جالب اينكه در اين ميان، يك سايت معروف اينترنتي كه كارش پاسخ دادن به مسائل جنسي و زناشويي است، روز هفتم ماه مه را روز ملي استمنا نامگذاري مي*كند !

  در مورد فوايد ختنه نيز شايعاتي وجود دارد. بعضي*ها مي*گويند «زن*هايي كه شوهران*شان ختنه شده باشند، كمتر دچار سرطان رحم مي*شوند!» يا مي*گويند «كساني كه ختنه شده*اند در برابر بيماري ايدز مصونيت دارند!» بعضي از پژوهشگران هم مي*گويند كه موضوع ختنه با خود*ارضايي بي**ارتباط نيست! كما اينكه در كشور مسيحي*نشين آفريقاي جنوبي، ختنه رايج است، اما در عربستان سعودي معمول نيست !

  با توجه به پيشرفت علم و فن*آوري و امكاناتي كه امروزه در اختيار ماست، بهتر اين است كه هر كس اطلاعات و باورهاي جنسي خود را غربال كند و محك بزند تا ببيند كه آيا آگاهي*هاي خود را از منابع علمي و تخصصي گرفته است، يا از افراد و منابع نامطمئن.

  «آيا هنوز زمان آن نرسيده است كه ديگر اطلاعات جنسي خود را از شخصيت*ها، ميهمان*هاي برنامه*هاي تلويزيوني و كساني كه مأموريت*شان مبارزه با لذت*هاي جنسي است، اخذ نكنيم؟»

 14. #14
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  روش جلوگیری از احساس درد در هنگام نزدیکی با همسر


  بعضی از زنان در طول رابطه جنسی احساس درد میکنند.برای بعضی از این افراد این درد موقتی می باشد و برطرف خواهد شد اما در بعضی از زنان درد تبدیل به یک بخش از رابطه آنها می شود. تحریک نشدن جنسی به اندازه کافی در زمان قبل از دخول یکی از دلایل کاملا شایع برای احساس درد در میان زنان می باشد. زمانی که بدن زن از نظر جنسی آماده گردیده باشد دیواره های واژن از جهات مختلف کش می آیند و بزرگتر می گردند.در این زمان در واژن مواد لازمه ترشح می گردد و دیواره واژن را کاملا مرطوب و لیز و ضد عفونی می نماید. در نتیجه کاملا مشخص است که واژن برای نفوذ بدون برنامه ریزی و غیر منتظره طراحی نشده است.

  مشکل دیگر درد در زمان رابطه این است که زنان با وجود درد از تحریک جنسی عقب می مانند و دیگر رابطه را دنبال نمی کنند چراکه با وجود درد دیگر لذتی نمی برند. خود عدم تحریک در طول رابطه باعث برگشت به مرحله یاد شده بالا می شود و مسائل ذکر شده را بدنبال خواهد داشت. از طرفی زنان گاهی خود را در یک سیکل دردآور می بینند. اینکه فرد قبلا یک رابطه دردآور را تجربه کرده باشد خود باعث میود که از رابطه بترسد.ترس از خشک شدن واژن و درد ناشی از آن و یا نبود معاشقه لازمه و نظایر این خود باعث می شود که فرد از رابطه بترسد و درد بیشتری را تحمل کند.

  امروزه در سکس شاپ ها میتوان دستگاههایی رو دید که ادعا می کنند می توانند جریان خون را در واژن افزایش دهند و در نتیجه مرطوبیت بیشتری را در آن ایجاد کنند.از طرفی بعضی دستگاههای الکترونیکی ساکشن هم هستند که قبلا توسط مردان ، برای برطرف کردن مشکل عدم نعوذ در آلت تناسلی استفاده می شد ، نیز وجود دارد که ادعایی مشابه دارد.اما استفاده از این دستگاهها تنها باید توسط دکتر ، لازم تجویز شود. یکی از راههایی که می توان برای از بین بردن درد و ایجاد مرطوبیت در واژن بکار برد ایجاد تمرینات مخصوص است که در زیر یکی از آنها را برای شما توضیح می دهیم.

  1) آرامش داشته باشید : این اولین کاری است که باید انجام دهد. سعی کنید یک دوش آب گرم بگیرید ، نور اتاق را تنظیم کنید ، دراز بکشید و نفس خود را تنظیم نمیایید و سپس با گوش دادن به موزیکی که آرام کننده است سعی کنید خود را آرام کنید

  2) به روی مسائل فی ما بین شما و شریکتان کار کنید. باید قلب و وغز شما همچون بدن شما برای سکس آماده باد.اگر هر چیزی در شما نسبت به همسرتان وجود دارد که شما را اذیت می کند بهتر است از سکس خود داری کنید.

  3) فانتزی ذهنی: سعی کنید با فرو رفتن در رویاهای جنسی خود را آماده ایجاد رابطه کنید.

  4) از اینکه معاشقه می کنید لذت ببرید قبل از اینکه تحریک جنسی بشوید - ذهنتان را بطور کامل به معاشقه و تماس لمسی که با شما صورت می گیرد متمرکز کنین و سع کنید از آن لذت ببرید و کاملا آن را حس کنید.

  5) مرطوب سازی: منایب نیست که بخواهید واژن و کلیتوریس رو که خشک هست ماساژ بدهید.بهتر است همیشه مواد چرب کننده و مرطوبیت زا در کنار تخت خود آماده داشته باشید تا در موقع لازم از آنها استفاده کنید و به پروسه سرعت ببخشید.

  6) هیجان - تحقیقات نشان داده که بین 15 تا 30 دقیقه بعد از هیجان که باعث افزایش ضربان قلب و جریان خون میشود ، بدن خیلی بهتر به تحریکات جنسی پاسخ میدهد.این هیجان می تواند شامل دیدن یک فیلم و یا ورزش شبانه و نظایر اینها باشد.

  اگر هیچکدام از این راهها باعث رفع مشکل نشد نگران نشوید. چراکه به هر حال هرچیزی که باعث این درد میشود درمان خود را دارد.بهتر است در این شرایط شما به دکتر خود مراجعه نمایید و با وی مشورت کنید. خود را برای سوالاتی که وی از شما می کند آماده کنید.سوالات وی چنین چیزهایی خواهد بود:

  آیا درد در ناحیه خارج واژن خلاصه می گردد یا اینکه در قسمتهای داخلی نیز درد احساس می شود؟ آیا درد در زمانیست که آلت قرو می رود یا در هنگام خروج نیز درد وجود دارد؟ آیا شما کمر درد نیز دارید؟ درد رو چطور توصیف میکنید؟ ریش ریش میشوید؟ می سوزاند؟ کوتاه ؟ عمیق ؟ تیر میکشد؟

  آیا زمانیکه رابطه تمام میشود شما همچنان درد رو احساس میکنید؟ آیا این درد در پوزیشنها و یا زمانهای مختلف تقییر می کند؟ تعداد از دلایل هم وجود دارند که بصورت موقت باعث درد میشوند. از قبیل زایمان. خیلی شایع است که زنان پس از بارداری تا مدتی در سکس دچار ناراحتی هستند خصوصا زنانی هم که برای زایمان راحتتر مقداری واژن آنها برش هم داده شده باشد. دیگر دلیل می تواند یائسگی باشد.رابطه جنسی در این زمان دشوارتر است چراکه میزان استروژن کمتری در دیواره های واژن وجود دارد. برای رفع آن با دکتر خود صحبت کنین. وی بشما کرمهای مخصوص را خواهد داد. بیماریهای ادراری می تواند دلیل دیگری برای این مهم باشد. دلیل دیگر می تواند حساسیت فرد به استفاده از کاندوم باشد.

 15. #15
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043

  آنچه دختران تمايل دارند پسران بدانند

  این می تواند احساس خیلی از شماها باشد: خسته شده اید. احساس می کنید که هر کاری که لازم است را برای به دست آوردن زنی بااصالت با ویژگی های ممتاز انجام می دهید اما خانم ها به شما جواب نمی دهند. تصور شما این است که خانم ها معمولاً دنبال مردی کامل هستند که در واقعیت وجود خارجی ندارد.

  اما اگر از دوستان دخترتان سؤال کنید، مطمئناً پاسخ دیگری دریافت خواهید کرد. درست است که آنها زیبایی ظاهری، جذابیت و رمانتیک بودن را در مرد ایدآلشان دوست دارند، اما آنقدرها هم که شما فکر میکنید درگیر این مسائل نیستند. اگر میخواهید بدانید واقعاً به چه فکر میکنند، به مطالب زیر توجه کنید.

  کمی احترام بگذارید. وقتی نوبت به احترام گذاشتن به خانم ها می رسد، مردهای ایرانی فرقی با بقیه مردهای جهان ندارند. خانم ها وقتی بشنوند که طرفشان در مورد زنان دیگر غیرمحترمانه صحبت می کند، خیلی سریع عقب می کشند. من با مردان زیادی روبرو بوده ام که به خاطر اینکه علاقه ای به طرفشان نداشتند، به خودشان اجازه میدادند که وقتی زن زیبایی می بینند آنها را جذاب قلمداد کنند یا زنانی که جذابیت کمتری دارند را به عناوین ناخوشایند بخوانند. حتی اگر این نحوه صحبت کردن به صورت شوخی هم بیان شود، باز اگر خانم ها ببینند که طرفشان زنان را نوعی شیء قلمداد میکند، آزرده خاطر خواهند شد.

  مردها به صورت های دیگر هم می توانند احترامشان را به خانم ها نشان دهند. وقتی در را برای خانم ها باز می کنند، به آنها صندلی تعارف می کنند، یا او را تا اتومبیلش همراهی می کنند، در نظر خانم ها بسیار مؤدبانه می آید. اکثر مردها وقتی با یک خانم قرار ملاقات میگذارند، چنین رفتارهایی از خود نشان می دهند، اما با دوستان دختر معمولیشان چنین برخوردی ندارند.

  با همه مهربان باشید. ممکن است تعجب کنید اگر بفهمید که خانم ها شما را حتی در عادی ترین برخوردهایتان با دیگران هم ارزیابی می کنند. آنها نه تنها به رفتار شما با خودشان، بلکه به نحوه برخورد شما با دیگران هم توجه می کنند. مهربانی، بخشندگی، و خدمت رسانی، از دیدگاه آنها خصوصیاتی قابل تحسین است.

  به دنبال مشاوره و راهنمایی های معنوی باشید. خیلی از مردها از اینکه میبینند خانم ها به دنبال مردان باایمان و معنوی هستند تعجب می کنند. آنها تصور می کنند که ایدآلی که خانم ها دنبال آنند، وجود ندارد اما من از زبان خانم های زیادی شنیده ام که این ویژگی برایشان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. خانم ها معتقدند که افراد باایمان و متقی، در ازدواج هم کمتر مرتکب گناه می شوند و بیشتر می توان به آنها اعتماد کرد.

  خانواده تان را دوست داشته باشید. خانم ها همچنین به نحوه برخورد آقایون با مادر، خواهر و حتی مادربزرگشان هم دقت میکنند. آنها از اینکه می بینند مردی با زنان خانواده خود نیز رفتار خوبی داشته و به آنها علاقه دارد، احساس امنیت بیشتری میکنند و تاحدودی مطمئن می شوند که با آنها نیز رفتاری پایین تر از آن نخواهند داشت.

  ازدواج را جدی بگیرید. برای خیلی از آقایون، ازدواج چیزی است که هیچوقت از آن صحبت نمی کنند. حتی اگر در خیالشان باشد که یک روز ازدواج کنند، معلوم نیست که هیچ برنامه ای برای آن داشته باشند.

  یکی از دوستان من یکسال پیش ازدواج کرد. کمی بعد از ازدواجشان اتفاقی برای آنها افتاد که مجبور می شدند به فرانسه رفته و آنجا زندگی کنند. بعد از سه ماه دیدم که آماده رفتن شده اند. وقتی از او پرسیدم که چطور به این سرعت توانستند مشکلات مادیشان را حل کرده و برنامه رفتن را جور کنند، دوستم رازی را با من در میان گذاشت. او گفت که همسرش از سالها قبل از ازدواج برای زندگی خانوادگی خود در آینده پس انداز میکرده است، به همین ترتیب بوده که توانسته بود بدهی شهریه دانشگاه او و همچنین ماشین های هردوشان را بپردازد.

  من واقعاً چنین دوراندیشی را تحسین می کنم. بااینکه همه ی آقایون ممکن است قادر به رسیدن به چنین اهداف مالی نباشند، اما برداشتن قدم هایی کوچک هم که به خانم ها نشان دهد خود را برای ازدواج آماده می کنند، هم خوب است.
  یکی دیگر از نشانه های میل به ازدواح، آمادگی پذیرفتن مسئولیت است. خیلی از مردها می خواهند با همان آزادی و بی بند وباری که در دوران دانشگاه داشتند، تا آخر عمر زندگی کنند و از قبول مسئولیت های جدید سر باز می زنند. این آدم ها باید بدانند که خانم ها دنبال یک پسربچه نیستند، آنها دنبال مرد زندگیشان هستند، کسی که بتواند از آنها حمایت کرده و از خیلی جهات تامینشان کند.

  پیشقدم شوید. وقتی از خانمی خوشتان می آید و احساس او را نسبت به خودتان نمی دانید، این شما هستید که باید پیشقدم شوید. خیلی از مردها را می شناسم که از روی غرور هیچوقت جلو نمی روند و از باب آشنایی را با زن مورد علاقه شان باز نمی کنند. خیلی دیگر از اینکه طرف مورد نظر دست رد به سینه شان بزند می ترسند و جلو نمیروند. گروه اول باید بدانند که با غرور هیچوقت به آنچه میخواهند، نمی رسند و گروه دوم هم باید به خدا توکل داشته باشند و بدانند اگر خواست خدا در آن باشد، حتماً موفق می شوند.

  ریسک کنید. خیلی اوقات مردها باعث می شوند که رابطه شان بر هم بخورد چون وقتی که نوبت به تصمیم گیری می رسد، اقدامی نمی کنند. آنها باید بدانند که شجاعت و جسارت مردان برای خانم ها ارزش زیادی دارد. با طرفتان روراست باشید و حرفی که می خواهید بزنید را بدون این پا و اون پا کردن به او بگویید. رک و راست بودن همیشه مورد تحسین خانم ها بوده است.

  شما آقایونی که فکر میکنید خانم ها به دنبال مرد کامل و رویایی توی قصه ها هستند، بدانید که اشتباه می کنید. شما تصور درستی از خواسته های خانم ها ندارید. آنها به دنبال مهربانی و محبت، احترام و توجه، و صداقت و ابتکار عمل هستند. آنها به دنبال آن مرد کاملی هستند که درون شما وجود دارد، پس معطل نکنید.

 16. #16
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  > ترشحات مهبل چيست وآيا داشتن ترشح طبيعي است
  > به طور طبیعی این ترشحات روشن یا سفید هستند.در حین تخمک گذاری (حدود ۲هفت پس ازقاعدگی) ممکن است این ترشحات چسبناک و لغزنده شوند. تغییر در رنگ و میزان ترشح همراه با سایر نشانه های آن می تواند بیانگر این باشد که شما عفونت دارید.

  > مهبل به طور طبیعی حاوی باکتری است. رشد این باکتریها کنترل شده است و توسط بسیاری عوامل مانند سطح اسید و هورمونها تحت تأثیر قرار می گیرد. هر چیزی این تعادل را به هم بزند، می تواند خطر عفونتها یا افزایش رشد هر یک از باکتریهای طبیعی یامخمرهارا افزایش دهد.تحریک کننده های احتمالی موارد زیر هستند:

  > - استفاده از آنتی بیوتیکها
  > - داروهای جلوگیری از بارداری
  > - دوش مهبلی گرفتن
  > - دیابت
  > - حاملگی
  > - استرس
  > -
  زیرپوشهای تنگ یا استفاده از پارچه های صناعی
  > ترشح مهبلی ممکن است از عفونت با موارد زیر ناشی شود:

  > - مخمرها : که به کاندیدا نیز معروف است و نوعی قارچ که بخشی از میکربهای طبیعی پوست انسان است اما می تواند ایجاد عفوت نیز کند

  > گاردنرلا : که نوعی باکتری است که به طور طبیعی در راههای تناسلی زنانه یافت می شود و عامل التهاب باکتریایی مهبل است.

  > - تریکومونا : نوعی تک یاخته است (جانداری که فقط از یک سلول ساخته شده است)

  > - بیماریهای منتقله از راه جنسی : مانند سوزاک یا کلامیدیا هم می توانند باعث ترشحات مهبلی شوند.

  > - دیگر علل احتمالی غیر عفونی ترشحات مهبلی : شامل التهاب مهبل تحلیل رفته (التهاب مهبل که معمولاً پس از یائسگی رخ می دهد)، دیابت ، (به طور شایعی با عفونتهای عود کننده مخمری همراه است، یا تحریک ناشی از محصولات معطر مانند صابون، دوشهای مهبلی، پد یا پنبه قاعدگی است.

  > نشانه ها
  > ممکن است متوجه تغییر رنگ ترشحات میزان یا بوی ترشحات شوید. یک ترشح سفید دلمه ای که شبیه پنیر روستایی باشد علامت مشخصه عفونت مخمری است. ترشح زرد، سبز یا خاکستری معمولاً علامت عفونت تریکومونایی یا التهاب باکتریایی مهبل است. این عفونت معمولاً با بوی غیر معمول ماهی مشخص می شود.

  > خارش معمولاً با عفونت مخمری همراه است، گر چه ممکن است با هر یک از انواع عفونتها یا تحریکات همراه باشد.آستر تحریک شده مهبل که بخصوص می تواند حین ارتباط جنسی خارش دار یا دردناک شود،این حالت معمولاً بر جسته ترین علامت التهاب مهبل تحلیل رفته است. ترشح جدید مهبلی همراه با تب، درد شکمی یا درد هنگام ارتباط جنسی، می تواند نشانه یک عفونت منتقله از راه جنسی مانند سوزاک یا کلامیدیا باشد. به هر حال سوزاک و کلامیدیا معمولاً هیچ علامتی ایجاد نمی کنند.

  > تشخیص

  > در ابتداماما يا متخصص زنان سوالات متفاوتی را به منظور کمک به تعیین دقیق علت ترشحات، شامل سوالاتی در مورد استفاده اخیر از آنتی بیوتیک، اینکه آیا متأهل هستید یا نه ( آیا شریک جنسی دارید یا خیر )، علائم یائسگی، علائم دیابت و سایر تغییراتی که اخیراً در سلامتی یا شیوه زندگی شما رخ داده است، از شما می پرسد.

  > مامابا استفاده از وسیله ای به نام اسپکولوم معاینه لگنی برای شما انجام می دهد تا مستقیماً دهانه رحم رامشاهده کند
  > در حین معاینه لگنی، یک نمونه از ترشحات برای آزمایش در آزمایشگاه جمع آوری می شود. با بررسی ترشحات در زیر میکروسکوپ، کارشناس بهداشتی می تواند تشخیص عفونت مخمری، التهاب باکتریایی مهبل یا عفونت تریکومونایی را بلافاصله بگذارد و درمان را شروع کند. کارشناس بهداشتی بر اساس ظاهر دیواره های مهبل، می تواند التهاب مهبل تحلیل رفته راتشخیص بدهد.

  > یک امتحان دستی برای تشخیص حساس بودن دهانه رحم، رحم و تخمدانها انجام می گیرد.در طی این آزمایش، آزمایش کننده انگشت خود را وارد مهبل شما می نماید.حساسیت می تواند نشانه حضوربیماریهای منتقله از راه جنسی یا بیماریهای التهابی لگن باشد. تشخیص سوزاک و کلامیدیا نیاز به تستهای آزمایشگاهی دارد که ممکن است چند روزی طول بکشد.

  > دوره مورد انتظار
  > ترشحات مهبلی ناشی از عفونت مخمری یا باکتریها بین چند روز تا یک هفته به درمان پاسخ میدهد.بیماریهای منتقله از راه جنسی نیز در عرض یک هفته باید به درمان آنتی بیوتیکی جواب بدهند.اگر عفونت به سمت بیماری التهابی لگن بالاتر از ناحیه مهبل گسترش یابد، ممکن است درمان طولانی تری نیاز داشته باشد.

  > التهاب مهبل تحلیل رفته، بهتر از همه به درمان هورمونی با کرمهای مهبلی یا درمان ماهانه جایگزینی با هورمونها پاسخ می دهد. معمولاً چند هفته طول می کشد تا این حالت از بین برود. نشانه های خفیف امکان دارد در عرض چند روز با استفاده از مواد لغزنده کننده آبکی از بین بروند.اگر نشانه ها به وسیله تحریک ایجاد شده اند، شناسایی ماده تحریک کننده و برداشت آن می تواند علائم را در طی یک هفته از بین ببرد.

  > پیشگیری
  > ماما عواملی را که منجر به عفونت می شود، مانند استفاده از آنتی بیوتیکها، پوشیدن لباس زیرهای غیرپنبه ای، پوشیدن لباسهای زیر تنگ در حین ورزش، استفاده از محصولات معطرکه مخاط مهبل را تحریک می کند یا استفاده از داروهای جلوگیری از بارداری مشخص می کند. اگر از قرصهای جلوگیری از بارداری استفاده می کنید، برای جلوگیری از عفونتهای مکرر نیازی به قطع دارو نیست. تغییر نوع هورمون یا قدرت آن می تواند برای جلوگیری از بازگشت مشکل کافی باشد.

  > اگر مبتلا به دیابت هستید، کنترل سطح قند خون می تواند به جلوگیری از عفونتهای راجعه بخصوص عفونتهای مخمری کمک کند.

  > درمان
  > عفونتها با آنتی بیوتیک درمان می شوند.غالباً فقط یک دوز آنتی بیوتیک در ماه کافی است.به عنوان جایگزین می توانید از کرمهای آنتی بیوتیکی مهبلی خصوصاً اگر عوارض جانبی قابل توجهی از استفاده خوراکی آنتی بیوتیکها نشان می دهید، استفاده کنید. همچنین کرم مهبلی میتواند برای التهاب و یا مخاط زخمی مهبل تسکین دهنده باشد.اگر برای شما تشخیص التهاب باکتریایی مهبل گذاشته شده است، امکان دارد برایتان ا آنتی بیوتیکی به نام مترونیدازول (فلاژیل) تجویز شود. اگر پزشک شما بر اساس یافته های شرح حال و معاینه تان شک کند که ممکن است شما بیماری منتقله از راه جنسی داشته

  > باشید، ممکن است قبل از آماده شدن نتایج آزمایشها برایتان به روش تزریقی و خوراکی آنتی بیوتیک شروع کند.
  > اگر عفونت راجعه مخمری دارید و علائم را شناسایی کرده اید، می توانید از کرمهای ضدقارچ بدون نسخه استفاده کنید. اگر نشانه های شما بهتر نشدند، می توانید به کارشناس بهداشتی خود مراجعه کنید تا معاینه انجام شده، و تشخیص را تأیید کرده و در مان را تغییر دهد.

  > التهاب مهبل تحلیل رفته می تواند با تغییرات هورمونی ایجاد شود، مثلاً بعد از بارداری یا در هنگام استفاده از قرصهای جلوگیری از بارداری بروز کند. به طور شایعتر این مشکل در طی و بعد از یائسگی ایجاد می شود.پس از یائسگی، درمان جایگزین هورمونی میتواند از راه خوراکی یا مهبلی تجویز شود. تجویز مهبلی کرم باعث می شود در معرض سطح کمتری از هورمون قرار بگیرید. در موارد خفیف استفاده از یک لغزنده کننده می تواند کافی باشد. اگر از قرصهای جلوگیری از بارداری استفاده می کنید، تغییر نوع قرص یا قدرت آن می تواند به شما کمک کند که از التهاب مهبل تحلیل رفته خلاصی یابید.

  > نیازی به درمان شریک جنسی نیست مگر آنکه تشخیص داده شود که دچار بیماری منتقله از راه جنسی هستید یا مبتلا به عفونتهای مکرر میباشید و هیچ عامل مستعد کننده دیگری وجود ندارد.اگر شریک جنسی شما دچار ترشحات یا ناراحتی جدیدی در حین ادرار کردن یا ارتباط جنسی شده است، بایستی توسط یک کارشناس بهداشتی ویزیت شود.
  > چه وقت به کارشناس مراجعه کنیم ؟

  > اگر عفونت مخمری قبلی داشته اید و علائم تکرار شونده مشابهی دارید، می توانید از داروهای ضدقارچ استفاده کنید. اگر علائم شما بهبودی نمی یابد به کارشناس مراجعه کنید. در هنگام مواجهه با هر ترشح جدیدی که با توقف استفاده از تحریک کننده های باقوه مهبل بهبودی نمی یابند به کارشناس مراجعه کنید.اگر دچار درد شکمی یا تب در همراهی با هر ترشح جدید مهبلی شدید، باید در همانروز به کارشناس مراجعه کنید.
  > پیش آگهی

  > معمولاً حالاتی که منجر به ترشحات مهبلی می شوند در عرض چند روز به درمان پاسخ می دهند.ممکن است چند هفته طول بکشد تا التهاب مهبل تحلیل رفته به درمان هورمونی پاسخ بدهد، چرا که مخاط مهبل برای تقویت شدن به زمان نیاز دارد.گاهی عفونت بر می گردد در این صورت کارشناس بهداشتی ممکن است، دوره درمانی موثرتری را شروع کند، راههای برای خود درمانی در خانه را پیشنهاد کند یا به شما کمک کند که علل بالقوه عفونت را حذف کنید.


 17. #17
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  ویا کرم : Viacreme™

  بهترین نوع ارگاسم آن است که از طریق تحریک طبیعی و به روش غیر مصنوعی انجام گیرد اما در کسانی که به هر علتی این امکان فراهم نیست هیچ ایرادی ندارد که از وسایل کمکی و از جمله همین پماد : ویاکرم استفاده شود .


  How To Use Via crème™?: چگونگی استفاده از ویاکرم ؟

  مقدمه : آمیزش جنسی از جمله رفتارهای انسانی است که اگر چه امری کاملا طبیعی و عادی به شمار می رود اما بدلیل تابوهایی که در باره ان خصوصا در جامعه ما وجود دارد بسیار مورد بی توجهی قرار گرفته است و ابهامات زیادی در مورد آن وجود دارد بطوریکه خیلی از زنان حتی مفهوم ارگاسم را هم تجربه نکرده اند وقتی در ایالات متحده که باصطلاح مهد آزادی و سرزمین جریان آزاد اطلاعات است وضع بدین گونه است باید دید که در جوامع بسته ای چون جامعه ما وضع چگونه است ؟
  رابطه جنسی از جمله مفاهیمی است که در آن کیفیت حرف اول را می زند بدین معنی که اگر فرکانس آمیزش را به یکبار در هفته هم کاهش داد اما همان یک بار از کیفیت بالایی برخوردار باشد وباعث رسیدن به ارگاسم مرد و خصوصا زن شود هدف انجام شده است . اما در جامعه ای که مردسالار است بی توجهی به خواسته ها و ارضای نیاز زنان امری عادی است . اما بهترین نوع ارگاسم آن است که از طریق تحریک طبیعی و به روش غیر مصنوعی انجام گیرد اما در کسانی که به هر علتی این امکان فراهم نیست هیچ ایرادی ندارد که از وسایل کمکی و از جمله همین پماد : ویاکرم استفاده شود . که ترکیبی طبیعی دارد و از
  منتول و اسید آمینه ال آرژنین تشکیل شده است .
  هر چند اغلب این کرم ها جنبه تبلیغاتی دارند و در مورد اثرات آنها اغراق می شود ولی بهرحال یکبار مصرف آنها برای تغییر ذائقه هم که شده است می تواند مفید باشد ضمن اینکه مطلب زیر علاوه بر معرفی یک کرم تحریک کننده جنسی که بر روی چوچوله (کلیتوریس) اثر می گذارد و حساسیت آن را برای تحریک بالا می برد . برخی زنان وجود دارند که هیچگاه ارگاسم را تجربه نکرده اند و مقصر اصلی هم در این رابطه مردان هستند که فقط خود را می بینند و توجهی به شریک جنسی اشان ندارند خیلی اوقات هم دانش این کار را ندارند ! نوک پماد حاوی ویاکرم را
  ببرید و مقدار کمی از ان را روی انگشت خود بمالید . ویاکرم حاوی منتول است که احساس گرمی و سوزش را در شما ایجاد می کند .
  توصیه می شود که ابتدا مقدار کمی از کرم را بکار ببرید و در صورت نیاز , مقدار بیشتری را مورد استفاده قرار دهید . پماد ویاکرم را بطور مستقیم به ناحیه کلیتوریس بمالید چون این کار سبب می شود که رگهای خونی این منطقه گشاد شده و مملو از خون شوند . احساس سوزش و گرمی شدت پیدا می کند که حاصل آن پاسخ ارگاسمی (رسیدن به اوج لذت جنسی ) می باشد . البته این نتایج از یک شخص به شخص دیگر ممکن است متفاوت باشد و شاید لازم باشد که بیش از یک بار از کرم مزبور استفاده شود تا حداکثر نتیجه مطلوب حاصل شود
  .
  How Does Via crème™ work? ویاکرم چگونه اثر می کند ؟

  هنگامی که ویاکرم را به محل کلیتوریس می مالید مواد موثر موجود در آن باعث تحریک بافت های مربوطه شده که حاصل آن افزابش جریان خون و اتساع و گشاد شدن رگهای خونی در ناحیه کلیتوریس است . زمان لازم برای اثر کردن دارو در مورد زنان مختلف فرق می کند . برای فعال کردن احساس سوزش و گرمی ناشی از ویاکرم گاهی لازم است که ناحیه کلیتوریس به وسیله لمس کردن و مالش دادن وسایر روش های نوازش به تحریک جنسی زن بپردازید
  .
  Can a woman expect instant results from Viacreme™?
  آیا زنان انتظار نتیجه گرفتن فوری از مصرف ویاکرم دارند ؟

  نه , اگر چه برخی زنان گزارش کرده اند که بعد از استفاده از ویاکرم فورا اثر آن را احساس کرده اند اما اغلب زنان که از نظر بالینی ویاکرم را مورد آزمایش قرار داده اند گزارش کرده اند که بطور مستمر و بعد ازسه تا چند بار استفاده متوالی از ویاکرم نتیجه آن بیشتر مشخص می شود
  .
  Who can benefit from Viacreme™?
  چه کسانی می توانند از ویاکرم استفاده کنند ؟

  بیش از 46% زنان در آمریکا یا ارگاسم ناشی کلیتوریس را تجربه نکرده اند و یا تجربه کمی در این زمینه داشته اند . و تنها 25% آنها تجربه ارگاسم به هنگام آمیزش را داشته اند . در حقیقت تعداد بیشماری از زنان بین 18 تا 80 ساله , حتی نمی دانند که ارگاسم (اوج لذت جنسی ) چیست و چگونه رخ می دهد !
  شما چه متعلق به ان گروه از زنانی باشید که ارگاسم های چندگانه را تجربه کرده اند و چه متعلق به آن 46% زنانی باشید که از نظر جنسی بدون ارضاء شدن باقی مانده اند همه شما می توانید به حداکثر لذت جنسی برسید و صمیمیت بیشتری را تجربه کرده و رابطه خود و همسرتان را عمیق تر کنید
  .
  What if Viacreme™ does not work for me? چرا ویاکرم در مورد من تاثیری ندارد ؟

  هر زنی دارای مشخصه های منحصر بفردی است . مشکلات شخصی زنان مانند کاهش میزان هورمون استروژن می تواند باعث کاهش واکنش های جنسی شود . قرص های ضد بارداری , روش های تزریقی ناباروری , کاشت , و هورمون جایگزین درمانی و یائسگی همه و همه می توانند باعث کاهش استروژن شوند . سایر مشکلات از قبیل استرس , خستگی یا افسردگی می توانند باعث بروز مشکلاتی در پاسخ های جنسی شوند
  .
  How strong is Viacreme™? قدرت ویاکرم چقدر است ؟

  ویاکرم حاوی مقادیر خیلی کمی منتول و ال –آرژنین می باشد . بعلت اینکه بافت های جنسی زنان فوق العاده حساس می باشد , ویا کرم به آسانی می تواند به هنگام مصرف باعث تحریک شدید احساس سوزش در زن شود .

 18. #18
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  شکستگی آلت تناسلی مردان

  شايد در تصور اوليه افراد شکسته شدن آلت قابل توجيه نباشد ولی يکی از اورژانسهای ارولوژی شکستگی آلت می باشد. جهت درک و توضيح اين حالت ابتدا لازم است ساختمان و عملکرد آلت را در حالت عادی و نعوظ توضيح دهيم تا مفهوم و مکانيسم شکستگی آلت مشخص گردد.

  آلت تناسلی مردان اندامی است بدون استخوان و غضروف، ولی بافت نعوظی آن از سه سيلندر به طولی حدود 20 سانتيمتر و قطر حدود 5/2 سانتيمتر تشکيل شده ( بنامCorpus carernosum و Corpus Spongiosum ) .

  اين سيلندرها که در کنار هم قرار گرفته در قسمت داخلی متصل به استخوانهای لگن خاصره و قسمت خارجی آن توسط پوست پوشانيده که نمای اندام تناسلی ظاهری را تشکيل می دهد.

  قسمت بيرونی بافت نعوظی را اگر از داخل به خارج توضيح دهيم در داخلی ترين قسمت گفته شد که از سه سيلندر طولی ( 2 عدد بافت اصلی نعوظ کورپوس کاورنوزوم و سومی بنام کورپوس اسپانژيوزوم که حاوی مجرای ادراری است و در زير 2 سيلندر قبلی قرار گرفته ).

  داخل سيلندرهای نعوظی بافت اسفنجی قرار گرفته که فضای زيادی را هنگام نعوظ جهت ورود خون ايجاد می کند و ديواره آن از بافت بسيار قوی و ضخيم بنام تونيکا آلبوژينه تشکيل شده است.

  سيلندرها توسط بافت قوی ديگری بنام فاسيای باکس ( Bucks fasia ) در کنار هم قرار می گيرند تا خود شکل سيلندری واحدی را تشکيل دهد و روی آن را بافتهای نرم و لغزنده زير جلدی و پوست است که قابليت حرکت و لغزندگی بين پوست و بافت نعوظی را ايجاد می کند تا بدون کشش وفشار بر روی پوست، سايز آلت در حالت نعوظ چند برابر بزرگتر شود.

  مکانيسم نعوظ بدين شرح است که هنگام تحريک جنسی و يا فعال شدن مکانيسم نعوظی به هر دليل، جريان خون بداخل بافت اسفنجی اين سيلندرها به سرعت و شدت افزايش يافته بطوری که خون ورودی، فرصت خارج شدن از طريق سياهرگها را ندارد. سيلندرها افزايش بارز حجم پيدا کرده و همچون بادکنکی که بطور کامل پر باد شده باشد حجيم و سفت می گردد.

  مکانیسم نعوظ و شکستگی آلت

  مکانيسم نعوظ بدين شرح است که هنگام تحريک جنسي و يا فعال شدن مکانيسم نعوظي به هر دليل، جريان خون بداخل بافت اسفنجي اين سيلندرها به سرعت و شدت افزايش يافته بطوري که خون ورودي، فرصت خارج شدن از طريق سياهرگها را ندارد. سيلندرها افزايش بارز حجم پيدا کرده و همچون بادکنکي که بطور کامل پر باد شده باشد حجيم و سفت مي گردد.

  سفتي ديواره سيلندرها باعث بسته شدن 90% قابليت خروج خون از سيلندرها مي گردد تا بافت آلت پر خون باقي بماند. اين فشار به بالاتر از حد متوسط فشار خون فرد، يعني حدود 120 ميلي متر جيوه مي رسد و باتوجه به محصور بودن خون با دو بافت قوي تونيکاآلبوژينه ديواره سيلندرها و فاسياي باکس پوشاننده آنها منجر به قوام سخت و شبيه به استخواني بافت آلت تناسلي مردان درحالت نعوظ ميگردد.

  اگر در حالت نعوظ کامل و سفت، فشار زيادي جهت خم کردن اين سيلندرهاي پرخون انجام گيرد، همانند بادکنک پربادي که در اثر فشار پاره مي گردد، بافت سيلندرهاي آلت نيز از محل خميدگي پاره شده و خونريزي شديد در زير پوست ايجاد مي کند که باعث ايجاد درد شديد و تورم شديد آلت مي شود که ادامه خونريزي در زير پوست حتي تا ناحيه سينه و زير گردن نيز ممکن است ادامه يابد.
  پس از گذشت زمان حاد شکستگي آلت، اگر فرد مراجعه ننمايد و بافت تخريب شده ترميم نشود، در نعوظ بعدي، خون در داخل سيلندرها محصور نمي گردد و همچون بادکنک سوراخ، از همان محل آسيب خون خارج شده و در نتيجه تشديد خونريزي زيرپوستي و عدم توانايي در نعوظ مي گردد که مي تواند باعث ناتواني جنسي نيز گردد.

  درصورتيکه بافت به مرور زمان خودبخود ترميم شود، محل پارگي بصورت ناهمگون و غيريکنواخت ترميم شد که خود باعث عدم توانايي در نعوظ در آينده و يا اگر ضايعه شديد نباشد اين غيريکنواختي بافت منجر به کجي آلت، هنگام نعوظ در آينده مي گردد.

  با درک مکانيسم نعوظ و شکستگي آلت پس مشخص است که اين حادثه زماني رخ مي دهد که آلت در نعوظ کامل باشد و فشار بصورت خم کردن آلت وارد گردد.

  شايعترين حالتي که منجر به شکستگي آلت مي گردد زماني است که هنگام نزديکي زن بعنوان فرد فعال عمل مي کند بدين صورت که زماني که مرد بصورت درازکش به پشت خوابيده و زن به حالت نشسته به روي آلت تناسلي مرد اقدام به نزديکي مي کنند.

  در اين حالت اگر حين نزديکي، زن بطور ناگهاني اقدام به خوابيدن بر روي مرد بکند و يا به سمت عقب، خود را حرکت دهد به گونه اي که استخوان شرمگاهي زن بر روي تنه آلت مرد فشار آورد منجر به شکستگي آلت مرد خواهد شد.

  درمان شکستگي آلت:

  ترميم به روش جراحي و بصورت اورژانسي مي باشد که اين ترميم هرچه سريعتر انجام گيرد احتمال عوارض کمتر است.
  و عوارض عدم ترميم يا ترميم ديررسي ناتواني جنسي، خميدگي و کجي آلت هنگام نعوظ، تغيير شکل آلت به شکل ساعت شني ( نازک شدن قسمت کوچکي از تنه آلت ) که حين نزديکي باعث کج شدن مکرر آلت از همان قسمت باريک و ضعيف خواهد شد.

  شکستگی آلت تناسلی مردان ( تجربیات جالب )

  توضيح اينکه ذکر موارد زير جهت افزايش اطلاعات ، برای پرهيز از حوادثی است که ممکن است حتی به ذهن نيز راه نيابد، نه برای خنده و تفريح خواننده مطلب.

  شايعترين حالت ايجاد شکستگی آلت تناسلی مردان حين نزديکی و زمانی است که زن به حالت نشسته بر روی آلت مرد اقدام به نزديکی می کند ولی موارد نادرتر که در کلينيک ديده شد را ذکر می کنيم:

  برخی مردان در هنگام نعوظ آلت تناسلی عادت به خم کردن آلت، درحدی که ايجاد صدايي کند دارند و به اصطلاح قولنج آلت را می شکنند که موارد متعددی منجر به شکستگی آلت شده، اين عادت در نقاطی از ايران بخصوص کردستان و هموطنان کرد بطور شايعتر مشاهده مي گردد.

  موارد متعددی در جوانها ديده شده که بدليل شديد و طولانی بودن نعوظ صبحگاهی خود بدليل حجب و حيا، قبل از خروج از بستر، اقدام به خم کردن شديد آلت می کنند که باعث شکستگی آن شده است.

  مورد جالب که 6 سال قبل بدليل شکستگی آلت به اورژانس مراجعه نمود در اثر باقی ماندن آلت تناسلی لای درب کاميون بوده است بدين صورت که بيمار که جوانی 20 ساله و شاگرد راننده بود و شب در کاميون خوابيده بود، صبح در حالت نعوظ، جهت ادرار کردن از کاميون خارج می گردد و در حالتی که رو به اطاقک کاميون بر روی پلکان اطاقک ايستاده بود درب کاميون را می بندد و آلت که در حالت نعوظ کامل بوده لای درب کاميون باقی می ماند.

  در مواردی نيز ديده شده که هنگام روابط جنسی در اثر فشار دندان بر روی آلت تناسلی مرد شکستگی بوجود آمده که در مورد خاصی، زن مبتلا به بيماری صرع بوده است و هنگام رابطه جنسی و مکيدن آلت ( به اصطلاح ساک زدن ) حمله صرع شروع شده و منجر به گاز گرفتن شديد آلت همسر و در نتيجه شکستگی آلت بوجود آمده است.

  اميدوارم كه مطلب مورد توجه عزيزان قرار بگيره.

 19. #19
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  چگونه محبوب خانمها باشیم ( در گوشی های روانشناس با آقایان )

  خانم ها به نوع خاصی از مردها علاقه دارند، به همین دلیل از مردهایی که دارای یک سری خصوصیات خاص هستند به شدت پرهیز می کنند. این امر در دوران اولیه ارتباط از اهیمت ویژه ای برخوردار است درست زمانی که خانم ها در حال قضاوت خصوصیات اخلاقی آقایان هستند.در زیر خصوصیات ۸ تیپ از مرداني را که خانم ها سعی می کنند خودشان را از آنها دور نگه دارند آمده است. ما این اطلاعات را از طریق مصاحبه هایی که با جمع کثیری از خانم ها انجام داده ایم، بدست آورده ایم.

  البته اگر یکی یا چند تا از خصوصیات زیر در شخصیت شما وجود داشت جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد چرا که اغلب آنها باعث بر هم خوردن رابطه نخواهند شد. نظر ما این نیست که خصوصیات اخلاقی خود را به طور کلی تغییر دهید بلکه مراقب آن دسته از رفتاری که به مزاج خانم ها چندان خوشایند نیست باشید. خواندن مقاله را ادامه دهید تا متوجه شوید که خانم ها چه چیزهایی را دوست ندارند. از این طریق نوبت بعد که با همسر یا دوست دخترتان ملاقات داشتید راحت تر می توانید اثر گذار جلوه کنید.

  ۱- مردهای نیازمند: او بیش از اندازه احساساتی است و از همان آغاز کار تمام عواطف خود را به بیرون میریزد. این مرد نسبت به خود شک دارد و دائما نیازمند اطمینان های مکرر در زمینه شغلی دوستی و رابطه ای است.چرا او جذاب نیست: اعتماد به نفس و استقلال از جمله خصوصیات جذاب آقایون در نظر خانم ها هستند و عدم اطمینان و وابستگی نکوهیده هستند. بیشتر خانم ها به دنبال مرد قدرتمندی هستند که در زندگی بتوانند بر او تکیه کنند. بنابراین اگر شما همیشه بر آنها تکیه کنید – به ویژه در مراحل ابتدایی رابطه – او ممکن است نسبت به توانایی های شما مشکوک شود و از آنجایی که خانم با تمام ناامنی ها به یک رابطه قدم می گذارند دیگر انتظار ندارند که از جانب شما نیز شاهد عدم اطمینان باشند.اگر چنین فردی هستید چه بکنید: زمان بندی راه حل کار شماست. شما در آغاز ارتباط می بایستی خیلی مراقب اخلاق و رفتار خودتان باشید. نا امنی ها و تمام احساسات خود را یک جا بروز ندهید. زمانی که رابطه شما به اندازه کافی صمیمی شد می توانید عواطف خود را تا آنجا که میل دارید با او در میان بگذارید. در آن زمان او حتی به خاطر انجام این کار از شما سپاسگزار نیز خواهد شد.

  ۲- مردی که رفتارش قابل پیش بینی باشد: خانمها از این نوع مردها خوششان نمی آید چراکه می توانند به راحتی تمام عکس العمل هایش را پیش بینی کنند. چنینی مردی در ذهن خود پیرو یکسری قوانین و مقررات خاصی است که همیشه رفتارهایش را بر پایه آنها انجام می دهد. به عنوان مثال هیچ گاه برای اینکه خانم را سوپرایز کنند بدون قرار قبلی او را به گردش نمی برند.چرا او جذاب نیست: خانم ها تا حدی به دنبال رفتار غیر قابل انتظار در آقایون می گردند (مردهایی با روح آزاد) به این دلیل است که اکثر خانم ها به دنبال “پسرهای شیطون” می گردند. این تنها به دلیل شیطنت نیست که خانم ها جذب می شوند بلکه دلیل اصلی آن غیر قابل پیش بینی بودن آنهاست.اگر چنین فردی هستید چه بکنید: اگر می خواهید در خانم ها تاثیر بگذارید لزوما نباید آدم بدی باشید بلکه سعی کنید خصوصیات مثبت را با هم جمع کنید – به ویژه در ابتدای رابطه - به راحتی با او تماس بگیرید و برای آخر هفته او را به یک پیک نیک و یا شام خوشمزه دعوت کنید. زمانی که این کار را انجام دهید اگر تا چند وقت هم درگیر کارهای روزمره خود باشید او از دست شما ناراحت نمی شود. سعی کنید هر چند وقت یکبار با انجام کار های این چنینی او را شگفت زده کنید و سرزندگی و شادابی را به رابطه خود دعوت کنید.

  ۳- مردهای متکبر:او بسیار خود خواه و خود بین است. همچنین بی ادب نیز می باشد نه تنها با خانم ها بلکه با تمام افراد و احساس می کند که همه از او پایین تر هستند. حتی اگر در روز ملاقات شخصی که دارای چنین خصوصیتی است با خانم مورد نظر مهربان باشد و برخورد خوبی داشته باشد باز هم کافی نخواهد بود زیرا خانم ها رفتار شما را با سایر افراد را نیز مد نظر می گیرند.چرا او جذاب نیست: خانم ها اغلب برای ارزیابی خصوصیات اخلاقی مردها رفتار آنها را با افراد دیگر می سنجند. بنابر این اگر در روز ملاقات با او مهربان باشید خانم رفتار شما با سایر افراد را نیز مد نظر قرار می دهد.اگر چنین فردی هستید چه بکنید: هیچ خانمی دوست ندارد که در جلوی مردی کم بیاورد بنابراین در زمان ملاقات بهتر است خود پرستیتان را پنهان کنید و اگر می خواهید که حقیقتا در او تاثیر بگذارید باید با تمام افرادی که در کنار شما هستند با احترام رفتار کنید. چرا که او در حال نظاره شماست.

  ۴- مرد خشن و بی نزاکت: چنین مردی در نزد شما خانم های دیگر را هم از زیر نظر خود می گذارند. با خدمتکار رستوران بیش از اندازه صحبت کرده و احساس عشق ورزی می نماید. روی هم رفته او برای خانم ها هیچ گونه ارزش و اعتباری قائل نیست.چرا او جذاب نیست: این کار نه تنها نوعی بی نزاکتی قلمداد می شود بلکه باعث می شود تا خانم حس عزت نفس خود را نیز از دست بدهند. اگر در اولین قرار ملاقات با یک خانم چنین رفتاری را از خود بروز بدهید بدون شک هیچ شانسی برای برقراری ارتباط پیدا نخواهید کرد.اگر چنین فردی هستید چه بکنید: اگر نمی توانید چنین اخلاقی را برای مدت زمانی طولانی از خود دور نگه دارید حداقل سعی کنید که در اولین ملاقات چنین کارهایی از شما سر نزند. اگر بخواهید دائما نگاه هایتان را به این طرف و آن طرف بچرخانید این کار پس از مدتی به صورت یک عادت ناپسند در می آید. اگر بخواهیم با صداقت کامل به قضییه نگاه کنیم باید بگوییم که بروز چنین رفتاری در هیچ مرحله ای از رابطه برای طرف مقابل به هیچ وجه قابل قبول نمی باشد.

  ۵- مردهای چیپ :این نوع از آقایون خانم را به شام دعوت می کنند و زمانی که موقع پرداخت صورتحساب فرا می رسد با وقاهت تمام از خانم می خواهند که پول غذا را دانگی حساب کنند. هیچ گاه پول هایش را به خاطر خرید گل برای همسرش خرج نمی کند و همیشه ارزانترین نوشیدنی را انتخاب می کند. او از همان اولین قرار ملاقات طوری برخورد می کند که گویی در تنگنای مالی قرار دارد.چرا او جذاب نیست: چند ملاقات اولیه معمولا باید با سخاوت تمام انجام شود. و لغاتی نظیر ” پس انداز” و “بودجه” نباید حرفی برای گفتن پیدا کنند. اگر در اولین قرار ملاقات برایش خاطره ای از جمع کردن پول بسازید شانس خود را برای ادامه رابطه از دست خواهید داد.اگر چنین فردی هستید چه بکنید: سر کیسه را شل کنید. لازم نیست برای تاثیر گذاری هزینه زیادی در نظر بگیرید اما باید کاری کنید که او تصور کند که وجودش برای شما خاص است. خرید گل هم هر از چند گاهی مزه خوبی دارد.

  ۶- مرد جر و بحث کن :این تیپ مردها عادت دارند که هر گفتگوی را به سرعت به مشاجره تبدی کنند. اما باید بدانید که اگر خانم ها را مجبور کنید که تمام مدت به دفاع از خود بپردازند زندگی آانچنان که باید و شاید برایشان دلپذیر نخواهد بود. او زمانی که خانم را با خود به بیرون می برد به جای اینکه او احساس کند به گردش و تفریح آمده بیشتر تصور می کند که در یک جلسه مناقشه است. به همین دلیل به لاک دفاعی فرو رفته و آسیب پذیر می شود.چرا او جذاب نیست: قرار ملاقات باید یک تجربه دلپذیر باشد. اگر او مجبور باشد که تمام مدت با شما سر و کله بزند دیگر وقتی برای لذت بردن باقی نخواهد ماند. جر و بحث بیش از اندازه باعث ایجاد استرس می شود و شما هم به طور یقین هر گز نمی خواهید که همسرتان از شما خاطره های استرس زایی را در ذهنش ثبت کند.اگر چنین فردی هستید چه بکنید: مهمترین کار این است که آرامش خود را در هر شرایطی حفظ کنید. شما به این دلیل جر و بحث راه می اندازید که در مورد موضوعی عصبی و نا مطمئن هستید. بنابر این قبل از قرار ملاقات تمام چیزهایی که در ذهن دارید بر روی کاغذ بیاورید و سوالات مناسب را از بین آنها انتخاب کنید. با این کار نه تنها کار شما به جر و بحث کشیده نخواهد شد بلکه گفتگو آرام و دلنیشی نیز دارید.

  ۷- عقل کل: این گونه افراد فقط در پی قضاوت رفتار سایرین هستند. او احتمالا نه سیگار می شکد و نه از مشروبات الکلی استفاده می کند. او از همان روز اول شروع می کند به گفتن چیزهایی از این قبیل “شما اصلا نباید لب به مشروب بزنید”، ” دسر باعث ایجاد چاقی می شود ” و …چرا او جذاب نیست: هیچ کس دوست ندارد مورد قضاوت دیگران قرار بگیرد به ویژه در روز ملاقات. انسان ها این کار را آزار دهنده و بی ادبی قلمداد می کنند.اگر چنین فردی هستید چه بکنید: شما می توانید نطق های خود را برای زمانی نگه دارید که رابطه اندکی صمیمی تر شد. اما تا قبل از زمان سیگار کشیدن، مشروب خوردن و سفارش دسر او به شما ارتباطی پیدا نمی کند.

  ۸- مردهای زن گریز:این تیپ مردها با تلخکامی تمام با خانم ها برخورد می کنند. آنها در روز ملاقات نمی توانند خود را نگه دارند و مرتبا از جنس مونث ایراد گرفته، دشنام می دهند و از او انتقاد می کنند.چرا او جذاب نیست: در این لیست این خصوصیت تنها رفتاری است که مطمئنا باعث بر هم خوردن ارتباط خواهد شد. و اصلا هم جای تعجب وجود ندارد. آیا شما به شخصه خانمی را سراغ دارید که از بودن در یک چنین رابطه ای لذت ببرد؟اگر چنین فردی هستید چه بکنید: شما نیاز دارید که مجددا نگاهی به طرز برخورد خود بیندازید. این رفتار نه تنها بی ادبانه و کثیف است بلکه تنها تیری است که باعث از بین رفتن علاقه می شود.مرد شگفت آوری باشیداگر دارای هر یک از خصوصیات ذکر شده هستید لازم نیست بیش از اندازه بترسید؛ اما همیشه به خاطر داشته باشید که: اینها نکاتی هستند که خانم ها معمولا در اولین قرار ملاقات بر روی آن بسیار دقیق می شوند. پس اگر می خواهید از ملاقات خود بهترین نتیجه را کسب کنید لیست بالا را مطالعه کنید و تا آنجا که می توانید از این رفتارهیی که باعث رنجش خانمها می شود اجتناب کنید .

 20. #20
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  8 خصيصه آقايون كه خانمها مخفيانه دوست ميدارند

  خیلی سخت است که بتوان بر طبق خصوصیات اخلاقی که جنس مخالف آنها را میپسندد رفتار کرد. معمولاً هنگامیکه زمان قرارهای ملاقات فرا می رسد، خانم ها از هر نظر به خودشان می رسند، اما در مقابل آقایون همان چهره خسته و عرق کرده باشگاه را ترجیح می دهند. نکته مهمی که آقایون نباید هیچ گاه از نظر خود دور کنند این است که خانم ها همیشه آنطور که وانمود می کنند، نیستند و هیچ گاه حقیقت چیزهایی را که دوست دارند در همسر خود ببینند را به زبان نمی آورند. شاید برخی از خانم ها نسبت به بعضی از خصوصیات اخلاقی همسرشان دل خوشی نداشته باشند و همیشه از او ایراد بگیرند و به او غر بزنند؛ اما بد نیست که در این قسمت از برخی خصوصیاتی که می تواند یک خانم را همواره علاقمند به شوهرش نگه دارد نیز چیزهایی بدانیم. شاید خانم ظاهراً از تعدادی از رفتارهای بخصوص آقا رضایت نداشته باشد، اما واقعیت این است که او در باطن خود، از زور خوشحالی در حال انفجار میباشد. تعجب آور است؟!
  این مقاله را بخوانید تا ببینید کدامیک از رفتارهای "مردانه" تان حس علاقه همسرتان را بر می انگیزد و برای تغییر آنها مجددا فکر کنید.

  1- مرد مردها
  هر چند خانم ها ادعا می کنند که از مردهای مرتب و تمیز و شیک پوش خوششان می آید، اما گاهی اوقات اگر با لباس های ورزشی کج و کوله جلوی آنها ظاهر شوید، غذا را بدون رعایت آداب ویژه بخورید، و در کوچه فوتبال بازی کنید، شاید به نظر خانم ها خیلی جذاب تر هم جلوه کنید. او بدش نمی آید که هر چند وقت یکبار برای نجاتش تلاش کنید، و یا اگر از عهده تعمیر برخی وسایل بر می آیید این کار را انجام دهید، و یا حتی با دوستان خود گپ بزنید.

  یک خانم با یک آقا قرار نمی گذارد تا بر سر این موضوع که کدامشان کفش ها و یا موهای شیک تری دارند با او به رقابت بپردازد؛ بلکه این تفاوت های موجود میان شما دو نفر است که منجر به اتصال هر چه بیشتر شما به هم می شود. البته نباید فراموش کنید که زمانیکه برای مشاهده تئاتر و یا صرف شام به بیرون می روید، او از شما انتظار دارد که لباسهای مناسب و آراسته ای به تن کنید، اما در عین حال باید در نظر داشته باشید که در بقیه ساعات بیشتر از حس مردانگی شما لذت می برد - هر چند این امکان وجود دارد که هرگز به این موضوع اعتراف نکند- همیشه لازم نیست شیک ترین لباس ها را به تن کنید و درهای مختلف را پیش از او برایش باز کنید، فقط کافی است که آروغ های بعد از نوشیدنی را در زمان مناسب و هنگامیکه با دوستانتان هستید بزنید.

  2- نه گفتن
  شما باید تصمیماتی که به ذهنتان را می رسد را انجام دهید و بر طبق آنچه عقلتان به شما دستور می دهد، عمل کنید؛ حتی اگر این کار سبب عصبانی شدن خانم شود. آقایون تصور می کنند که دخترخانم ها به دنبال نامزدهایی می گردند که او را بتوانند روی یک انگشت خود بچرخانند و هر چه که می گویند انجام دهد. اگر بخواهید همیشه مطابق آنچه به شما دیکته می شود، عمل کنید، دیری نخواهد گذشت که رابطه تان کسل کننده و ملال آور می شود. خانم ها به دنبال مردی هستند که چیزی برای ارائه کردن در دست داشته باشد و بتواند عقاید و ملاحظات شخصی خود را در بحث ها وارد کند. آنها به دنبال مردی هستند که شخصیت منحصر بفردی داشته باشد. اگر تمام زندگی یک مرد را تنها "همسرش" تشکیل دهد، آنگاه دیگر چیزهای زیادی برای گفتن ندارد و برایش سورپرایزهای زیادی باقی نمی ماند که بتواند در مواقع ضروری آنها را رو کند.
  حتی اگر همسر شما از آن دست خانم هایی باشد که دوست دارند قدرت و کنترل خانواده را بدست بگیرند، باز هم بدش نمی آید که گه گاه با شما قدرت آزمایی و جدلی برابر داشته باشد. بنابراین اگر تا به حال تصور می کردید که باید کنترل تمام امور را به دست او بسپارید، بهتر است از این به بعد دست از این كار بردارید؛ به منظور حفظ رابطه و نگه داشتن او حتماً نباید خودتان را به یک خدمتكار خانگی دست آموز تبدیل کنید.

  3- داشتن شهوت جنسی شدید
  کاملاً روشن است که اگر یک رابطه، تنها به برقراری روابط جنسی محدود شود، طرف مقابل احساس می کند که مورد سوء استفاده قرار می گیرد؛ اما از سوی دیگر باید این امر را نیز در نظر گرفت که يك خانم زمانیکه می بیند شوهرش در مقابل او کنترل خود را از دست میدهد و ابزار علاقه می کند انگار دنیا را به وي داده اند. اگر همسر شما شاغل است و شب هنگام پس از یک روز سخت کاری و سرو کله زدن با ارباب رجوع و همکاران او را در خانه می بینید هیچ چیز جز معاشقه نمی تواند او را خوشحال کند؛ این امر سبب می شود که او خودش را در راس تمام شادی های جهان قرار دهد. اگر او شغل حساس و با ارزشی دارد و در سمت مهمی قرار دارد، بهتر است شما شروع کننده ارتباط جنسی باشید. این امر به او اجازه می دهد که با خیال راحت از رابطه خود لذت ببرد.

  4- مستقل بودن
  شاید همیشه خانم ها به این دلیل که همسرشان ادعا می کنند سرشان بیش از اندازه شلوغ است، به آنها توجه کافی مبذول نمی دارند، وقت زیادی را در محل کار خود سپری می کنند و یا با دوست های خود خوش گذرانی می کنند، ناراحت می شوند. باید توجه داشت باشید که اگر می خواهید همسرتان در کنارتان باقی بماند، باید مانند یک پرنسس با او رفتار کنید؛ اما از طرف دیگر، همواره در نظر داشته باشید که اگر سرگرمی، تفریح و کارهای دیگری برای انجام دادن نداشته باشید، ممکن است خانم احساس کند که در حال خفه شدن در رابطه است. همان اندازه که شما در رابطه نیاز به فضا دارید، خانم ها نیز از آزادی خود لذت می برند و شدیداً به آن محتاج هستند. یک مرد مستقل و متکی به نفس در نظر خانم ها از جذابیت بیشتری برخوردار می باشد. یک مرد محتاج و بدون آرزو های بزرگ، برای بیشتر خانم ها هیچ گونه جذابیتی ندارد. بنابراین شما مجاز هستید که با دوستان مختلف خود قرار ملاقات بگذارید و شغل و سرگرمی مخصوص به خودتان را داشته باشید.

  5- حسود بودن
  حسادت یکی از احساسات قوی به شمار می رود. هر چند انسان ها نمی توانند میزان دقیق حسادت خود را کنترل نمایند، اما مقدار کمی حسد، آن هم به طور گاه گاه و اتفاقی، به راحتی می تواند حس جاذبه شما را در نظر او افزایش دهد. اگر شما نسبت به مردهایی که با اوصحبت می کنند، هیچ گونه عکس العملی از خود نشان ندهید، او تصور می کند که به هیچ وجه برایش ارزش قائل نیستید، به همین دلیل به دنبال کسی می رود که این خلا را برایش پر کند. اگر او در مورد یک همکار مذکر خیلی صمیمی و یا مربی اش بازخواست نمایید، شاید در ظاهر به شما غر بزند، اما در باطن لبخندی بر لب هایش نقش خواهد بست. توجه: زمانیکه نوبت به حسادت می رسد، مقدار کمی از آن می تواند مثمر ثمر واقع شود، پس در خرج کردن آن به شدت صرفه جویی کنید. از قدرت فوق العاده آن با خبر شوید: او می تواند عاشق مردی شود که نسبت به دارایی های شخصی او حساس بوده و از آنها محافظت کند.

  6- آسیب پذیری گاه به گاه
  هر انسانی دوست دارد که احساس کند دیگران به وجود او نیازمند هستند و از آنجایی که کمتر اتفاق می افتد یک خانم بتواند از شوهر خود محافظت کند، بد نیست که به او اجازه دهید این کار را از طریق روش های دیگر به شما اثبات کند. برای مثال بد نیست که به او اجازه دهید تا به شما گوشزذ کند نیاز به جوراب های بیشتری دارید، یا اینکه همیشه یادتان می رود رخت ها را به خشک شویی ببرید، و برای بستن کروات خود به کمک او احتیاج دارید.

  شاید احمقانه به نظر برسد اما گاهی اوقات همین موارد ساده و پیش پا افتاده سبب می شود که او احساس بهتری نسبت به خودش پیدا کند و بیش از پیش جذب شما شود. البته این امر بدان معنا نیست که سعی کنید از او برای خود یک مادر بسازید - هر چند او از این کار بدش نمی آید - اما این امر شاید جزء آخرین چیزهایی باشد که او انتظارش را از شما دارد؛ فقط زمانیکه نیاز به کمک داشتید و احساس می کردید که او می تواند به شما کمک کند، از او درخواست همکاری کنید. با این کار بدون شک به او احساس قدرت، سودمند واقع شدن، و مهم بودن دست خواهد داد. اغلب مردها تصور می کنند که برای کشاندن خانم ها به سمت خود باید از خودشان یک قهرمان دست نیافتنی بسازند، اما این امر صحت ندارد. مقداری نیازمندی و کمک خواستن سبب می شود که شما در نظر او تا حدی آسیب پذیر جلوه کنید، و در چنین موقعیتی تمام خانم ها حاضر ایستاده اند تا به داخل رابطه شما آمده و به شما کمک کنند.

  7- پنهان کردن احساسات
  شاید او همیشه اعتراض می کند که چرا نباید بداند که شما در حال فکر کردن به چه موضوعی هستید. شاید دوست داشته باشد بداند که در طول روز و در محل کار برای ما چه اتفاقاتی رخ داده، شاید همیشه از شما بخواهد تا در مورد همه چیز با او صحبت کنید، و به اصطلاح سفره دلتان را برای او باز کنید تا بتواند به عمیق ترین نقطه از احساساتتان دسترسی پیدا کند. شما می دانید که خانم ها با دوست های دختر در مورد جزییات تمام مسائل به خصوص در مورد نگرانی های خود، صحبت می کنند. به همین دلیل اگر بخواهید تمام احساست خود را در مقابل او بازگو کنید، خیلی راحت می تواند به شما نمره دهد.

  در برخی مواقع اگر کمی از او دوری کنید و خود را کمی اسرار آمیز جلوه دهید، او علاقه بیشتری به شما پیدا خواهد کرد. نکته جالب اینجاست که خودش به شخصه برای پیدا کردن حقیقت تلاش می کند. خانم ها لذت می برند تا بدون اینکه شما به آنها چیزی بگویید، خودشان بتوانند از اسرار شما سر در بیاورند. شاید آنقدرها هم که شما تصور می کنید از این کار متنفر نباشد.

  8- سرتاپای او را وارسی کنید
  خانم ها به اندازه آقایون دوست دارند که دیگران آنها را به خاطر توانایی های ذهنی و عملی شان تحسین کنند، و زمانیکه کاری را درست انجام دادند مورد تشویق قرار بگیرند؛ آنها در چنین حالتی انتظار ترفیع رتبه و تشویقی نیز دارند. اگر یک خانم با حالت جذابی صحبت ميكند دلش می خواهد مورد توجه قرار بگیرد. البته این امر به شرایط و کسانیکه به او توجه می کنند هم بستگی دارد.

  اما زمانیکه نوبت به مردی می رسد که خانم دوستش می دارد، با کمال میل به او اجازه می دهد که کلیه متعلقاتش را چک کند. خانم ها هم مانند آقایون از تعریف و تمجید لذت می برند. اگر به او توجه کنید او واقعا خوشحال می شود و این خوشحالی شما را به هر کجا که بخواهید خواهد رساند.

  همیشه بهترین رفتارهایتان را رو نکنید

  هر چند خانم ها در بیشتر موارد، زمانی که غر زدن هایشان را شروع می کنند کاملاً جدی هستند، (به ویژه زمانیکه آشغال غذاهای خود را روی میز بگذارید و یا جوراب هایتان را برندارید) اما باید این امر را هم در نظر داشته باشید که اگر بخواهید همیشه با او موفقت کنید و مطابق خواسته هایش رفتار کنید، او دلش برای خود واقعی شما تنگ خواهد شد.
  این دست رفتارها به دو قسمت تقسیم می شوند: آنهایی که خود واقعی شما را نمایان می سازند و آن دسته ای که شما را به او نشان می دهند. از آنجایی که ما کاملاً واقف هستیم که خانم ها نیازمند توجه هستند و همین توجه باعث جذب خانمها به آقایون می شود، این احتمال وجود دارد که برخی رفتارهای منحصر بفرد شما باعث شود تا گل لبخند را بر روی لب های او بنشاند و در وجود او جذابیت بیشتری نسبت به شما ایجاد نماید. بنابراین هیچ گاه نباید به ظاهر صحبت های او توجه کنید؛ در بیشتر مواقع او شما را فقط به خاطر وجود خودتان دوست می دارد.

 21. #21
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043


  پرسش و پاسخ این هفته در مورد طریقه جذب کردن همسرتان می باشد، اگر شیوه زندگی شما خسته کننده شده است بد نیست که نیم نگاهی به این مقاله بیندازید. طریقه بدست گرفتن امور و نشان دادن خود، از مطالب این بخش می باشند.

  توجه او را به خود جلب کنید


  چگونه مردی با شیوه زندگی ملال آور، میتواند همسرش را به سمت خود جذب کند؟

  تنها کاری که می توانید انجام دهید که هم به نفع خودتان است و هم به عنوان راهی برای جلب توجه خانمها به شمار می رود، این است که سعی کنید فرد جذابی باشید.
  یکی از آسانترین شیوه هایی که می توانید از آن بهره ببرید، این است که "اهل عمل" باشید. به این معنا که از هر موقعیتی که بر سر راه شما قرار گرفت به بهترین نحو استفاده کنید.
  اگر بر سر دوراهی گیر کردید، هر دو راه را امتحان کنید. اگر در مورد مسافرت رفتن دودل هستید، خوب، سفر کردن گزینه بهتری است. می خواهید برای صرف غذا به یک رستوران جدید بروید و یا در همان مکان همیشگی غذا میل کنید، خوب ما به شما میگوییم که یک چیز جدید را امتحان کنید.
  با انجام چنین اموری زندگی شما رفته رفته سرشار از تجربه های جدید خواهد شد.... هوش و دانش شما نیز افزایش پیدا می کند و باعث می شود که همسرتان نسبت به زندگی شما کنجکاوی بیشتری از خود نشان دهد.
  هر چقدر که تجربیات شما بیشتر باشد، بالطبع مطالب سرگرم کننده تری دارید تا با همسرتان در میان بگذارید... و در نتیجه خیلی آسان تر می توانید با او ارتباط بر قرار کنید.
  به عنوان مثال زمانی که او می گوید " با دیدن این منظره به یاد مکانی در اروپا افتادم" شما نیز می توانید، پاسخ دهید "اوه، بله...می دونم چی می گی"
  زمانی که به شما می گوید که عاشق غذاهای یونانی است می توانید او را به رستورانی ببرید که روزی خودتان برای شکستن عادت روزانه به آنجا رفته بودید.
  به خاطر داشته باشید که هیچ گاه از انجام چنین کارهایی پشیمان نخواهید شد، بلکه پشیمانی از آن کارهایی است که تا به حال آنها را انجام نداده اید. سعی کنید طعم حقیقی زندگی را بچشید. خودتان هم شگفت زده خواهید شد که همسرتان چقدر سریع متوجه این موضوع می شود.
  شما قبلا ذکر کرده بودید که یک مرد به منظور ایجاد جذابیت در روابط خود باید از "حس رهبری" بالایی برخورد باشد. اهمیت این مطلب تا چه حد است؟
  ساده است، خوب است بدانید که خانم ها از تصمیم گرفتن متنفر هستند.
  همه ما خوب می دانیم که خانم ها خیلی سریع تصمیم می گیرند، اما به همان سرعت نیز نظرشان در مورد هر چیزی عوض می شود، و این امری است که حقیقت دارد.
  خانم ها توانایی تصمیم گرفتن را دارند، اما دوست ندارند چنین کاری را انجام دهند، به همین دلیل هم هست که همیشه جذب مردهای با اراده و مصمم می شوند. برای خانم ها مصمم بودن مردها جزء خصوصیات برجسته آنها به شمار می رود. برای یک خانم هیچ کس مردانه تر از فردی نیست که می داند از زندگی خود چه می خواهد، به اندازه کافی اعتماد به نفس دارد، و او را به مکانی می برد که هم سرگرم کننده است و هم مهیج.
  آقایون با انجام چنین اموری ثبات و ایمنی را برای خانمها فراهم می آورند، و این دقیقا چیزی است که خانم ها هر لحظه آرزوی آنرا می کنند. با برداشتن مسئولیت تصمیمگیری از روی شانه های او شما می توانید آرامش و امنیت را برایش به ارمغان آورید.
  متاسفانه بسیاری از آقایون از تصمیم گیری وحشت دارند، چرا که تصور می کنند شاید تصمیمات آنها موافق نظر خانم ها واقع نشود و موجبات ناراحتی آنها را فراهم آورد.
  در طول زمان ممکن است همه ما دچار چنین اشتباهاتی شویم و سوال "من نمی دونم.... تو می خواهی چه کاری انجام دهی؟" را که خانم ها از آن به شدت متنفر هستند، بر زبان می آوریم.
  اما همانطور که مردها هنگام رقصیدن با حرکات قدرتمند اما در عین حال ملایم خود همه چیز را کنترل می کنند، در عشق ورزی نیز باید یک چنین کاری را انجام دهند.
  اگر می خواهید او را برای صرف غذا به یک رستوران ببرید، ابتدا از مزایای رستوران برای او صحبت کنید، اگر او مخالفت کرد، لازم نیست از او سوال کنید "تو کجا رو دوست داری؟" بلکه خیلی سریع می توانید پیشنهاد مکان دیگری را به او بدهید.
  قاطعیت شما که نشاند هنده "مردانگی" شماست مشخص می کند که آیا مجذوب شما خواهد شد یا خیر.
  بنابراین در حالی که او را با ملایمت به سمت خواست های خودتان هدایت می کنید، خیلی زیرکانه هر چیزی که خواست به او بدهید. او از شما به خاطر این کار ممنون و متشکر هم خواهد شد.

  یک مرد چگونه می تواند در زمان ملاقات خانم ها "جذابیت" خود را به آنها ثابت کند؟

  یکی از بزرگترین تفاوت هایی که میان مردهایی که در روابط خود با خانم ها موفق هستند و سایر افراد، این است که آنها همیشه آماده "ترک رابطه" هستند.
  اگر یک خانم متوجه شود که نظر شما را به خود جلب کرده و شما همیشه در کنار او باقی می مانید، هیچ کاری برای جلب نظر شما به خود انجام نمیدهد و از این گذشته به راحتی کنترل تمام امور را نیز به دست می گیرد.
  "انتقال قدرت" از همان آغاز اولین ملاقات معنا پیدا می کند.
  یک خانم به راحتی می تواند از همان ابتدای امر تشخیص دهد که آیا شما به او "اهمیت" می دهید و یا خیر.
  اگر احساس کند که شما تنها به او "چشم دارید"، دیگر هیچ تلاشی برای جلب توجه شما انجام نمی دهد، زیرا می داند که شما در حال حاضر تصمیم خود را در مورد او گرفته اید.
  از سوی دیگر اگر تصور کند که تنها برای سرگرمی با او قرار ملاقات گذاشته اید و اثری از علاقه حقیقی به چشم نمی خورد، او تمام تلاش خود را می کند تا بتواند نظر شما را نسبت به خود جلب کند و در شما تاثیر بگذارد.
  شاید شما تعجب کنید اما این مطلب حقیقت دارد.
  بنابراین رمز موفقیت شما در این مرحله اجتناب از "کم آوردن" در مقابل خانم هاست، و شما باید به هر قیمتی که شده این کار را انجام دهید.
  همیشه به خاطر داشته باشید که یک خانم جذاب دیگر در گوشه ای به انتظار شما نشسته است. تصمیم خود را در مورد رابطه فعلیتان بگیرید، آیا می خواهید ادامه دهید و یا قصد ترک آنرا دارید؟
  زمانیکه حس انتخاب کردن وجود شما را فرا بگیرید و به خود حق انتخاب دهید، او به سمت شما کشیده می شود و می توانید او را با خود به هر کجا که می خواهید ببرید. اگر این شیوه را در پیش بگیرید تمام خانم ها برای جلب توجه شما تلاش خواهند کرد

 22. #22
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  چگونه زنی همیشه آماده برای سکس داشته باشم؟


  هیچ کدام از شما دوست نداريد با یک "عاشق خسته کننده" ارتباط برقرار کنيد. برای اینکه به شما کمک کنیم تا این تقدیر وحشتناک را برگردانید، لیستی از 7 موردی که به نظر خانم ها در روابط جنسي ملال آور است را جمع آوری کرده ام. پس اگر می خواهید همسرتان را در حالتی نگه دارید که همواره تقاضای بیشتری از شما داشته باشد، مقاله زیر را بخوانید؛

  1- اجازه گرفتن
  هیچ چیز شهوانی در مورد مردی که برای برقراری رابطه جنسی از همسر خود اجازه می گیرد، وجود ندارد. یک عاشق واقعی به درستی می داند که چگونه با رفتار خود می تواند به خانمش بفهماند که در موقع بخصوص آماده انجام آن کار است و به هیچ وجه نیازی به سوال پرسیدن ندارد. برای شروع، یک نگاه عمیق و عاشقانه و یا لمس کردن محل بخصوصی می تواند گویای همه چیز باشد.

  2- قابل پیش بینی بودن
  اگر مدتی است که با هم رابطه دارید، پس این گزینه شاید حالا به صورت یکی از مشکلات شما در آمده باشد. یکی از دلایلی که در ابتدای رابطه، شما و همسرتان احساس نیاز شدیدی به هم می کردید تنها به این خاطر بوده که از چگونگی روحیات و تمایلات یکدیگر آگاه نبودید. اگر شما برای سالیان دراز همان روش های جذب کردن قدیمی را به کار بگیرید، دیگر هیچ جذابیتی برای او نخواهید داشت.

  از امتحان کردن روش های جدیدی که ممکن است هر دوی شما از آن لذت ببرید، ترس و واهمه نداشته باشید. هیچ گاه اجازه ندهید رابطه شما به جایی برسد که همسرتان بتواند به راحتی حرکات شما را پیش بینی کند. به عنوان مثال اگر همیشه 5 دقیقه صرف پيش نوازی می کردید این بار 15 دقیقه این کار را انجام دهید، و او را بیش از پیش به وجد بیاورید. از این طریق او دیگر نمی تواند حرکات بعدی شما را پیش بینی کند و خیلی زود خودتان هم متوجه آنها نخواهید شد.

  3- سکس مکانیزه
  امروزه اکثریت خانم ها معتقدند که سکس بدون احساس، خسته کننده و بیهوده است. هیچ خانمی دوست ندارد که به او مثل یک بازیچه نگاه شود. البته منظور من این نیست که شما مجبورید تمام خواست ها و تمایلات خود را کنار بگذارید، اما او هر چقدر هم که خونسرد باشد باز هم یک زن است و هیچ چیز را بیشتر از این دوست ندارد که مانند یک خانم با او رفتار شود. بنابراین سعی کنید که مرد رویایی او باشید و هر چند وقت یکبار با او معاشقه کنید.

  4- فرا نرفتن از مرزها
  هرچند بسیاری از خانم ها ( و همچنین آقایون) احساس می کنند که باید نسبت به هر نوع عمل جنسی که با شریک زندگی شان انجام می دهند، در آخر به رضایت دست پیدا کنند؛ اما حقیقت این است که بالاخره یک روز از روال عادی امور خسته میشوند و به این فکر می افتند که به دنبال یک کیس جدید بگردند. پس اگر نمیخواهید که او هیچ وقت از دست شما خسته شود، هر چند وقت یکبار تلاش خود را بیشتر کنید و پایتان را فراتر از مرزها بگذارید.

  این جاست که صحبت از کلمه ترسناک "ر" می آید. بله درست حدس زدید: رمانتیک. خانم ها به هیچ وجه دوست ندارند که فضای رمانتیک موجود در رابطه از بین برود، آقایون هم می توانند از این مسئله به نفع خود استفاده کنند و هر چند وقت یکبار تبدیل به یک مرد رمانتیک بشوند. به من اعتماد کنید، مطمئن باشید که او تعجب میکند و به فکر فرو می رود که شما از کدام سیاره پای خود را بر روی زمین گذاشتید.

  به عنوان مثال برای او نامه های عاشقانه بنویسید و در آنها بگویید که دوست دارید: او برایتان چه کارهایی انجام دهد، شما چه کارهای دوست دارید با او انجام دهید، و زمانی که منتظر ورود شماست چه کارهایی انجام دهد و یا ندهد. برای او یک شام دونفره رمانتیک درست کنید، موسیقی آرام بگذارید و با حرکات خود او را به وسوسه نمایید. سعی کنید که او را به آخرین درجه رضایت و خشنودی برسانید آنوقت او نه تنها از دستتان خسته نمی شود، بلکه تمام تلاش خود را نیز به کار می گیرد تا شما را راضی نگه دارد.

  5- مکان همیشگی
  اگر همسرتان شکاف های روی سقف اتاق خواب را از حفظ شود، آنگاه شما در دردسر بزرگی افتاده اید. اما نگران نباشید راه حل شما تغییر مکان است. می توانید این کار را در حمام، اتاقهاي ديگر، هنگام مسافرت و... انجام دهید. مکان های متفاوت بیشماری وجود دارند. از قوه تخیل خود استفاده کنید و سعی کنید که جایی نروید که شما را دستگیر کنند.

  6- صدای بیش از اندازه یا بی صدا بودن
  به همان اندازه که بی صدا بودن آزار دهنده است، نالیدن بیش از اندازه و یا تکرار کلمات بخصوصی موجب رنجش می شود. بنابراین سعی کنید همیشه حد تعادل را حفظ کنید، تا هم او متوجه شود که شما در حال لذت بردن هستید و هم اینکه تمام محله خبر نشوند. انتخاب کلمات مناسب، حرارت و اشتیاق همسرتان را افزایش می دهد. و لزوما هم نباید حرف زدن را به آخرین مرحله موکول کنید.

  به او بگویید که کارهایش موجب لذت بردن شماست، چهره جذابی دارد، چه کارهایی دوست دارید در قبال او انجام دهید و اینکه او از شما چه انتظاراتی دارد. همه و همه موجب می شود که شما هیچ گاه از در کنار هم بودن خسته نشوید.

  7- کارهای تجربه نشده
  اگر مدت زمانی از رابطه شما با همسرتان می گذرد و همچنان تمایل دارید که احساسات یکدیگر را پر حرارت نگه دارید، بهتر است چند وضعیت جدید را امتحان کنید، آرزوهایتان را جامه عمل بپوشانید، برای هم نقش بازی کنید و هر عملی را که فکر میکنید باعث تحریک پذیری بیشتری می شود انجام دهید؛ چرا که در غیر اینصورت محکوم به ملالت و خستگی در اتاق خواب خواهید شد.

  برای خودتان یکی دو لیوان نوشيدني بریزید و در مورد چیزهایی که شما را تحریک میکنند با هم صحبت کنید. آنوقت متوجه می شوید که شما خیلی زودتر از آنچه که تصورش را می کنید به آرزوهایتان خواهید رسید.

  عاشق رویايی
  این موارد 7 نمونه از بدترین خطاهای ممکنه در زمينه رابطه جنسي بودند. اما اصلا نترسید. همسرتان انتظارات جنون آمیزی از شما ندارد، بلکه فقط دوست دارند که شما هر چند وقت یکبار تلاش بیشتری در این زمینه از خود نشان بدهید.

  به خاطر داشته باشید که چاره مبارزه با خستگی و ملال، انجام کارهای برانگیزنده و غیر قابل پیش بینی است. بنابراین اگر گاهی اوقات دومی را امتحان کنید، او هیچ گاه از دست شما خسته نخواهد شد. فقط مطمئن شوید که با خانمی ارتباط برقرار می کنید که هیچ چیز جز خشنود کردن و ایجاد رضایت در شما برایش مهم نیست.

 23. #23
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  خانمها: برای همسر خود جازبه جنسی داشته باشید

  زمانی که رابطه شما با همسرتان قدری پایدارتر می شود، و زندگی مشترکتان را در کنار یکدیگر شروع می کنید با مشاهده ی کارهای رمانتیک از جانب آقا واقعاً هیجان زده می شوید، آیا اینطور نیست؟ ممکن است همسرتان در قبال شما کارهای رمانتیک بسیار زیادی را انجام دهد؛ به عنوان مثال برایتان گل هدیه بیاورد، یک جعبه شکلات برایتان بخرد و در یک شام رویایی برایتان شمع روشن کند. همه ی این عوامل دست به دست هم می دهند تا شما را بیش از پیش دوست داشته باشید. خوب درست است؛ اما چه اتفاقی می افتد زمانیکه همه این سورپرایزها بعد از مدت زمانی نزدیک به یک سال فروکش می کند؟ آقا خسته از سر کار به خانه باز می گردد و فوراً به خواب میرود. اصلاً متوجه نیست که شما هم وجود دارید! اما این مطلب می تواند یک پیام هشدار به شما باشد که بیش از پیش در کار های شخصی خودتان غوطه ور نشوید. این زمان موقعی است که شما باید با کارهایی که انجام می دهید، جذابیت جنسی خود را بیش از پیش افزایش دهید.

  1- قدردان خود باشید

  صبح وقتی که از خواب بلند می شوید، از اضافه وزن و وجود سلولیت در بدنتان شکایت نکنید. پیش از اینکه فعالیت های روزانه خود را شروع کنید، روبروی آینه بروید، به خودتان نگاهی بیندازید، و بگویید: "چقدر زیبا و جذابی!" آنقدر این کلمه را تکرار کنید تا به آرامش و راحتی دست پیدا کنید.

  2- از او بخواهید تا برایتان برقصد

  خوب شاید نوبت به آن رسیده باشد که شما او را سوپرایز کنید. اتاق نشیمن خود را تبدیل به صحنه رقص کنید، نور را کاهش دهید و یک آهنگ ملایم بگذارید. از همسرتان بخواهید تا با شما برقصد، امکان ندارد او درخواست شما را نپذیرد به خصوص اگر لباس خواب زیبایی بر تن کرده باشید.

  3- دکوراسیون اتاق خواب را تغییر دهید

  شما می توانید با تغییراتی کوچکی در اتاق خواب فضای آن را تغییر دهید. به عنوان مثال می توانید شمع های معطر روشن کنید و یا از روتختی های قرمز رنگ استفاده کنید.

  4- لباس زیر جذاب بپوشید

  یکی از زیباترین لباس های زیری را که دارید انتخاب کنید و یک دقیقه قبل از اینکه همسرتان عازم رفتن به محل کارش شود، در مورد رنگ لباس و اینکه در بدنتان چگونه ایستاده، توضیح دهید. من به شما قول می دهم که او به محض تمام شدن کارهایش به سرعت به خانه باز خواهد گشت.

  5- بدن خود را معطر نگه دارید

  بوی بدن یکی از پر کشش ترین جاذبه های جنسی است که می تواند طرف مقابل را به سوی شما جذب کند. شما باید در تمام مواقع خودتان را تمیز و کاملاً تر و تازه نگه دارید. فراموش نکنید که بدن خود را بشویید و از خوشبو کننده ها استفاده کنید. میتوانید از خوشبو کننده هایی استفاده کنید که حاوی مواد محرک هستند. این امر بیش از پیش همسرتان را تحریک خواهد کرد.

  6- او را صمیمانه نوازش کنید و پیام های تحریک کننده برایش بفرستید

  چه باور کنید چه نه، باید بگویم که آقایون عاشق ناز و نوازش هستند. این به آن خاطر است که آقایون احساس می کنند که یک نوازش صمیمانه که نشئت گرفته از احساست باشد به آن معناست که شما دوستشان می دارید. به همین دلیل زمانیکه همسرتان در حال استراحت کردن روی مبل راحتی است، به او نزدیک شوید و دستتان را در موهایش بکشید. همچنین می توانید او را ماساژ دهید تا بیش از پیش به آرامش برسد.

  7- همچنان خود را جذاب نگه دارید

  موهایتان را همیشه مرتب نگه دارید، چربی های روی بدنتان را پاک کنید، و بوی بد دهانتان را نیز از بین برید؛ چراکه این موارد موجب می شوند تا او از شما دور شود. شما باید به خوبی از بدن خود مراقبت کنید و ظاهر خود را در تمام موارد آراسته نگه دارید. اگر همیشه بدون آرایش هستید، بد نیست که هرزگاهی چند با یک آرایش ملایم اما در عین حال جذاب او را غافلگیر کنید.

  8- او را به خیال و رویا ببرید

  هیچ چیز بدی در مورد اوهام و رویا وجود ندارد. زمانیکه در حال معاشقه هستید میتوانید خیال پردازی کنید و از او بخواهید تا رویاهای شما را تبدیل به واقعیت کند. اگر او با درخواست شما موافق است، پس دیگر منتظر چه هستید؟
  تناسب اندام سبب افزایش جاذبه جنسی است

  این یک حقیقت است که یک بدن متناسب و سالم جاذبه جنسی را تا حد بسیار زیادی افزایش می دهد. البته منظور ما این نیست که باید ماهیچه های بزرگی در بدن خود پرورش دهید و خودتان را تبدیل به یک بدنساز کنید. زمانی که تناسب اندام داشته باشید، اعتماد به نفستان افزایش پیدا کرده، بدنتان راست می ایستد و زیباتر راه میروید. باید بدانید که بدن قرص و محکم خیلی جذاب تر از بدن گوشتی و شل است. زمانی که احساس کنید قوی، سالم و جذاب هستید، بهتر راه می روید و مردم هم متوجه این جذابیت و زیبایی شما خواهند شد.

  اگر می خواهید که از اندامی جذاب و متناسب برخوردار شوید، باید در برنامه روزانه خود قدری حرکات بدنسازی و نرمش های ایروبیک را بگنجانید. همچنین باید نگرش خود را نسبت به غذاهایی که می خورید نیز تغییر دهید. غذا مانند سوخت بدن است و همه افراد باید غذا بخورند؛ اما هدف اصلی این است که افراد یاد بگیرند چگونه می توانند بدون حذف وعده های غذایی به درستی غذا بخورند.

  به طور معمول خوب است که افراد هفته ای 5 مرتبه و هر بار به مدت 30 دقیقه فعالیت های ایروبیک و هوازی را انجام دهند. در کنار حرکات ایروبیک بد نیست به مدت 20 دقیقه نیز از نرمش های قدرتی بهره بگیرید و استقامت بدن خود را افزایش دهید.

  به هر حال اگر در برنامه زندگی خود آداب صحیح غذا خوردن را یاد بگیرید، می توانید همواره بدن خود را در حالت تعادل نگه دارید. اگر از شکلات و سیب زمنی سرخ کرده پرهیز کنید، بدن شما به این شیوه زندگی عادت کرده و دیگر نیاز به خوردن آنها را در خود احساس نخواهید کرد. گهگاه می توانید تغییرات کوچکی را نیز در رژیم غذایی خود ایجاد نمایید. با اضافه کردن میوه به رژیم غذایی خود می توانید میان وعده های شیرین را حذف کنید. بعد سبزیجات را نیز به آن اضافه کنید و میزان وعده های غذایی را تا حد امکان کاهش دهید. باید حد معینی را برای هر وعده غذایی در نظر بگیرید. ممکن است به خوردن عادت کرده باشیم و به همین دلیل ممکن است که نتوانیم تشخیص دهیم یک وعده معمولی چه میزانی است.

  به خاطر داشته باشید که یک بدن متناسب و سالم، خیلی جذاب تر است و برای اینکه بتوانید از نظر فیزیکی به تناسب برسید، باید چربی های بدن خود را از بین برده، جریان خون را در بدن خود به گردش بیندازید و حرکات استقامتی، و هوازی (ایروبیک) انجام داده و از رژیم غذایی سالمی استفاده کنید

 24. #24
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  خود ارضایی یا استمنا - آیا ترك عادت موجب مرض است؟

  تربیت صحیح فرزندان، وظیفه و مسئولیتی است كه بر عهده*ی والدین قرار دارد. توجه و درك مناسب از احتیاجات روحی و جسمی فرزندان می*تواند پدر و مادر را در تربیت آنان یاری كند.

  یكی از احتیاجات مهم هر فرد، احتیاج برای جفت*گیری یا همان میل جنسی است. بدیهی است كه غریزه و نیروی جنسی در انسان اهمیت ویژه*ای دارد و با شناخت درست و سپس قرار دادن آن در مسیری كه باید به طور طبیعی طی كند، در رسیدن انسان به زندگی ایده*آل كمك شایانی می*كند.

  خود ارضایی با رسیدن به لحظه*ی اوج لذت جنسی، ارگاسم، به پایان می*رسد.

  بخشی از سیر تربیت فرزندان، آموزش مسائل جنسی و فرآیندها و وقایع مرتبط با آن است. والدین با آموزش به موقع مسائل جنسی به فرزند می*توانند در شناخت او از بدن خود و رفع مشكلات احتمالی پیش آمده، بیشترین نقش را ایفا كنند.

  متأسفانه در ایران با توجه به فضای مذهبی و اعتقادی حاكم و قبیح دانستن طرح این گونه مسائل، اقدامی برای آموزش جنسی به كودكان و نوجوانان انجام نمی*شود. نتیجه*ی این امر چیزی جز به وجود آمدن سؤالات بی*پاسخ و مشكلات عدیده برای فرد در آینده نخواهد بود. یكی از این مشكلات پدیده*ای به نام «خود ارضایی» (Masturbation) است.

  «خود ارضایی» یا «اِستمنا» یا واژه*ی قدیمی آن «اونانیسم» (Onanism) به معنی ارضای میل جنسی توسط خود فرد و از راه دست*كاری آلت جنسی است. استمنا با رسیدن به لحظه*ی اوج لذت جنسی (ارگاسم) به اتمام می**رسد. در جنس مذكر همراه با بیرون ریختن مایع منی و در جنس مؤنث همراه با سفتی عضلانی و لذت شدید در مهبل است.

  خود ارضایی معمولاً با خیال*بافی فرد همراه است و پیش از ازدواج یك امر طبیعی بوده و به دلیل كمبود یا نبود رابطه*ی جنسی نزد هردو جنس شایع است. زمان اولین خود ارضایی در افراد متفاوت است. به طوری كه در كودك دوساله نیز گزارش شده است. استمنا در مردان با محوریت تحریك آلت تناسلی و در زنان با محوریت تحریك كلیتوریس (جزء شبه آلت تناسلی در بانوان كه باعث احساس ارگاسم می*شود) اتفاق می*افتد.

  با توجه به مطالعات محققان غربی، بیش از ۹۰% مردان و ۸۰% زنان در طول عمر خود حداقل یك مرتبه خود ارضایی كرده*اند. متأسفانه آماری برای ایران موجود نیست. اما با توجه به وضعیت جنسی كشور و افزایش سن ازدواج می*توان به میزان شیوع خود ارضایی در كشور پی برد.

  خود ارضایی با تصویر خود در آیینه

  قصد از طرح این موضوع فقط بررسی این پدیده*ی رو به رشد است و به هیچ عنوان بر انجام یا عدم انجام آن تبلیغ و توصیه نمی*شود. با این مقدمه به بررسی این پدیده می*پردازیم.

  اعتیاد به خود ارضایی و مراحل آن:
  اسپرم تولیدی در بیضه*ی آقایان پس از اتمام تاریخ مصرف و عدم جفت*گیری باید تخلیه شود. بنابراین بدن سیكل طبیعی تخلیه اسپرم را برنامه*ریزی می*كند كه می*توان آن را نوعی خود ارضایی به شمار آورد؛ با این تفاوت كه خودكار و از سوی بدن انجام می*شود. معمولآً تخلیه*ی اسپرم در مردان بیشتر هنگام خواب یا ادرار كردن صورت می*گیرد.

  در بانوان اسپرمی تولید نمی*شود؛ بلكه در اثر تحریكات و به هر دلیل، خون مرتباً به جهاز جنسی آن*ها هجوم می*آورد و فرد را در حالت آمادگی برای برقراری رابطه*ی جنسی قرار می*دهد و در همین زمان ترشحات جنسی در دستگاه تناسلی فرد تولید می*شوند كه نیاز به تخلیه دارند. برای تخلیه*ی این مواد، بانوان از عروق خونی و عادت ماهیانه*ی خود كمك می*گیرند.

  خود ارضایی در صورتی كه به صورت عادی و برنامه*ریزی شده توسط بدن انجام گیرد، مشكل خاصی برای فرد به وجود نمی*آورد. حال اگر این سیكل طبیعی توسط فرد بر هم خورد و به صورت بیمار گونه و اعتیاد ظاهر شود، عوارض بسیاری برای آن شخص ایجاد می*كند كه در حالت غیراعتیادی بروز نمی*یابد. ابتدا به مراحل اعتیاد به خود ارضایی و عوارض آن می*پردازیم:

  استمنا در بانوان با محوریت كلیتوریس

  ۱- مرحله*ی مشكل*ساز (Problematic) : در افرادی بروز می*كند كه روزانه بیش از یك یا دو بار استمنا می*كنند. عوارض آن عبارتند از:
  الف) خستگی و كوفتگیب) عدم تمركز حواس

  پ) ضعف حافظه

  ت) استرس و اضطراب

  ۲- مرحله*ی گرفتاری شدید (Severe): در افرادی كه در روز سه تا چهار بار استمنا می*كنند پدیدار می*شود. عوارض آن عبارتند از:
  الف) خستگی و كوفتگیب) تغییرات سریع خلقی

  ج) حساسیت بیش از حد و زود رنجی

  د) كمردرد

  ه) نازك شدن موها (به دلیل برهم خوردن نظم هورمونی)

  و) ناتوانی جنسی زودرس در جوانی

  ی) بی*خوابی، بدخوابی و مشكلات مشابه آن*ها

  ۳- مرحله*ی گرفتاری بسیار شدید (Addictive): در این حالت فرد روزانه حتی پنج بار استمنا می*كند كه عوارض بسیار شدیدتری در او ظهور می*یابد:
  الف) خستگی و كوفتگیب) ریزش شدید موها

  ج) تار شدن دید چشم*ها

  د) وِز وِز گوش

  ه) انزال زودرس و غیرارادی و خروج منی به صورت قطره قطره

  و) درد كشاله*ی ران و ناحیه*ی تناسلی

  ی) دردهای قولنجی در ناحیه*ی لگن و استخوان دنبالچه

  ترس از شكسته شدن خلوت، تنهایی محركی مناسب برای استمنا

  بررسی دیگر عوارض:
  ۱- آسیب پروستات: استمنا به شكل صحیح و غیر اعتیادگونه در تقویت پروستات و جلوگیری از ابتلأ به سرطان پروستات كمك فراوانی می*كند. اما اگر به صورت مكرر و اعتیاد گونه انجام شود، باعث تقویت احتمال ابتلأ به سرطان پروستات می*شود.

  ۲- خستگی و كوفتگی مفرط: به دلیل انرژی*بر بودن اعمال جنسی كه خود ارضایی را نیز شامل می*شود، موجب كمبود انرژی و تخلیه*ی ذخایر گلیكوژن (نوعی قند كه برای تأمین انرژی سلول*های عضلانی لازم است) می*گردد، در نتیجه خستگی و كوفتگی مفرط روی می*دهد.

  ۳- گرفتگی عضلانی: برای رسیدن به حالت اوج لذت جنسی یا ارگاسم، عضلات بدن و دستگاه تناسلی چه در مردان برای تخلیه*ی اسپرم و چه در زنان برای پمپاژ خون به ناحیه*ی تناسلی منقبض می*شوند. در استمنا اعتیاد گونه و زیاده از حد، عضلات همیشه در حال انقباض و گرفتگی هستند.

  ۴- آسیب و سكته*ی مغزی: به دلیل هجوم خون به آلت تناسلی در آقایان و دستگاه تناسلی در بانوان و نرسیدن خون و در پی آن كمبود اكسیژن و غذا در مغز، احتمال سكته*ی مغزی بسیار زیاد است. به همین دلیل توصیه می*شود حتی المقدور خود ارضایی به حالت دراز كشیده و خوابیده انجام شود تا خون كافی به مغز برسد.

  ۵- بروز انواع سرطان*ها: در جنس مذكر علاوه بر سرطان پروستات كه ناشی از حالت اعتیاد گونه*ی خود ارضایی است سرطان های دیگری همچون سرطان آلت تناسلی (Penis Cancer) و سرطان بیضه (Testis Cancer) نیز مشاهده می*شود. در جنس مونث سرطان مهبل و مخاط مهبل (Vagina Cancer) و سرطان كلیتوریس (Clitoris Cancer) بروز پیدا می*كند. كاملاً مشخص است كه بروز این سرطان*ها به دلیل كار كرد بیش از اندازه*ی عضو تناسلی بوده و در سیر طبیعی بدن به ندرت همچنین بیماری*هایی دیده می*شود.

  ۶- آسیب روحی- روانی: بیشترین آسیب و عارضه*ی خود ارضایی آسیب روحی و روانی*ای است كه به خود فرد وارد می*شود. مهمترین این عوارض افسردگی و احساس گناه پس از خود ارضایی است. ضعف حافظه و حواس‏پرتی، اضطراب، منزوی شدن و گوشه*گیری، بی*‏نشاطی و لذت نبردن از زندگی، پرخاش*گری، بداخلاقی و تندخویی، كسالت دائمی و ضعف اراده، احساس حقارت و عدم اعتماد به نفس از دیگر عوارض روحی- روانی این امر هستند.

  ۷- عوارض اجتماعی: ناسازگاری خانوادگی، بی*میل شدن به همسر و ازدواج، ناتوانی در ارتباط با جنس مخالف و همسر(استمنا بعد از ازدواج) احساس طرد شدن و از بین رفتن عزّت، پاكی، شرافت و جایگاه اجتماعی، دیر ازدواج كردن و لذت نبردن از زندگی مشترك از آسیب های اجتماعی خود ارضایی هستند. ‏

  خود ارضایی آلت*محور در آقایان

  لازم به ذكر است كه عوارض زیر به هیچ عنوان ارتباطی با خود ارضایی ندارد:

  ۱- سیاهی دور چشم: به دلیل عوارض ژنتیكی و فقر آهن در بدن ظاهر می*شود.
  ۲- عقیم شدن: بر اثر عوامل بیماری*زا، عوامل محیطی و عوارض ژنتیكی ایجاد می*شود.۳- كوچك شدن و تنبلی بیضه*ها: بیضه*ها برای ساخت اسپرم مرتباً در حال حركت برای به دست آوردن دمای مناسب هستند كه گاهی به درون بدن كشیده می*شوند و به اشتباه كوچك شدن آن*ها دانسته می*شود. خود ارضایی همچنین موجب به كار افتادن بیضه ها و فعالیت آن*ها می*شود كه ارتباطی با تنبلی و كوچك شدن آن*ها ندارد.

  ۴- نابینایی، ناشنوایی و از بین رفتن سیستم عصبی در اثر كمبود منی: مایع منی از سلول اسپرم و مایعات غدد ضمیمه دستگاه تناسلی (مانند غده*ی پروستات در انسان و غدد وِزیكولی در نشخواركنندگان) تشكیل شده است. نقش مایعات غدد ضمیمه جنسی ابتدا خنثی كردن محیط اسیدی مجرای خروج اسپرم و سپس تغذیه*ی خود اسپرم است.

  اسپرم در بخش انتهایی مسیر خروج خود از بدن با مجرای خروج ادرار در آلت تناسلی هم مسیر می*شود و چون ادرار اسیدی است، پس مایعات غدد ضمیمه جنسی می*توانند این محیط اسیدی را با قلیایی بودن خود، خنثی كرده و مسیر مناسبی برای عبور و خروج اسپرم فراهم كنند. این وظیفه در انسان بیشتر بر عهده*ی مایعات قلیایی تولید شده از غده*ی پروستات است.

  مایعات غدد ضمیمه سرشار از قند فروكتوز هستند كه برای تغذیه*ی خود اسپرم در نظر گرفته شده است و به هیچ وجه برای تغذیه و انرژی*زایی دیگر عناصر و ارگان های بدن كافی نیستند، بنابراین نابینایی، ناشنوایی و دیگر عوارض عصبی و غیرعصبی نسبت داده شده به نبود یا كمبود اسپرم برای تولید انرژی صحیح نیست.

  احتمال صدمات و سكته*ی مغزی در خود ارضایی به صورت درازكش كم*تر از حالت ایستاده است

 25. #25
  Senior Member abadani69's Avatar
  Join Date
  Aug 2005
  Location
  Naghle makan dadim
  Age
  35
  Posts
  21,043
  مسائل جنسی را از چه کسانی باید بیاموزیم
  یك سوال مهم:
  ما باید مسایل جنسی را از چه كسانی یاد بگیریم؟
  از پدر و مادرمان؟ دوستانمان؟* مگر آنها چقدر در این زمینه تخصص دارند؟ مگر آنها اطلاعاتشان را در این زمینه از چه كسانی گرفته*اند؟ آیا از كسانی به جز پدر و مادرشان و یا دوستانشان؟ نه! من واقعا تاسف می*خورم كه ما متخصصان داریم در این مملكت زندگی* می*كنیم،* آن*وقت بسیاری از هموطنانمان نمی*دانند كه این خصوصی*ترین و مهم*ترین اطلاعات زندگی مادیشان را باید از كجا و چطور به دست بیاورند؟ تاسف می*خورم كه بسیاری از هموطنانمان نمی*دانند رفتار جنسی بهنجار یعنی چه؟ و افتخار می*كنم كه آموزگار مسایل جنسی ام.
  یادم هست كه سال ۱۳۶۲ در خصوص آموزش*های اولیه مسایل جنسی در مسجد سخنرانی كردم. آن روز، بعضی*ها در اوایل صحبتم خیلی خشمگین به من نگاه می*كردند، اما در اواخر جلسه احساس كردم كه همه نگاه*ها صمیمی*تر و همراه*تر شده و حتی در انتهای جلسه از من تشكر كردند و تشویقم كردند كه این كار را ادامه بدهم.حقیقت این است كه حتی از نظر مذهبی هم ما مكلفیم كه تمام تعالیم جنسی را قبل از ازدواج یاد بگیریم.
  گرمیجات؟!
  خیالتان را راحت كنم: گردو، پسته، بادام و سایر گرمیجات هیچ ارتباطی با غریزه جنسی ندارند. اگر قرار بود تمام مسایل و مشكلات جنسی با پسته و گردو حل بشود،* بنده و امثال بنده به جای این كه ۲۷ سال مداوم درس بخوانیم و امتحان بدهیم و زحمت بكشیم،* می*رفتیم مغازه گردوفروشی باز می*كردیم!
  خیالتان را از مسئله مهم*تری هم راحت كنم:* مسئله ارتباط زناشویی، ربط چندانی به دستگاه تناسلی هم ندارد. نظام جنسی ما توسط مركزی در مغزمان كنترل می*شود و همین مركز است كه تمام سیستم*های تناسلی را به حركت درمی*آورد. محل این مركز در مغز میانی و در سیستم لیمبیك است. لابد تجربه كرده*اید كه همه*مان وقتی كه افسرده*ایم یا وقتی اضطراب داریم و یا وقتی كه عصبانی هستیم، دیگر میل جنسی نداریم. چرا؟ چون فرمانِ میل و ارتباط جنسی باید از بالا صادر شود، از مغز. و طبیعتا این فرمان در حالت افسردگی، اضطراب و عصبانیت صادر نمی*شود.
  بعد از مغز، همه چیز در كنترل هورمون*ها و غدد مترشحه داخلی است: هیپوفیز، هیپوتالاموس، تیرویید، آدرنال، بیضه و تخمدان. هر كدام از اینها كه نام بردم، اگر مشكلی پیدا كنند، ما در مسایل جنسی*مان به مشكل خواهیم خورد. بعد از هورمون*ها، نوبت به ژنتیك می*رسد. یعنی اشكالات ژنتیكی هم می*تواند منجر به اشكالات جنسی شود. آنچه بعد از ژنتیك اهمیت دارد، سیستم خونی بدن است. اگر كم*خونی داشته باشیم یا اگر دچار تالاسمی باشیم، در روابط جنسی*مان مشكل خواهیم داشت. بیماری*های عفونی مثل سل و بیماریهایی نظیر دیابت هم می*توانند ارتباط جنسی*مان را دچار اختلال كنند.
  *احساسات مثبت
  برای یك ارتباط زناشویی سالم و بهنجار، آموزش مسایل جنسی قدم اول است اما قدم دوم، داشتن احساسات و عواطف مثبت نسبت به همسر است. باید همسرتان را صمیمانه دوست داشته باشید. معالجه احساسات منفی البته كار آسانی نیست. من سال*هاست كه مشاور ازدواجم و گه*گاه با خودم فكر می*كنم كه ای*كاش ما زوج*های ایرانی ۱۵ یا ۲۰ سال با هم نامزد بمانیم و فقط یك سال ازدواج كنیم! چراكه به وفور دیده*ام كه بلافاصله پس از آن امضای كذایی، خیلی چیزها به هم می*ریزد. به هر حال، اگر زن و شوهر نسبت به هم احساس مثبتی نداشته باشند در روابط زناشوییشان مشكل خواهند داشت.
  بیشتر مردان، طالب زنانی هستند كه قابلیت*هایشان را تایید كنند و قبولشان داشته باشند. توصیه من به تمام خانم*ها این است كه از تایید همسرتان غافل نشوید و به قول معروف، تحویلش بگیرید. این كار برای همسرتان هم تاثیرات مثبت جسمی در پی دارد، هم تاثیرات مثبت روحی.
  اتاق خواب
  اتاق خوابی كه قرار است ارتباط جنسی در آن صورت بگیرد، نقش مهمی در سلامت این ارتباط ایفا می*كند. در اتاق خوابی كه آدم به اضطراب می*افتد، نمی*شود یك ارتباط جنسی سالم و آرامش بخش داشت. محیط مورد نظر باید از هر حیث كاملا امن باشد. اضطراب شایع*ترین عاملی است كه در سیستم*های گیرنده مغزی اختلال ایجاد می*كند. *نكات دیگری را هم باید در ساخت و تزیین اتاق خواب مد نظر قرار داد. از جمله این*كه: رنگ اتاق خواب باید حتما روشن باشد، نور اتاق باید كافی باشد، آینه باید حتما وجود داشته باشد و بهتر است كه یك موزیك ملایم و بدون كلام هم گوش*تان را نوازش بدهد چرا كه در این شرایط، مغزتان برای یك ارتباط جنسی سالم، آماده*تر می*شود.
  بدآموزی*های جنسی
  آموخته*های غلط و غیرعلمی را باید از ذهنمان بیرون بریزیم. خیلی از دختران ما این حرف غلط را از بزرگترهایشان شنیده*اند كه مردها پس از رابطه زناشویی نسبت به همسرشان سرد می*شوند یا از آنها دوری می*كنند و امثال این حرف*ها. این مسئله، بسیار شایع و مهم است. من دختران زیادی را ویزیت كرده*ام كه به خاطر همین آموزش نادرست، هنگام اولین آمیزش جنسی با همسرشان، آنقدر خودشان را منقبض كرده*اند و به خودشان فشار آورده*اند كه دچار <واژینیسموس> شده*اند.
  تصورات نادرست مردان هم در خصوص مسایل جنسی، خیلی رایج و البته تاثیرگذار است. بسیاری از مردان انتظار دارند كه در اولین ارتباط جنسی با همسر*شان، پرده ضخیمی را به عنوان پرده بكارت به چشم خودشان ببینند! و یا انتظار دارند كه در اولین ارتباط جنسی* با همسرشان، خونریزی شدیدی را شاهد باشند. اما حقیقت این است كه پرده بكارت درست مثل مخاط لب، نازك و ظریف است و آن خون هم كه شنیده*اید- اگر وجود داشته باشد - چند قطره بیشتر نیست. خلاصه این كه تصورات نادرست و آموزش*های غلط در این خصوص فراوانند و تاثیرات ذهنی نامطلوبی به بار می*آورند
  بهداشت جنسی*
  زن و شوهر قبل از تماس جنسی باید یك دوش كامل بگیرند و خودشان را خوشبو كنند. استفاده از صابون خوشبو كننده به همین دلیل اهمیت دارد. موهای زاید تناسلی باید حتما تراشیده شود و سیستم*های تناسلی را هم باید حتما شستشو داد، ترجیحا با ۲۰۰ سی سی آب ولرم و یك قاشق ساولن مایع.
  پس از رعایت بهداشت، نوبت به آرایش می*رسد، آن هم یك آرایش كامل. این فرهنگ، حتی از نظر علمی هم، صحیح نیست است كه خانم*ها بیرون از منزل آرایش داشته باشند اما درون منزل و در مقابل همسرشان تصور كنند كه از این كار بی*نیازند.
  توصیه می*كنم كه زن و شوهر، عطر و اودكلنشان را هم زود به زود عوض كنند. اصلا خوب نیست كه آدم برای یك مدت طولانی، مثلا سی سال، فقط از یك نوع خوشبوكننده استفاده كند. شاید همسرتان با عطر و اودكلن تازه*تان ارتباط بهتری برقرار كند. بعد از رعایت تمام این مراحل، مغازله و معاشقه آغاز می*شود.
  مراحل اولیه
  مغازله با بوسیدن شروع می*شود، بنابراین تمیز بودن لب و دهان و دندان مهم است. قبل از معاشقه، از چیزهایی مثل سیگار كه نفستان را بدبو می*كند، حتما پرهیز كنید. ترجیحا چیزهایی بخورید كه نفستان را خوشبو كند. بوسه معولا با لمس همراه است و منظور از لمس، تماس نرم پوست با پوست است، همان طور كه یك مادر كودكش را نوازش می*كند. لمس باید روی صورت، گردن، موها، تنه و... و به ملایمت انجام بگیرد. این لمس را خانم*ها خیلی دوست دارند و بسیاری از خانم*ها هم طی همین مرحله، *ارضا می*شوند. متخصصان توصیه می*كنند كه شوهر از همسرش سوال كند كه مایل است كدام قسمت از بدنش مورد لمس قرار بگیرد. مراحل آخر
  بعد از این مقدمات، زن برای مقاربت آمادگی كامل پیدا می*كند. سیستم كلی مقاربت به شكل قطع و وصل است كه منجر می*شود انبساط عضلانی مناسبی در مجاری تناسلی خانم*ها به وجود بیاید. حركات جنسی باید به شكل توامان توسط مرد و زن صورت بگیرد و هیچكدام از طرفین هم نباید منفعلانه عمل كنند. مردان از نظر فیزیولوژیك خیلی زودتر از زنان ارضا می*شوند.
  خروج ترشحات از سیستم تناسلی مرد به معنای ارضای جنسی است اما در زنان معمولا سیستم تناسلی در طی یك تماس جنسی كاملا مرطوب است چون غدد ویژه*ای، نرم و مرطوب كردن مجرا را به عهده دارند. در طی مقاربت، از رد و بدل كردن كلمات عاشقانه و محبت*آمیز هم غفلت نكنید و بعد از آن نیز از ابراز محبت به همسرتان غافل نشوید. مبادا یكی از طرفین دچار این توهم شود كه همسرش او را فقط برای رابطه زناشویی می*خواهد و بس. این تصور، تصور زجرآور و آزاردهنده*ای است.

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts
 •